ОПТИМІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЯМИ В ЖИТЛОВОМУ БУДІВНИЦТВІ



Название:
ОПТИМІЗАЦІЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЯМИ В ЖИТЛОВОМУ БУДІВНИЦТВІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Кінець XX століття характеризувався в Україні масовим переселенням кримських татар, які повернулися на свою історичну батьківщину. Повернулися сюди греки, німці, вірмени. Цей етап співпав з початком періоду реформ «шокової терапії», що призвело до нестачі грошових коштів на репатріантів, безробіття і зростання  цін на будівельні матеріали. Внаслідок дії вказаних негативних факторів значно зменшилися обсяги будівництва житла.

Становище переселенців ускладнювалося розривом міжнародних угод про допомогу репатріантам. Внаслідок розпаду СРСР були анульовані всі попередні договори про надання допомоги репатріантам. Всі витрати на облаштування і, головне, – на будівництво житла, лягли на бюджет України. Таким чином, на початок 90-х років вирішення проблеми ефективного управління інвестиціями для облаштування репатріантів стало важливим державним завданням. У 1992 р. Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про фінансування Програми з розселення та облаштування депортованих народів у Автономній Республіці Крим. Відповідно до цієї програми фінансування здійснювалось як за рахунок бюджету України (70 млн. грн..), так і, бюджету АР Крим (3,5 млн. грн.). У результаті її здійснення було побудовано 800 тис. кв. м житла.

Разом з тим, внаслідок недостатнього економічного обґрунтування рішень щодо розподілу коштів по об’єктах будівництва відбулося зростання обсягів  незавершеного житлового будівництва, фактично були заморожені об'єкти будівництва на 88,1 тис. кв. м., що у вартісному вираженні складає 100 млн. грн.

Обґрунтуванню теоретичних основ інвестиційної діяльності й розробці методів оцінки інвестиційних проектів присвячено чимало робіт. Зокрема моделі залучення інвестиційних ресурсів розглянуті в роботах О.В. Васюренка, С.О. Огненка, Л.Ю Юрченка, М.С Курка, Т.В. Момот та ін.; застосування математичних методів дослідження з метою оптимізації інвестицій розглянуті в роботах В.І. Аніна, А.В. Крулявського, І.Х. Османова, В.І. Торкатюка, Р.Б. Тяна; проблеми стратегічного управління і управління інвестиціями на регіональному рівні дослідженні – у працях П.Т. Бубенка, Г.В. Ковалевського, К.А. Мамонова, І.Г. Онищука, О.М. Тищенка, Л.С. Шевченко, Л.М. Шутенка; питання соціально-економічної адаптації репатріантів розглянуті в роботах А.Є. Ачкасова, Е.С. Гафарова, Р.С. Ільясова, Г.Н. Муртазаєвої.

Разом з тим проблеми розробки й впровадження інвестиційного механізму ефективного управління капітальними вкладеннями в будівництво житла для репатріантів на основі оптимізації їх обсягу та джерел фінансування недостатньо досліджені в економічної літературі й потребують подальшого вивчення.

Все це зумовило актуальність обраної теми дослідження.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Зміст і напрямок дослідження обумовлені необхідністю вирішення завдань, що сформульовані в постанові КМУ України «Про затвердження програми розселення і облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які повернулися в Автономну Республіку Крим на постійне проживання» від 16 травня 2002 р., № 618. Тема дисертації є складовою частиною плану НДР Республіканського вищого навчального закладу «Кримський інженерно-педагогічний університет» з проблеми «Ефективність використання ресурсного потенціалу регіону» (номер державної реєстрації 0102U000128), де автором розроблені шляхи оптимізації організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в житлове будівництво.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертації є удосконалення організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в житловому будівництві й розробка науково-практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності фінансування будівництва житла для репатріантів з метою зменшення обсягів незавершеного будівництва.

Виходячи з поставленої мети, в роботі вирішуються такі завдання:

-         визначити концепцію організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в житловому будівництві;

-         розробити принципи формування організаційно-економічного механізму управління інвестиціями в будівництво житла для репатріантів;

-         провести аналіз інвестиційних процесів у житловому будівництві й технологію освоєння інвестицій в будівництві житла для репатріантів;

-         розробити алгоритм розрахунку економічної ефективності інвестицій в житловому будівництві й критерії оцінки економічної ефективності інвестиційних проектів у житловому будівництві;

-         розробити організаційно-економічний механізм управління інвестиціями в будівництві житла для репатріантів;

-         запропонувати програму ефективного розміщення інвестицій по об'єктах незавершеного будівництва і нових об'єктах житлового будівництва.

Об'єкт дослідження - процес розміщення інвестицій в житлове будівництво.

Предмет дослідження - оптимізація обсягів інвестицій на будівництво житла для репатріантів із застосуванням методів економіко-математичного моделювання з метою зменшення обсягів незавершеного будівництва та досягнення соціального ефекту

 

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины