ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ



Название:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження визначається ключовою роллю паливно-енергетичного комплексу в світовій економіці, де цінова політика транснаціональних компаній істотно впливає на темпи розвитку національних економік. Хоча за останні 40 років жодні прогнози по динаміці світових цін на нафту і газ не виправдалися, усе-таки наукове осмислення можливостей державного регулювання розвитку паливно-енергетичного комплексу має велике практичне значення для усіх країн, що розвиваються.

Значимість цієї проблеми зростає із вступом України до СОТ і прагненням стати членом ЄС, оскільки рівень заробітної плати значно нижчий, ніж в країнах ЄС, а світові ціни на енергоресурси зрівнялися з цінами внутрішнього ринку в Україні.

Ступінь наукової розробленості проблеми. Науковій розробці проблеми глобалізації, як нового феномену для світової економічної думки, присвячений ряд фундаментальних праць українських та зарубіжних авторів: Абалкіна Л.І., М. Алле, Алимова А.Н., Арбатова А.А., Байкова М.В., Веліхова Є.П., Гейбрейта Дж., Дж. Стігліца, Яківця Ю.В. та ін.

Впливу глобалізації на світовий енергетичний ринок та пошуку механізмів державного регулювання й управління в рамках економічної безпеки окремих країн присвятили свої роботи багато українських та зарубіжних учених. Серед них увагу автора привернули праці Амоши О.О., Андрєєва В.Д., Бугрова Є.В., Геєць В.М., Гладциїнова Б.Н., Данілішина Б.М., Єршова Ю.А., Іванова І.І., Карпова Л.Н., Качевського В.Ф., Корнєєва А.В., Лукінова І.І., Михасюка І.Р., Примакова Є.М., Фольфберга Д.Б. та ін.

Безпосередньо проблемі державного регулювання паливно-енергетичного комплексу в контексті захисту економічних інтересів національної економіки присвячені роботи Антоненка Л.А., Бабича В.П., Галузи С.Г., Гладкого С.М., Дейнеки А.Г., Журавльова А.Ю., Канигіна П.І., Кістерського Л.А., Костіна Ю.Д. та ін.

Дослідження автора, як представника ісламської держави, значною мірою сконцентровано на діяльності міжнародного картелю ОПЕК, який суттєво впливає на хід глобальних процесів світового енергетичного ринку і через нього прямо і непрямо впливає на державне регулювання паливно-енергетичного комплексу в розвинутих і країнах, що розвиваються. При цьому автор виходив із загальносвітової тенденції, суть якої полягає в тому, що споживання енергоресурсів супроводжується зростанням душового ВВП у кожній країні і підвищенням добробуту народу. Світовий досвід показує, що процес душового споживання енергоресурсів у розвинутих країнах на відміну від тих, що розвиваються, супроводжується підвищенням частки не покупних поновлюваних енергоресурсів і зниженням енергоємності ВВП.

Зв’язок роботи з науковими програмами, програмами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках планової тематики кафедри економіки і менеджменту Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. Вона являється складовою частиною держбюджетних науково-дослідних робіт "Соціально-економічна стратегія формування в Україні нової моделі економічного розвитку" (державний реєстраційний № 0101U002800); "Інноваційна модель стійкого розвитку науково-технічного і виробничого потенціалу України" (державний реєстраційний № 0104U000676).

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины