МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ТА ТОРГІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
Название:
МОДЕЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ТА ТОРГІВЕЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ СПОЖИВЧОЇ КООПЕРАЦІЇ УКРАЇНИ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Перехід економіки України до ринкових відносин вимагає глибокого аналітичного підходу до дослідження ринкової економіки. Споживчій кооперації, як і всій економіці України, належить вирішити комплекс складних проблем, пов’язаних із виходом із трансформаційного спаду, формуванням нової моделі економічних відносин ринкового типу. Це вимагає не лише відповідних організаційних зусиль, правового забезпечення, налагодження виробничих зв’язків і ділових контактів, а й відповідних теоретичних розробок, вивчення і опрацювання світового досвіду та його творчого застосування в умовах України.

Проблеми функціонування споживчої кооперації як господарської підсистеми і соціальної організації привертали увагу відомих вітчизняних та зарубіжних теоретиків і практиків кооперативного руху, таких як: Р. Оуен, У. Кінг, М. Туган-Барановський, О. Чаянов, О. Челінцев, В. Уоткінс, О. Фрідман  та ін.

Основне зацікавлення сучасних дослідників, що аналізують проблеми розвитку споживчої кооперації, таких як В. Апопій, С. Бабенко, Г. Башнянин, Я. Гончарук, В. Марцин, Ф. Хміль, А. Шевченко, О. Чукурна, М. Окландер, Н. Андреюк сконцентровано на всебічній характеристиці споживчої кооперації України як системи взаємопов'язаних і взаємозалежних галузей (торгівля, заготівлі, виробництво). Теоретичні розробки вітчизняних економістів – П. Гайдуцького, Б. Кваснюка, І. Лазні, І. Лукінова, О. Онищенка, В. Рибалкіна,  П. Саблука, В. Юрчишина переважно спрямовані на пошук адекватних ринковій економіці форм кооперації.

Проблемам економіко-математичного моделювання та прогнозування економічних процесів приділяють значну увагу такі вітчизняні вчені, як А. Бакаєв, В. Бесєдін, В. Вітлінський, В. Вовк, В. Геєць, Л. Загвойська, В. Єлейко, Ю. Лисенко, І. Лукінов, І. Лук'яненко, І. Ляшенко, С. Наконечний, І. Огірко, О. Олексюк, В. Ситник, М. Сявавко, Г. Цегелик, В. Юринець та ін. Вивчення та аналіз застосування математичних методів та моделей у дослідженні діяльності підприємств споживчої кооперації дало змогу зробити висновок про недостатню розробку цього питання як в науковому, так і в практичному аспектах.

Перспективний розвиток споживчої кооперації в умовах ринкового середовища, жорсткої конкуренції, глобалізації та інтернаціоналізації економіки неможливий без всебічного аналізу її діяльності та науково обґрунтованої стратегії. Для цього доцільно широко використовувати економіко-математичні методи та моделі.

Об'єктивно існуюча потреба в економетричному аналізі, у розробленні нової стратегії розвитку споживчої кооперації України в умовах трансформаційного спаду; відсутність теоретичних досліджень та практичних розробок із зазначених проблем; підвищення соціально-економічного значення споживчої кооперації свідчать про актуальність вибраної теми та основних напрямів дослідження.

Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі економетрії та статистики Львівської комерційної академії відповідно до плану наукових досліджень у Львівській комерційній академії, зокрема, до науково-дослідних тем "Формування кооперативного сектора у багатоукладній економіці України”, № ДР 0103U006650); “Стратегії розвитку кооперативного сектора економіки України” (Постанова Правління Укоопспілки  від 20.02.2003 р.).

Мета і завдання дослідження. Метою роботи є вивчення моделювання виробничої та торгівельної діяльності підприємств споживчої кооперації України та дослідження цієї діяльності в нових умовах господарювання на основі використання методів статистичного моделювання і прогнозування.

Для досягнення цієї мети були поставлені і розв'язуються такі основні завдання:

§                     провести аналіз наявних економіко-математичних методів та моделей щодо їх використання для дослідження діяльності підприємств споживчої кооперації;

§                     узагальнити та проаналізувати фактичний статистичний матеріал господарсько-фінансової діяльності Укоопспілки;

§                     провести кореляційно-регресійний аналіз взаємозв’язків між основними економічними показниками діяльності підприємств та організацій споживчої кооперації;

§                     побудувати моделі трендів і проаналізувати динаміку розвитку економічних показників споживчої кооперації;

§                     розробити моделі прогнозування основних показників діяльності споживчої кооперації.

Об'єктом дослідження є підприємства оптової та роздрібної торгівлі, громадського харчування та виробничі підприємства споживчої кооперації України.

Предметом дослідження є теоретико-методологічні та прикладні засади математичного моделювання економічних процесів у споживчій кооперації України.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є праці вітчизняних та зарубіжних учених, у яких відображені концепції моделювання економічних процесів. Методологічна основа дослідження чинників розвитку споживчої кооперації базується на глибокому вивченні сутності процесів формування управлінських рішень у системі споживчих товариств. Найбільш продуктивними методами проведення такого дослідження є системний підхід та метод сходження від абстрактного до конкретного, теоретичною базою якого виступають відповідні положення сучасної економічної теорії, економічний аналіз, що передбачає систематизацію, тлумачення й узагальнення фактів.

Інформаційною базою дослідження є матеріали Державного комітету статистики, матеріали Центральної спілки споживчих товариств (Укоопспілки).

Наукова новизна одержаних результатів. У процесі дослідження виробничої та торгівельної діяльності підприємств споживчої кооперації України були отримані такі положення, що формують наукову новизну роботи:

вперше

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)