ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА



Название:
ФІНАНСОВО-КРЕДИТНИЙ МЕХАНІЗМ ПІДТРИМКИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦТВА
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

Загальна характеристика роботи

Актуальність теми. Реструктуризаційні зрушення в економіці України та її орієнтація на пріоритети світового ринку вимагають формування ефективного ринкового середовища, головним елементом якого виступає підприємництво. Поряд з цим, негативні тенденції в національній економіці, що склались у зв\'язку із загостренням фінансової кризи, економічних і соціальних проблем, а також необхідність реалізації завдань нової економічної політики для забезпечення ефективного соціально-економічного розвитку регіонів, вимагають застосування економічних принципів в управлінні підприємництвом, що передбачає створення та використання високоефективних регуляторів, які адекватні ринковій економіці і національним особливостям розвитку. Саме тому, постала об’єктивна необхідність розробки організаційно-економічних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва, спрямованого на розширення доступу малих та середніх підприємств до фінансово-кредитних ресурсів.

Проблемам фінансового забезпечення підприємницького сектора економіки присвячено багато праць таких провідних вітчизняних та іноземних науковців, як І.В. Алєксєєв, Ю.М. Бажал, Є.В. Балацький, В.І. Борейко, П.Ю. Буряк, А.В. Бусигін, Л. Вальсар, З.С. Варналій, Ф. Гайєк, В. Зомбарт, Д. Кларк, М.А. Козоріз, Р. Кроуз, М.І. Крупка, А.Я. Кузнєцова, М.В. Римар, С.К. Реверчук, Т.С. Смовженко, В. Савченко, Ж. Сей, Дж. Шекель та інших.

Незважаючи на значну кількість досліджень у цій сфері, слід звернути увагу на недостатність наукового опрацювання економічних питань, які стосуються побудови фінансово-кредитних відносин, що виникають з приводу використання фінансових ресурсів банківського сектора суб’єктами підприємництва. Тому основним завданням реформування їх взаємовідносин є створення фінансово-кредитного підґрунтя для активізації інноваційних процесів у підприємницькій сфері та забезпечення її ефективного розвитку в цілому.

Актуальність та необхідність розв’язання вище зазначених проблем зумовила необхідність їх комплексного розгляду та вивчення організаційно-економічних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємств малого бізнесу на загальнодержавних та регіональних рівнях, сприяла вибору теми, визначила мету і завдання дисертаційної роботи, її структуру та зміст.

Зв\'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження автора відповідають науковому напряму досліджень кафедри обліку і аудиту Львівської державної фінансової академії “Стан та шляхи вдосконалення обліку, аналізу та аудиту на підприємствах різних форм власності”(номер державної реєстрації № 0106U005417), в межах якої на основі проведеного аналізу узагальнено потреби малих підприємств в залученні кредитних ресурсів.

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка організаційно-економічних засад формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва на макро- та мезорівнях.

Для досягнення визначеної мети у дисертаційній роботі поставлені такі основні завдання:

-               розкрити сутність та економічне значення фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва;

-               здійснити аналітичну оцінку фінансового стану підприємств малого бізнесу Львівського регіону та узагальнити практику використання ними кредитних ресурсів;

-               обґрунтувати необхідність і потребу формування фінансово-кредитного механізму та вдосконалення банківських послуг в системі підтримки розвитку підприємництва;

-               розробити організаційну структуру фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва, що передбачає впровадження інтегрованої системи обробки інформації для забезпечення його ефективного функціонування;

-               удосконалити методи фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва;

-                запропонувати організаційну модель інформаційного забезпечення функціонування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва на регіональному рівні.

Об\'єктом дослідження є процеси фінансово-кредитного забезпечення розвитку підприємництва у Львівській області.

Предметом дослідження є організаційно-економічні засади формування фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва.

Методи дослідження. В основу дослідження покладені теорії ринкової економіки, теорії фінансів, грошей і грошового обігу, сучасні концепції інноваційного розвитку, наукові публікації вітчизняних та зарубіжних вчених з проблем розвитку підприємництва.

Для досягнення поставленої у дисертаційній роботі використано наступні методи наукового дослідження: метод логічного узагальнення – при визначенні особливостей підприємств малого бізнесу, як незмінного елемента ринкової економіки, - параграф 1.1, 1.2; методи економіко-статистичного аналізу – при дослідженні фінансового стану вітчизняних підприємств малого бізнесу та визначенні їх потреб у кредитних ресурсах, - параграф 2.1, 2.2; соціологічного опитування – при дослідженні впливу існуючого законодавства на розвиток підприємництва в сфері малого бізнесу, - параграф 1.2, 2.1; узагальнення та системного підходу – при розробці організаційно-економічних засад фінансово-кредитного механізму підтримки розвитку підприємництва шляхом створення оптимальних умов для їх розвитку, - параграф 1.3, 3.1, 3.2, 3.3.

Інформаційну базу дослідження складають закони України, Бюджетний кодекс, Постанови Верховної Ради, нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, матеріали сесій Львівської міської та обласної рад щодо регулювання розвитку підприємництва, статистичні дані Головного управління статистики у Львівській області, економічні огляди, доповіді, інформаційні матеріали опубліковані у періодичних виданнях, монографії та науково-аналітичні статті вітчизняних та зарубіжних авторів.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины