ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ



Название:
ФОРМУВАННЯ ІНФРАСТРУКТУРИ РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ЦІННИХ ПАПЕРІВ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. Серед проблем розвитку ринку цінних паперів (РЦП) в Україні питання створення цілісної та ефективної інфраструктури ринку посідають важливе місце. Відсутність єдиної концепції розвитку РЦП, неврегульованість в управлінні з боку державних установ привели до утворення в країні децентралізованої інфраструктури РЦП. На регіональному рівні інфраструктура РЦП ще більш деформована і слаборозвинена. У результаті, регіональний РЦП не став ефективним механізмом залучення інвестицій у регіон, елементи його інфраструктури не можуть на рівних конкурувати з аналогічними установами, що функціонують у столиці і в основному займаються спекулятивними операціями та обслуговуванням процесів перерозподілу власності. За такої ситуації існує нагальна потреба розроблення методичних засад аналізу діяльності суб’єктів інфраструктури регіонального РЦП, визначення шляхів її вдосконалення та подальшого розвитку.

У розроблення проблематики функціонування українського РЦП та елементів його інфраструктури зробили свій внесок відомі вітчизняні науковці: О. Василик, В. Геєць, А. Калина, М. Козоріз, М. Колісник, І. Колесова, В. Корнеєв, А. Кощеев, Ю. Кравченко, Ю. Лисенко, Б. Луців, О. Мендрул, В. Міщенко, О. Мозговий, А. Мороз, О. Музиченко, А. Пересада, А. Римарук, В. Ходарківська, В. Шапран, В. Шелудько. Вивченню особливостей регіонального РЦП і його інфраструктури присвячені роботи українських науковців І. Кривов’язюка та В. Павлова. Серед закордонних дослідників, що приділяли увагу аналізу регіонального РЦП, слід виокремити роботи Т. Бердникової, А. Козлова,  Я. Миркіна та Ю. Сизова.

Однак, низка питань є недостатньо висвітлена і потребує поглибленого дослідження. Залишаються відкритими питання щодо теоретичного обґрунтування поняття та складових елементів інфраструктури як внутрішньої системи РЦП. Немає системного аналізу процесу становлення інфраструктури ринку з урахуванням впливу економічно-інституційних чинників на цей процес. Глибшого дослідження потребує закордонний досвід та основні світові тенденції, що зумовлюють суттєві зміни у функціонуванні інфраструктури РЦП. У такій ситуації важливими напрямами слід вважати дослідження інфраструктури РЦП на регіональному рівні, обґрунтування підходів і розробок методичних рекомендацій з питань формування та її розвитку в умовах наростання глобалізаційних процесів. Актуальність і недостатня розробленість зазначених питань зумовили вибір теми дисертації, окреслили мету і завдання дослідження.

Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках науково-дослідної роботи Інституту регіональних досліджень НАН України. Зокрема, наукові розробки автора використані при виконанні науково-дослідної роботи „Розробка механізмів капіталізації інновацій (на прикладі західного регіону України)” ( ДР 0105U007638), а саме: розроблені автором методичні підходи до використання муніципальних облігацій, як джерела внутрішніх інвестицій регіону. Матеріали дисертації також використовувались Львівським інститутом банківської справи УБС НБУ при виконанні науково-дослідної роботи „Дослідження впливу збільшення присутності іноземного капіталу в капіталі банківської системи України та виконання її функцій” (протокол вченої ради УБС НБУ № 5 від 14 квітня 2007 р.). Зокрема, використано результати здійсненого автором аналізу закордонного досвіду Польщі щодо особливостей становлення РЦП, на якому іноземні банки відіграють вагому роль як професійні учасники.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розроблення теоретико-методичних засад і практичних рекомендацій з удосконалення організації та функціонування інфраструктури регіонального РЦП.

Реалізація мети обумовила необхідність вирішення таких завдань:

-   з’ясувати сутність, функції та завдання інфраструктури РЦП;

-   проаналізувати еволюцію формування інфраструктури українського РЦП;

-   виявити проблеми, що стримують розвиток інфраструктури РЦП в Україні та регіонах;

-   розробити методику аналізу і оцінки діяльності основних суб’єктів інфраструктури регіонального РЦП;

-   здійснити аналіз сучасних світових тенденцій, що впливають на формування і розвиток інфраструктури РЦП;

-   проаналізувати і виявити особливості розвитку інфраструктури регіональних РЦП та обґрунтувати напрями її вдосконалення (на прикладі Львівської області);

-   розробити концептуальні підходи щодо активізації регіонального РЦП та удосконалення його інфраструктури.

Об’єктом дослідження є інфраструктура РЦП.

Предметом дослідження є механізми становлення і функціонування інфраструктури регіонального РЦП.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины