МОДЕЛІ І МЕТОДИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ МІСТ




  • скачать файл:
Название:
МОДЕЛІ І МЕТОДИ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ РОЗВИТКОМ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ МІСТ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ


У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, визначено мету і завдання дослідження, його об’єкт та предмет, розкрито наукову новизну та практичну цінність одержаних результатів.


У першому розділі виконано аналіз моделей розробки інформаційних систем управління розвитком СВ, визначено, що як модель розробки інформаційної технології підтримки прийняття стратегічних рішень при управлінні розвитком СВ має бути застосовано удосконалений вид спіральної моделі, відповідно якому кожен звій спіралі складається не з чотирьох, а з п’яти етапів: аналізу вимог, проектування, реалізації, тестування та дослідницької експлуатації. Остання стадії на кожному звії спіралі необхідна для перевірки адекватності вимог, ідей, що були закладені у розробку при проектуванні системи; саме на цій стадії визначаються потреби на вдосконалення та подальший розвиток, розширення та поглиблення властивостей інформаційної технології підтримки прийняття стратегічних рішень щодо розвитку СВ.


Проведено аналіз багатокритеріальної моделі для прийняття оптимальних рішень при управлінні розвитком СВ, яка описується кортежем [1]:


                                                  (1)


де  – постановка (тип) задачі; – множина допустимих розв’язків; – множина критеріїв; – множина шкал критеріїв; – відображення множини допустимих розв’язків у множину оцінок функціонування;  – правило розв’язання.


Множина критеріїв  для прийняття оптимальних рішень при управлінні розвитком СВ складається залежно від визначеної мети управління і включає економічні, технологічні та миттєві критерії. Різна природа критеріїв пов’язана з проблемою їх приведення до єдиної системи виміру. У досліджених роботах запропоновано приводити критерії до грошового еквіваленту, але таких підхід має як прихильників, так і противників.


В даному дослідженні для приведення критеріїв до єдиної міри автором запропоновано нечітко-інтервальний підхід, відповідно якому всі критерії їх шкали і параметри будуть задані вербально (лінгвістично) і адекватно формалізовані за допомогою нечітких інтервалів.


Проведений аналіз можливості використання методів експертних систем, нечітких систем, нечітко нейронних мереж, генетичних алгоритмів та інтелектуальних систем як технологій для підтримки прийняття стратегічних рішень при управління розвитком СВ. Результати аналізу визначили доцільність розробки методів, які об’єднають методи нечітких систем, так як вони містять адекватні методи для опису і формалізації лінгвістично заданих параметрів і методи експертних систем для забезпечення моделювання дії людини-експерта під час прийняття управлінських рішень щодо розвитку СВ.


Проведений аналіз програмних продуктів для управління розвитком СВ дозволив визначити вимоги до нової технології для підтримки прийняття рішень. Визначеність щодо вимог дозволяє розробити архітектуру та визначити програмні засоби для її реалізації, технології для підтримки прийняття рішень при управлінні розвитком СВ.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА