ФІНАНСОВИЙ СТАН ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ПРОГНОЗУВАННЯ :



Название:
ФІНАНСОВИЙ СТАН ПІДПРИЄМСТВА ТА ЙОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Необхідність оцінки та прогнозування фінансового стану викликана збитковістю та неплатоспроможністю значної кількості підприємств, незадовільною структурою їх капіталу. Реальне відображення фінансового стану підприємства ускладнюється недосконалими методичними підходами до його оцінки. Ці проблеми є актуальними для підприємств України незалежно від їх організаційно-правових форм та форм власності.

Фінансовий стан – це важлива характеристика підприємства, яка відображає результати господарської діяльності та визначає його фінансову спроможність. Результати аналізу фінансового стану дозволяють формувати відповідну фінансову політику та розробляти заходи, направлені на підвищення ефективності використання фінансових ресурсів суб’єктів господарювання.

Прогнозування ж фінансового стану підприємства є інструментом усунення невизначеності, яка виникає внаслідок прийняття управлінських рішень щодо мобілізації та розміщення фінансових ресурсів; дозволяє обґрунтувати доцільність фінансування та підвищити рівень ефективності управління активами підприємства; дає змогу виявити здатність підприємства до сталого функціонування у майбутньому періоді. Отже, вирішення питань, пов'язаних з удосконаленням існуючих та розробкою нових методичних підходів до аналізу і прогнозування фінансового  стану підприємства, набуває особливого значення.

Теоретичні та практичні аспекти аналізу і прогнозування фінансового стану підприємства глибоко досліджені у працях вітчизняних вчених: М.Білик, І.Бланка, Є.Бойко, В.Забродського, М.Кизима, Г.Крамаренко, Л.Лахтіонової, Л.Лігоненко, В.Мец, Є.Мниха, О.Павловської, Н.Притуляк, В.Савчука, В.Сопко, О.Терещенка; та зарубіжних фахівців: Е.Альтмана, В.Артеменка, І.Балабанова, А.Белікова М.Белендера, Т.Берднікової, Л.Бернстайна, У.Бівера, Є.Бріхгема, В.Хорна, О.Волкова, Г.Давидової, Л.Донцової, О.Зайцевої, Г.Кадикова, А.Ковальової, В.Ковальова, А.Кудінової, Е.Маркоряна, Є.Негашева, А.Недосєкіна, Е.Нікбахта, Г.Савицької, Р.Сайфуліна, Р.Таффлера, Е.Хелферта, Д.Чессера, А.Шеремета та інших.

Проте багато положень праць вказаних дослідників носять суперечливий та дискусійних характер. Зокрема, дослідження прогнозних оцінок фінансового стану підприємств України зосереджено лише на прогнозуванні ймовірності банкрутства та бухгалтерського балансу підприємства. До цього часу не визначено об’єкт та напрями прогнозування фінансового стану, відсутні методичні підходи, які визначають послідовність прогнозування.

Актуальність, науково-теоретична та практична значимість вказаних проблем, необхідність їх вирішення зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, визначили мету і основні завдання.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота підготовлена відповідно до плану науково-дослідних робіт ДВНЗ «Київський національний економічний університету імені Вадима Гетьмана» і є складовою теми “Управління фінансами підприємств та розвиток страхових послуг” (номер державної реєстрації 0101U009213), яка виконувалася на кафедрі фінансів підприємств. Особисто автором розроблені методичні підходи та надані практичні рекомендації щодо аналізу та прогнозування фінансового стану підприємства.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розвиток теоретичних положень та удосконалення методичних підходів до аналізу і прогнозування фінансового стану підприємства. Досягнення поставленої мети передбачає вирішення таких завдань:

-        дослідити та уточнити економічну сутність поняття „фінансовий стан підприємства” як об’єкта прогнозування;

-        з’ясувати сутність прогнозування фінансового стану підприємства на основі системного підходу;

-        оцінити обґрунтованість та можливість використання зарубіжних і вітчизняних методичних підходів до оцінки фінансового стану підприємства з метою його прогнозування;

-        обґрунтувати необхідність врахування обсягу та якості інформаційного забезпечення прогнозування фінансового стану підприємства;

-        виявити особливості методів економічного прогнозування, які використовуються для визначення фінансового стану підприємства на перспективу;

-        визначити комплекс фінансових показників, які необхідно включати до моделей прогнозування фінансового стану;

-        обґрунтувати напрями удосконалення методики визначення інтегрального показника фінансового стану на основі кореляційно-інтервального підходу;

-        розробити економіко-математичні моделі та здійснити на їх основі прогнозування фінансового стану підприємства.

Об'єктом дослідження є фінансовий стан промислових підприємств.

Предметом дослідження дисертаційної роботи є сукупність фінансових відносин, які виникають в процесі управління фінансовим станом підприємства.

Методи дослідження. У процесі дослідження використані як загальнонаукові методи пізнання (діалектика, аналіз, синтез, аналогія, наукова абстракція, порівняння), так і методологічні основи системного підходу та економіко-математичного моделювання. Зокрема, для вирішення поставлених задач в дисертаційній роботі застосовано методи: діалектичного пізнання - для визначення системного аспекту фінансового стану підприємства; аналізу та синтезу - для розкриття сутності та розробки методики прогнозування фінансового стану підприємства; аналізу і порівняння - при дослідженні методів економічного прогнозування та методичних підходів до оцінки фінансового стану; фінансового аналізу, групування, абстракції та порівняння - для визначення фінансових показників, які необхідні для побудови прогнозних моделей фінансового стану; регресійного аналізу - для удосконалення інтегрального показника та побудови економіко-математичних моделей прогнозування.

Інформаційною базою роботи є теоретичні та науково-практичні дослідження вітчизняних і зарубіжних науковців, законодавчі та нормативно-правові акти України щодо оцінки фінансового стану підприємств, офіційні статистичні матеріали, та фінансова звітність п’ятнадцяти металургійних підприємств, частка яких в обсягу реалізованої металургійної продукції України складає 51%.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ ДИССЕРТАЦИИ

Малахова, Татьяна Николаевна Совершенствование механизма экологизации производственной сферы экономики на основе повышения инвестиционной привлекательности: на примере Саратовской области
Зиньковская, Виктория Юрьевна Совершенствование механизмов обеспечения продовольственной безопасности в условиях кризиса
Искандаров Хофиз Хакимович СОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ МОТИВАЦИОННОГО МЕХАНИЗМА КАДРОВОГО ОБЕСПЕЧЕНИЯ АГРАРНОГО СЕКТОРА ЭКОНОМИКИ (на материалах Республики Таджикистан)
Зудочкина Татьяна Александровна Совершенствование организационно-экономического механизма функционирования рынка зерна (на примере Саратовской области)
Валеева Сабира Валиулловна Совершенствование организационных форм управления инновационной активностью в сфере рекреации и туризма на региональном уровне