РОЗВИТОК СИСТЕМИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА СФЕРИ МАТЕРІАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА



Название:
РОЗВИТОК СИСТЕМИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ СУБ’ЄКТІВ ПІДПРИЄМНИЦТВА СФЕРИ МАТЕРІАЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Одним із важливих завдань економічної науки є формування принципів, методів та інструментарію забезпечення безпеки суб’єктів підприємництва. При цьому головна увага повинна приділятися формуванню цілісної системи фінансової безпеки, оскільки в економічній системі все більшого значення набувають відносини щодо управління фінансовими ресурсами та оптимізація їх використання, а також фінансові важелі і методи, що забезпечують стабільну та ефективну діяльність суб’єктів підприємництва.

Система фінансової безпеки суб’єктів підприємництва повинна використовувати надбання сучасної економічної науки і діяти постійно, а не за фактом настання кризи, тобто суб’єкти підприємництва мають заздалегідь попереджати розвиток кризових явищ, забезпечуючи власну ефективну діяльність. З огляду на це актуальними стають: наукові дослідження, спрямовані на вдосконалення методичного забезпечення моніторингу фінансового стану підприємства та зовнішніх факторів з метою раннього виявлення ознак його кризового розвитку; визначення масштабів кризи, дослідження основних факторів, що її обумовлюють; створення і реалізація заходів щодо запобігання кризам і попередження банкрутства; контроль за виконанням заходів з формування фінансової безпеки і оцінка отриманих результатів шляхом використання фінансового інструментарію. Здійснення зазначених заходів створить дієвий інструмент запобігання кризам, забезпечення стабільної та ефективної фінансової діяльності.

Теоретичними дослідженнями у сфері фінансової безпеки держави та суб’єктів підприємництва, а також окремими теоретичними аспектами, необхідними для формування системи фінансової безпеки, займались такі вчені, як: Е. Альтман, Дж. Аргенті, О.І. Барановський, В. Бівер, М.Д. Білик, І.А. Бланк, О.Д. Василик, К.С. Горячева, А.О. Єпіфанов, М.М. Єрмошенко, Г.П. Іванова, С.М. Ілляшенко, В.Г. Крижанівська, В.В. Ковальов, Е.М. Коротков, Л.О. Лігоненко, Р. Ліс, Т.М. Мельник, В.П. Москаленко, Є.В. Новосядло, Б.А. Райзберг, Р. Таффлер, О.О. Терещенко, С.Я. Салига, Г.М. Скударь, Е.А. Уткін, О.І. Хитрін та багато інших.

Високо оцінюючи їх вклад у вирішення теоретичних і практичних аспектів щодо забезпечення фінансової безпеки суб’єктів підприємництва, мусимо вказати на необхідність подальшого розвитку теоретичної бази з даної тематики. На сьогодні є цілий ряд невирішених проблем у цій сфері, зокрема, це проблеми фінансової діагностики та прогнозування кризових явищ, вибору фінансових важелів і методів для забезпечення фінансової стабільності та ефективної діяльності, а також оцінки їх реалізації.

Все вищевикладене обумовило вибір теми дослідження, її актуальність, значимість та практичну спрямованість.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибраний напрямок дисертаційного дослідження є складовою науково-дослідницької теми, над якою працює колектив співробітників ДВНЗ Українська академія      банківської справи Національного банку України – “Сучасні технології фінансово-банківської діяльності” (номер державної реєстрації 0102U006965). До звітів за цією темою включено пропозиції автора щодо розробки системи фінансової безпеки суб’єктів підприємництва та побудови і впровадження окремих її підсистем, зокрема: науково-методичні підходи до оцінки рівня фінансової безпеки суб’єктів підприємництва різних видів економічної діяльності, що базуються на використанні типових діапазонів зміни ключових показників аналізу фінансового стану, а також запропонований автором перелік оптимальних фінансових важелів і методів забезпечення фінансової безпеки суб’єктів підприємництва залежно від виду їх економічної діяльності.

Мета і задачі дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в розробці теоретичних і методичних засад фінансової безпеки суб’єктів підприємництва сфери матеріального виробництва, а також практичних рекомендацій щодо удосконалення окремих її елементів.

Виходячи з цієї мети, були поставлені наступні задачі:

·        розкрити сутність поняття фінансова безпека суб’єктів підприємництва” та визначити її місце в системі фінансової безпеки держави;

·        охарактеризувати основні загрози фінансовій безпеці суб’єктів підприємництва сфери матеріального виробництва;

·        проаналізувати теоретичні аспекти забезпечення фінансової безпеки суб’єктів підприємництва;

·        визначити та оцінити основні недоліки існуючої методології у сфері забезпечення фінансової безпеки суб’єктів підприємництва;

·        розробити методичні підходи до комплексної оцінки фінансової безпеки суб’єкта підприємництва сфери матеріального виробництва;

·        обґрунтувати необхідність посилення ролі соціально-організаційних факторів при забезпеченні фінансової безпеки суб’єктів підприємництва сфери матеріального виробництва;

·        запропонувати методичні підходи до формування системи фінансової безпеки суб’єктів підприємництва сфери матеріального виробництва;

·        розробити основні складові системи фінансової безпеки суб’єктів підприємництва сфери матеріального виробництва.

Об’єктом дослідження є фінансова безпека суб’єктів підприємництва сфери матеріального виробництва.

Предметом дослідження є система фінансової безпеки суб’єктів підприємництва сфери матеріального виробництва.

Методи дослідження. Дослідження теоретичних основ фінансової безпеки суб’єктів підприємництва здійснювалося за допомогою порівняльного аналізу, системного підходу та інших загальнонаукових методів. Розробка системи фінансової безпеки базувалася на методах синтезу, дедукції, експертних оцінок, статистичного аналізу. При створенні рекомендацій щодо вдосконалення окремих складових запропонованої системи нами були використані економіко-статистичні та економіко-математичні методи, зокрема: вибірка, групування, метод середніх величин тощо.

Обробка даних здійснювалася з використанням сучасних інформаційних технологій і програм. Інформаційну базу дослідження склали дані фактичної фінансової звітності підприємств.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины