ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА НА ЗАСАДАХ ПРОГНОЗУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ РИНКУ АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ




  • скачать файл:
Название:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ІННОВАЦІЙНОГО РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВА НА ЗАСАДАХ ПРОГНОЗУВАННЯ КОН’ЮНКТУРИ РИНКУ АВТОМОБІЛЕБУДУВАННЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, визначено мету й основні завдання, об’єкт та предмет, теоретичну й методологічну базу дослідження, розкрито наукову новизну та практичне значення отриманих результатів.

У першому розділі «Теоретико-методологічні підходи до формування стратегії інноваційного розвитку на засадах прогнозування кон’юнктури ринку» проаналізовано концептуальні підходи до визначення сутності та складників кон’юнктури товарного ринку, досліджено її вплив на інноваційний розвиток підприємства і схарактеризовано чинні методи формування стратегії інноваційного розвитку підприємств автомобілебудування.

На основі узагальнення досліджень учених-економістів установлено потребу ідентифікації поняття «кон’юнктура товарного ринку», яке завжди було дискусійним і складним. Із урахуванням нинішніх підходів до дефініції поняття і сьогоднішніх реалій його визначено як стан ринку в певний момент часу, зумовлений впливом багатьох факторів, різних за тривалістю, природою та характером (політичні, соціальні, економічні, екологічні) впливу на можливості реалізації стратегічних планів, програм, підприємств-учасників товарних ринків та як таку, що характеризується співвідношенням конгломератів економічних показників: попиту та пропозиції.

Під час дослідження здійснено класифікацію й систематизацію динамічних та варіаційних характеристик ринку, які мають вирішальний вплив на зміну його стану й динаміку кон’юнктури, а саме: їх рівень значущості та векторний напрям впливу. Доведено, що для визначення активності й сили дії циклічних факторів потрібно встановити фазу циклу, в якій перебуває підприємство та визначити стратегію його інноваційного розвитку. Запропоновано у фазі підйому за сприятливих можливостей для розвитку та впровадження інновацій підприємству вибрати активну стратегію інноваційного розвитку, а в найвищій точці підйому (бумі) ‑ стратегію скорочення витрат та стратегію диференціації. У період спаду й депресії підприємству доцільно вибрати стратегію мінімізації витрат, крім того, потрібно свої зусилля спрямувати на збереження ринкових позицій та створення внутрішніх резервів у разі затяжного спаду (стадії кризи).

Установлено, що вплив кон’юнктури ринку на інноваційний розвиток підприємства слід розглядати в динаміці крізь систему «попит і пропозиція», які виступають конгломератами макро-, мікрофакторів. Причому перші окреслюють межі інноваційної діяльності підприємств автомобілебудування, а інші ‑ конкретизують варіанти інноваційного розвитку, які спираються на послідовне впровадження інновацій на ринку.

Обґрунтовано доцільність використання ситуаційного підходу під час формування стратегії інноваційного розвитку як такого, що дає змогу коректувати управлінські рішення залежно від сумісності зовнішніх і внутрішніх факторів розвитку підприємства. Це дає можливість змінювати направленість інноваційного розвитку відповідно до змін ринкової кон’юнктури та гнучко використовувати конкурентні переваги для зміцнення їх ринкової позиції

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)