УПРАВЛІННЯ ПОДАТКОВИМ НАВАНТАЖЕННЯМ ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
Название:
УПРАВЛІННЯ ПОДАТКОВИМ НАВАНТАЖЕННЯМ ПІДПРИЄМСТВА
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Важливим завданням, що стоїть перед Україною на етапі зростання економіки, є забезпечення ефективного управління фінансово-господарською діяльністю вітчизняних підприємств, і на цій підставі підвищення прибутковості їхньої діяльності. Одним з основних аспектів вирішення цього завдання є створення системи управління податковим навантаженням, при впровадженні якої податки виконували б не тільки свою фіскальну функцію (формування доходів бюджету), а й сприяли підвищенню ділової активності підприємств, стимулювали підприємництво, зростання обсягів виробництва продукції та надання послуг.

Незначний досвід управління оподаткуванням у багатоукладній економіці, дефіцит кадрів, які володіють необхідною економічною підготовкою, недостатнє висвітлення питань з проблем оподаткування в спеціальній економічній літературі під час створення податкової системи призвело до необхідності орієнтації на зарубіжну практику оподаткування. Отже, податкову систему України було створено на підставі систем високорозвинених європейських країн, хоч на той час економіка нашої країни не в змозі була витримати такий рівень податкового навантаження. Надмірне податкове навантаження поряд із загальною економічною кризою та недостатнім рівнем розвитку головних інституцій ринкової економіки призвело до значної тінізації української економіки. Спроби змінити це становище за допомогою впровадження узгоджених правил відносно тривалої податкової стратегії (Податкового кодексу) залишалися не реалізованими, завдяки значній поляризації законодавчої влади і, як наслідок цього, − неможливості досягнення компромісу.            

Постійні зміни в податковому законодавстві призводять до нестабільності діючої податкової системи і не сприяють розв’язанню численних проблем, пов’язаних з управлінням податковим навантаженням підприємств, яке залишається досить надмірним. Накопичений досвід з управління оподаткуванням потребує наукового аналізу теоретичних і методологічних положень управління податками на сучасному етапі розвитку країни, оцінювання наявних позитивних і негативних результатів і визначення шляхів оптимізації управління податковим навантаженням вітчизняних підприємств.

При розробленні Податкового кодексу доцільно врахувати нові досягнення світової економічної думки, серед яких, у першу чергу, слід виділити дослідження податкового навантаження на макрорівні, проведені Є. Мендозою, Дж. Стигіцем та Віто Танзі, на мікрорівні − Дж. Майлсом. Що стосується впливу податкового навантаження на темпи економічного розвитку, то тут слід відмітити роботи російських дослідників Є. Гайдара та А. Ілларіонова. Емпіричні та аналітичні результати аналізу управління податковим навантаженням на рівні підприємства й оцінка впливу податкової системи та окремих її елементів на фінансово-господарську діяльність підприємств містяться в роботах українських учених В.Л. Андрущенка,  Є.І. Бойко, М.Д. Білик, В.В. Вітлінського, В.П. Вишневського, В.М. Геєця, О.Д. Данілова, О.І. Дем’янчук, А.В. Єлісеєва, Т.І. Єфименка, А.Г. Загороднього, Ю.Б. Іванова, С.В. Каламбет, О.П. Кириленко, А.І. Крисоватого, О.Є. Кузьміна, В.М. Мельника, Л.О. Омельянович, С.В. Онишко, В.М. Опаріна, А.М. Поддєрьогіна, Ю.В. Пасічника, С.П. Ріппи, А.В. Скрипника, А.М. Соколовської, Л.Л. Тарангул, В.М. Федосова, Н.П. Фліссак та інших.

Незважаючи на значну кількість праць з тематики, що досліджується, ряд питань залишилося поза межами досліджень. Серед них, у першу чергу, такі питання:

-         як впровадити кількісні оцінки податкового навантаження на мікрорівні;

-         як розрахувати податкове навантаження з урахуванням соціальних платежів;

-         який фактичний рівень податкового навантаження на мікрорівні;

-         що впливає на вибір шляху управління податковим навантаженням.

Усі ці питання потребують термінового вирішення, тому що проблема зменшення податкового навантаження на економіку, про яку йдеться в Концепції розвитку податкової системи України і на позитивне вирішення якої очікує все суспільство, залишилася невирішеною. Необхідністю вирішення зазначених проблем зумовлено вибір теми даного дослідження.

Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Роботу проведено відповідно до тематики наукових досліджень кафедри менеджменту Європейського університету: "Економічні проблеми теорії і практики менеджменту сталого розвитку економічних систем" (державний реєстраційний номер − 0101U007350). У розрізі наукової теми автором дисертаційного дослідження самостійно було виконано розділ "Оцінювання фактичного податкового навантаження на мікрорівні на прикладі підприємств міста Києва".

Мета й завдання дослідження. Мета визначається актуальністю теми дослідження і полягає в узагальненні теоретичних положень і розробленні практичної методики щодо підвищення ефективності управління податковим навантаженням вітчизняних підприємств.

Досягнення поставленої мети обумовило необхідність вирішення таких завдань:

-         аналіз ефективності виконання регулюючої та фіскальної функції діючої системи оподаткування; 

-         розроблення методичних основ оцінки податкового навантаження на макро- та мікрорівні;

-         оцінювання можливостей змін податкового законодавства з метою досягнення консенсусу між підприємцем і державою та ефективного управління податковим навантаженням;

-         аналіз фактичного стану управління податковим навантаженням на підприємствах міста Києва;

-         розроблення рекомендацій щодо зменшення рівня корумпованості взаємовідносин між підприємцем і податковою адміністрацією за допомогою використання ігрових методів вирішення конфліктних ситуацій;

-         обґрунтування шляхів оптимізації управління податковим навантаженням на підприємствах за умови виконання бюджетного обмеження;

-         розроблення моделі управління податковим навантаженням підприємств.

Об'єктом дослідження є система взаємовідносин платника податків та податкової адміністрації, що виникають в процесі підприємницької діяльності в умовах діючого податкового законодавства.

Предметом дослідження є методологія, моделі та методи управління податковим навантаженням підприємств.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)