РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГО (ЗЕЛЕНОГО) ТУРИЗМУ




  • скачать файл:
Название:
РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА В СИСТЕМІ СТАНОВЛЕННЯ СІЛЬСЬКОГО (ЗЕЛЕНОГО) ТУРИЗМУ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

                       ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. Процеси соціально-економічних трансформацій, що відбуваються в аграрному секторі економіки України, зумовлюють пошук нових нетрадиційних організаційно-правових форм підприємництва, спрямованих на забезпечення економічного зростання. Одним із пріоритетних шляхів подолання кризи, що склалась в аграрному секторі, є активізація сільського населення до підприємницької діяльності у невиробничій сфері сільського (зеленого) туризму (далі СЗТ). Його становлення та розвиток сприяють системному вирішенню організаційно-економічних проблем, пов’язаних із відтворенням трудового потенціалу в аграрній сфері, формуванням нових напрямів виробництва й реалізації сільськогосподарської продукції, підвищенням зайнятості сільського населення, зростанням доходів та покращенням його життєвого рівня.

Забезпечення відповідних умов щодо стимулювання розвитку підприємництва в системі становлення сільського (зеленого) туризму передбачає опрацювання нових концептуальних підходів до створення сприятливого ринкового середовища. Це зумовлює необхідність наукового обґрунтування специфіки формування економічних відносин у системі становлення сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємницької діяльності, яка сприяє стабілізації аграрного сектора, що й визначає вибір теми дисертаційного дослідження.

Окремі проблеми розвитку сільського (зеленого) туризму в умовах функціонування суб’єктів підприємницької діяльності та особистого селянського господарства досліджують В. Васильєв, П. Горішевський, Л. Гут, Ю. Зінько, В. Кафарський, В. Косенко, М. Костриця, Н. Кудла, О. Лендєл, В. Липчук, Н. Липчук, О. Моран, М. Рутинський, М. Товт, а також зарубіжні вчені K. Дронг, В. Котлінський, Я. Маєвський, С. Медлік, Я. Сікора та ін.

Проте, незважаючи на значущість проведених досліджень, для вітчизняної економічної науки проблема розвитку сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва є нова й потребує системного обґрунтування теоретико-прикладних аспектів його становлення в умовах перехідної економіки. Це зумовило необхідність проведення окремого дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематики науково-дослідних робіт Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника “Підвищення соціально-економічної результативності функціонування виробничо-господарських структур у регіоні” (номер державної реєстрації 0104U002443). У межах наукової теми обґрунтовано найважливіші шляхи підвищення соціально-економічної ефективності становлення сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва.

Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в обґрунтуванні теоретико-методологічних положень та розробці науково-практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності розвитку сільського (зеленого) туризму в підприємницькому середовищі.

Відповідно до поставленої мети, у дисертаційній роботі визначено й вирішено такі завдання:

·        уточнити та доповнити понятійний апарат проблеми дослідження, зокрема трактування сільського (зеленого) туризму як підприємницької діяльності;

·        розкрити теоретико-методологічні положення процесу формування економічних взаємовідносин на етапі становлення й розвитку сільського (зеленого) туризму в підприємницькому середовищі;

·        ідентифікувати основні причини, що гальмують становлення сільського (зеленого) туризму як підприємницької діяльності;

·        запропонувати комплекс організаційно-економічних заходів, що сприяють підвищенню ефективності розвитку сільського (зеленого) туризму як форми аграрного підприємництва;

·        обґрунтувати необхідність застосування кластеризації в системі становлення сільського (зеленого) туризму на підприємницьких засадах;

·        розробити стратегію розвитку сільського (зеленого) туризму в умовах підприємництва з використанням показників прогнозу.

Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є процес забезпечення ефективного розвитку сільського (зеленого) туризму на засадах підприємництва в Івано-Франківській області.

Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів підвищення ефективності розвитку сільського (зеленого) туризму в підприємницькому середовищі.

Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дослідження становлять діалектичний метод пізнання й системний підхід до вивчення явищ і процесів становлення й розвитку сільського (зеленого) туризму як організаційної форми підприємницької діяльності.

У дисертаційному дослідженні використано наступні методи наукового пізнання: абстрактно-логічний – в частині теоретичного узагальнення й вивчення особливостей становлення та утвердження СЗТ в підприємницькому середовищі; для вивчення сучасного стану сільського (зеленого) туризму застосовано індуктивний метод, а в процесі узагальнення результатів дослідження з метою пізнання наукової сутності проблеми – дедуктивний; історико-економічний – для аналізу періодів (фаз) зародження, становлення та утвердження сільського (зеленого) туризму; монографічний – для поглибленого вивчення соціально-економічних особливостей розвитку окремих організаційних формувань сільського (зеленого) туризму як суб’єктів підприємництва; соціометричних опитувань – у частині виявлення певних критеріїв (показників) функціонування агрогосподарств; статистико-економічний – для оцінки їх фактичного розвитку; побудови рядів динаміки порівнянь для визначення рівня розвитку СЗТ на сучасному етапі; графічний – для побудови моделей, механізмів організаційно-економічного вдосконалення галузі; системно-структурного аналізу – для дослідження тенденцій та результатів сільського (зеленого) туризму в області; порівняльний – для вивчення практичного вітчизняного і світового досвіду вдосконалення СЗТ та можливостей його використання на даній території; екстраполяції та експериментних оцінок, кореляційно-регресійного аналізу, в т. ч. SWOT-аналіз – для стратегічного планування та прогнозування в процесі розробки пропозицій щодо вдосконалення та підвищення ефективності становлення СЗТ в умовах підприємництва.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)