ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ :



Название:
ІНВЕСТИЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ КОМЕРЦІЙНИХ БАНКІВ НА РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Для забезпечення економічного зростання країни пріоритетним завданням економічної політики є нарощення обсягів інвестицій та покращення їх структури. У ситуації, коли незначною є частка підприємств, що мають ресурси для здійснення інвестицій, а бюджет має переважно соціальну спрямованість, інвестиціями можуть виступати кошти, що обертаються на фінансових ринках. Невід’ємними учасниками інвестиційного процесу сьогодні є комерційні банки, які посідають вагоме місце в усіх сегментах інвестиційного ринку. Фінансування інвестицій у реальний сектор національної економіки через ринок цінних паперів і залучення на ці цілі вітчизняних капіталів через активну участь у даному процесі банків повинно забезпечити сталий економічний розвиток України. Отже, розвиток фондового ринку як невід’ємної частини фінансового ринку та активізація діяльності комерційних банків на ньому набувають важливого значення для подальшого економічного розвитку України.

Разом з тим, останнім часом відбувається посилення конкуренції як між самими банками, так і з боку небанківських фінансових структур. За умов посилення конкуренції банки повинні докладати додаткових зусиль для підвищення ефективності своєї діяльності, розширення клієнтської бази. Зазначене зумовлює необхідність диверсифікації діяльності банків за рахунок надання широкого спектру послуг та впровадження нових форм бізнесу. Перспективним напрямом для комерційних банків має стати інвестиційна діяльність на ринку цінних паперів: безпосередня діяльність банків як інвесторів та діяльність по обслуговуванню інвестиційного процесу.

Теоретичні засади та практика функціонування ринку цінних паперів, а також інвестиційної діяльності комерційних банків на ньому посідають досить  вагоме    місце   в   наукових    дослідженнях     українських  вчених  І. Бланка, З. Васильченко,    М. Денисенка,    Р. Комарницької,    В. Корнєєва,   Б. Луціва, І. Лютого, Т. Майорової, А. Мороза, А. Пересади, Р. Пікус, М. Савлука та ін. Серед російських учених та практиків, які досліджували проблеми інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів, необхідно   відзначити   М. Алєксєєва,   В. Бочарова,  І. Єфремова, Є. Жукова, В. Міркіна, В. Осипова, П. Роуза, В. Усоскіна  та ін. Дослідженням проблем реалізації інвестицій та інвестиційної діяльності займалися такі видатні вітчизняні та зарубіжні вчені  як Г. Бірман,   Дж. Гітман,  Дж. Кейнс,   П. Массе, Р. Риверчук, Дж. Фабоцці, Д. Черваньов  та ін.

Діяльність комерційних банків як інвесторів на фондовому ринку, стратегії формування їх інвестиційних портфелів виступали об’єктом дослідження західних вчених-економістів, зокрема Дж. Літнера,   Г. Марковіца,   С. Росса,   П. Роуза, Д. Сінкі, Дж. Тобіна, В. Шарпа.

Віддаючи належне науковим напрацюванням вітчизняних та зарубіжних вчених з даної проблематики, слід зауважити, що існує потреба в її подальшому дослідженні. Не знайшли належного відображення у працях зазначених вчених і потребують подальшої розробки теоретичні засади та удосконалення механізму реалізації інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів в Україні, що і зумовило вибір теми дисертаційної роботи.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою науково-дослідної теми кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка „Розвиток внутрішнього ринку України в умовах глобалізації: закономірності та протиріччя”, підрозділ „Теоретичні основи функціонування фінансових ринків та тенденції глобалізації” (шифр 06 БФ 040-01), в межах якої автором визначено механізм реалізації інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів в Україні та обґрунтовано напрями його вдосконалення.

Мета і завдання дослідження.

Метою дисертаційної роботи є узагальнення теоретичних засад інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів та розробка практичних рекомендацій щодо удосконалення механізму її реалізації в Україні.

Відповідно до поставленої мети визначено основні завдання дослідження, спрямовані на її досягнення:

-      узагальнити сучасні теоретичні підходи на економічну природу інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів;

-      визначити форми участі банків в інвестиційному процесі на ринку цінних паперів та виявити ризики інвестиційної діяльності банків;

-      удосконалити класифікацію портфелів цінних паперів комерційних банків;

-      виявити особливості й закономірності розвитку ринку цінних паперів в Україні;

-      проаналізувати сучасний стан та тенденції розвитку інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів України;

-      розробити рекомендації щодо удосконалення механізму реалізації інвестиційної діяльності комерційних банків в умовах розвитку ринку цінних паперів України;

-      розробити методичне забезпечення для формування інвестиційних портфелів комерційних банків в Україні.

Об’єктом дослідження є інвестиційна діяльність комерційних банків.

Предметом дослідження є теоретичні засади інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів та механізм її реалізації в Україні.

Методи дослідження. У процесі дослідження використовувалися загальнотеоретичні та спеціальні методи. Зокрема, для вирішення поставлених завдань використовувалися наступні методи: системний та абстрактний – при дослідженні економічної природи інвестиційної діяльності комерційних банків та форм участі банків в інвестиційному процесі на ринку цінних паперів. При вивченні механізму реалізації інвестиційної діяльності комерційних банків на ринку цінних паперів України використовувалися методи аналізу та синтезу. До спеціальних економічних методів дослідження, які використані при написанні роботи, належать економіко-статистичні (економічного, регресійного, порівняльного) та економіко-математичні методи, за допомогою яких був проведений комплексний аналіз структури і динаміки інвестиційних вкладень банків та їх діяльності як професійних учасників фондового ринку України; визначено взаємозв’язок між обсягом банківських вкладень у цінні папери і індикаторами розвитку фондового ринку; побудовано економіко-математичну модель оптимального портфеля акцій, що котируються на Першій фондовій торгівельній системі (ПФТС), для комерційного банку. Також для досягнення поставленої мети застосовувалися прийоми групування, класифікації та графічного представлення результатів дослідження.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ ДИССЕРТАЦИИ

Малахова, Татьяна Николаевна Совершенствование механизма экологизации производственной сферы экономики на основе повышения инвестиционной привлекательности: на примере Саратовской области
Зиньковская, Виктория Юрьевна Совершенствование механизмов обеспечения продовольственной безопасности в условиях кризиса
Искандаров Хофиз Хакимович СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ МОТИВАЦИОННОГО МЕХАНИЗМА КАДРОВОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЭКОНОМИКИ (на материалах Республики Таджикистан)
Зудочкина Татьяна Александровна Совершенствование организационно-экономического механизма функционирования рынка зерна (на примере Саратовской области)
Валеева Сабира Валиулловна Совершенствование организационных форм управления инновационной активностью в сфере рекреации и туризма на региональном уровне