ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМ УТРИМАННЯ М\'ЯСНОЇ ХУДОБИ В ПОЛІССІ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
Название:
ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ СИСТЕМ УТРИМАННЯ М\'ЯСНОЇ ХУДОБИ В ПОЛІССІ УКРАЇНИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Безсистемне реформування агропромислового комплексу України стало однією з основних причин різкого скорочення поголів'я худоби, спаду її продуктивності, зменшення виробництва яловичини та її споживання населенням.

На сьогоднішній день на фоні погіршення рівня та якості годівлі тварин реалізація худоби перевищує виробництво. Основними виробниками яловичини стали дрібні господарства населення замість великих державних підприємств, продовжує зростати собівартість продукції, збитковість виробництва стала звичайним явищем.

Спеціалізоване м'ясне скотарство опинилось у кризовому стані. Державна підтримка, спрямована на його відновлення занадто обмежена і не дає очікуваного ефекту. Залишаються незадіяними унікальні можливості худоби м'ясних порід щодо трансформування дешевих пасовищних кормів у високоякісний білок.

У країнах з розвинутим м'ясним скотарством значну кількість яловичини отримують шляхом застосування пасовищних систем утримання худоби. Частка пасовищ складає в цих країнах від 40 до 70% у структурі площ сільськогосподарських угідь (в європейських країнах широко використовують сіяні пасовища). В Україні даний показник становить лише 16,6 %.

На сьогоднішній день загальновизнаним фактом є те, що висока розораність земель і відсутність ефективних зональних технологічних розробок щодо використання пасовищних систем в Україні обмежує можливості отримання дешевої   яловичини на природних і сіяних пасовищах.

Теоретико-методологічні та практичні проблеми розробки та використання різних систем утримання м'ясної худоби, економічного обґрунтування переваг та недоліків тієї чи іншої системи за конкретних зональних умов знайшли відображення в роботах таких учених, як Амбросов В. Я., Зось-Кіор М. В.,  Зубець М. В., Коваленко Ю. С., Левантін Д. Л., Наумов Ю. Ф., Саблук П. Т., Ткаченко В. Г., Чигринов Є. І., Шкурін Г. Т., Шпичак О. М. та ін.

Дослідження сучасних організаційно-економічних проблем скотарства та умов їх вирішення досліджувались в працях Кандиби В. М., Радченка В. В., Рижкова В. Г. та ін. Однак сучасний стан галузі, нові ринкові умови господарювання вимагають подальшого вивчення економічних проблем галузі, розробки та впровадження найбільш ефективних систем утримання, що саме в даній зоні забезпечать найбільший економічний ефект.

На нашу думку, становлення галузі спеціалізованого м'ясного скотарства потребує невідкладної та детальної розробки економічно обґрунтованих систем утримання худоби з використанням пасовищ, що забезпечить рентабельне ведення м'ясного скотарства, збільшення виробництва якісної, екологічно чистої та конкурентоздатної в умовах ринкової економіки яловичини. Це і визначило напрямок та актуальність досліджень ефективності виробництва яловичини в умовах різних систем утримання худоби.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в лабораторії виробництва яловичини Інституту тваринництва УААН і є складовою частиною науково-технічної підпрограми УААН на 1996-2000 рр. «Технологія виробництва яловичини» розділу «Розробити по зонах України енерго- та ресурсозберігаючі конкурентоспроможні технології вирощування худоби на м'ясо, що забезпечить середньодобові прирости 1000-1200 г у підприємствах різних форм господарювання», підрозділ 3.1.2 «Розробити енергозберігаючі системи утримання м'ясної худоби з використанням пасовищ у поліській зоні», № держреєстрації 0196UО11387; науково-технічної програми УААН на 2001-2005 рр. «Технології в молочному і м'ясному скотарстві», підпрограми «Технології виробництва яловичини», підрозділу 01.02.06 «Розробити базову технологію виробництва яловичини та поопераційну технологічну документацію на 400 корів м'ясних порід зі шлейфом», № держреєстрації 0101U003312.

Мета і задачі дослідження. Метою проведених досліджень є визначення системи утримання м'ясної худоби, яка забезпечує найвищу економічну ефективність виробництва м'яса і на базі цього обґрунтування організаційно-економічних умов переходу галузі на більш високий рівень ефективності в умовах Полісся України.

Для досягнення поставленої мети передбачалося вирішення наступних задач:

- вивчити економічну ефективність виробництва м'яса великої рогатої худоби української м'ясної породи в залежності від стійлової, стійлово-пасовищної та пасовищної систем утримання худоби в Поліссі України;

- дати оцінку різних каналів збуту м'яса великої рогатої худоби;

- обґрунтувати напрямки беззбитковості  виробництва м'яса великої рогатої худоби на Поліссі України;

- розробити прогноз поетапного підвищення економічної ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в поліській зоні України;

- обґрунтувати параметри державної підтримки виробництва м'яса великої

рогатої худоби;

- визначити енергетичну ефективність виробництва і використання кормів при виробництві яловичини.

Об’єкт дослідження -  ефективність застосування різних систем утримання  м'ясної худоби в умовах реформування агропромислового комплексу України.

Предмет дослідження - теоретичні, методологічні та прикладні аспекти ефективності виробництва м'яса великої рогатої худоби в залежності від систем утримання в Поліссі України.

Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою дослідження є положення економічної теорії з питань функціонування ринкової економіки, дії економічних законів та системний підхід до вивчення економічних явищ. Для реалізації поставлених задач використовувались наступні методи досліджень: монографічний (при узагальненні передового світового та вітчизняного досвіду), абстрактно-логічний (при моделюванні розрахункової ферми на 400 м'ясних корів зі шлейфом), статистично-економічний (для обробки та аналізу статистичних даних), розрахунково-конструктивний (при моделюванні розрахункової ферми на 400 м'ясних корів зі шлейфом), економіко-математичний, маржинальний (при визначенні умов максимізації прибутку, мінімізації збитків та закриття підприємства в умовах різних систем утримання худоби української м'ясної породи в Поліссі України), експериментальний (при порівнянні економічної ефективності різних систем утримання м'ясної худоби), графічний, а також метод верифікації (для верифікації даних по приростам різних статево-вікових груп тварин).

Інформаційною базою дослідження були дані Міністерства аграрної політики України, Державного комітету статистики України, дані Управління АПК, дані власних експериментальних досліджень, літературні джерела вітчизняних та зарубіжних авторів, первинні і зведені документи, облікові реєстри аналітичного та синтетичного обліку господарських операцій процесу виробництва зернофуражних і кормових культур та м'яса великої рогатої худоби, дані періодичної та річної звітності за період вирощування молодняку худоби, дані технологічних карт.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)