Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці :



Название:
Відтворення акціонерного капіталу в трансформаційній економіці
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. В ході процесів трансформації економіки України об’єктивно виникають проблеми адаптації ринкових нововведень до реалій економічного життя. Одним із таких нововведень стало утворення акціонерних товариств, яке відбувається в процесі реформування ринкового середовища, змін умов господарювання в різних галузях економіки України.

Як відомо, історично акціонерна (корпоративна) форма власності з’явилась як механізм інтеграції та концентрації капіталу і за своєю суттю залишається такою до теперішнього часу. В зв’язку з цим слід уточнити визначення акціонерного капіталу, розглянути його структуру, обґрунтувати шляхи, джерела, методи формування, відтворення і шляхи підвищення ефективності його використання в Україні. Від вирішення цих питань залежить майбутнє економіки країни, її ефективність, темпи економічного зростання, технологічний прогрес, конкурентноздатність на світових ринках.

Актуальність даного дослідження полягає також і в тому, що процес розширеного відтворення акціонерного капіталу є провідним в системі становлення і розвитку інтегрованих корпоративних структур, фінансово-промислових груп. Формування корпоративного сектора економіки України проходить в умовах суперечливості процесів зміни форми власності внаслідок приватизації та акціонування підприємств, а також непослідовності у формуванні нормативно-законодавчої бази. Ці особливості зумовлені історико-інституціональними трансформаціями перехідного періоду і розбудови ринкової економіки в державі. Темпи формування потужних корпорацій, здатних створити критичну масу зрушень в українській економіці, поки що не призвели до істотних позитивних структурних змін у вітчизняному виробництві, що вимагає пошуку шляхів вирішення проблеми формування корпоративного сектора економіки, який має взяти на себе основний тягар формування високоефективного виробництва та відповідних структурних змін.

Відзначаючи недосконалість трансформаційно-інтеграційних процесів у вітчизняній економіці, хотілося б акцентувати увагу на необхідності вирішення проблеми досягнення позитивного синергічного ефекту акціонерного капіталу шляхом його вираження у реальну продуктивну силу, внаслідок концентрації і ефективного відтворення.

Аспекти ефективного відтворення акціонерного капіталу розглядались економістами на прикладі капіталістичних країн і під кутом зору марксистсько-ленінської теорії в працях Л.Абалкіна, Н.Берзона, А.Іванова, А.Ковальова, С.Мочерного та ін. У 1990-х роках теоретичні і практичні проблеми акціонерного капіталу стали об’єктом ґрунтовного дослідження з нових теоретико-методологічних позицій вітчизняними економістами. В цьому контексті слід назвати таких відомих вчених як А.Гальчинський, А.Гриценко, П.Дем’яненко, П.Єщенко, К.Кривенко, І.Лазня, Д.Лук’яненко, В.Рибалкін, А.Чухно, В.Якубенко та ін.

Проблемами формування і розвитку акціонерного капіталу і корпоративних форм господарювання займались такі економісти із світовим ім’ям, як С.Брю, О.Вільямсон, Дж.Гелбрейт, Р.Гільфердінг, К.Макконнелл, К.Маркс, А.Маршалл, М.Міллер, Ф.Модільяні, П.Самуельсон, І.Фішер та ін.

Необхідно враховувати те, що з розвитком акціонерних товариств відбуваються значні зміни в соціально-економічному змісті акціонерного капіталу. Новим явищем останніх років є виявлення трансформаційних процесів у корпоративному секторі економіки країни, які охоплюють широкий спектр інституціональних перетворень, пов’язаних із формуванням бізнес-груп і управління інтегрованими корпоративними структурами. Ці нові аспекти функціонування, розвитку і відтворення акціонерного капіталу не одержали у вітчизняній та зарубіжній економічній теорії належного вивчення й узагальнення.

Значущість визначеної проблематики, необхідність її вирішення обумовили вибір теми дисертації та напрями її дослідження

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины