УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ ТЕХНОЛОГИИ ПОЛУЧЕНИЯ ХЛОРМАГНИЕВЫХ РАСПЛАВОВ ИЗ КАРБОНАТА МАГНИЯ




  • скачать файл:
Название:
УСОВЕРШЕНСТВОВАНИЕ ТЕХНОЛОГИИ ПОЛУЧЕНИЯ ХЛОРМАГНИЕВЫХ РАСПЛАВОВ ИЗ КАРБОНАТА МАГНИЯ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ


 


У вступі обгрунтовано актуальність роботи, сформульовано мету роботи та задачі досліджень, визначено наукову новизну, практичну значимість одержаних результатів, позначено особистий внесок автора , надані відомості про публікації, про можливе використання розробки у дослідженнях і реалізацію результатів роботи у промисловості.


У першому розділі проаналізовано та узагальнено літературні дані, що стосуються дослідження: термодинамічні дані про протікання реакцій хлорування; дослідження процесу та технології хлорування брикетів з магнезіальної шихти в шахтних електропечах (ШЕП); досягнутий технічний рівень і недоліки технології. Визначено головні критерії вдосконалення технології зростання питомої швидкості процесу хлорування та продуктивності хлоратора, підвищення ступеню використання хлору та ступеню вилучення магнію із сировини в готовий продукт, спрощення апаратурно - технологічної схеми підготовки сировини до процесу.


На підставі критичного аналізу недоліків зроблено висновок, що причина низького технічного рівня технології хлорування в ШЕПневірна оцінка механізму протікання процесу, яка зумовила при організації технології екранування в брикеті поверхні частинок оксиду вуглецевим відновником. Нами зроблено висновок, що звільнення поверхні частинок оксиду сприятиме інтенсифікації процесу хлорування.


Виходячи з цього, розглянуто результати досліджень з розробки способу хлорування суспензії оксидних мінералів і концентратів у хлоридних розплавах, реалізованого в промисловості для зневоднення карналіту, отримання хлоридів Ti, Zr та інших металів. Показано переваги технології у порівнянні з технологією хлорування брикетованої шихти. Зроблено висновок про потенційну можливість удосконалення технології одержання хлормагнієвих розплавів шляхом здійснення процесу в хлоридному розплаві з одержанням готового розплаву, близького за складом до безводного карналіту (50 % MgCl2). Дослідження процесу хлорування карбонату (оксиду) магнію у розплавах системи KCl – NaCl – MgCl2 нами визнано актуальним, що дозволяє інтенсифікувати та вдосконалити процес отримання хлормагнієвих розплавів.


Другий розділ присвячений опису обладнання, використованого для дослі-джень, і методикам досліджень. Термографічні дослідження здійснювали на пірометрі Курнакова. Рентгенографічні дослідження продуктів хлорування проводили на дифрактометрі ДРОН-0,5 у мідному Кα-випромінюванні, спектроскопічні дослідження – на атомно-абсорбційному спектрофотометрі "Hitachi" (мод. 180-80).


Вимірювання масової частки компонентів в продуктах хлорування виконували за стандартними методиками: хлориду магнію – трилонометричним методом, оксиду магнію – титрометричним, кальцію – об'ємним комплексонометричним, заліза та кремнію – фотометричним, алюмінію – атомно-адсорбційним. Вимірювання об'ємної частки хлору в газах проводили об'ємним методом.


Отримані в ході досліджень результати оброблені методами математичної статистики.


Третій розділ присвячено дослідженню процесів хлорування карбонату та оксиду магнію в хлоридних розплавах, вивченню поведінки домішок і якості одержуваного розплаву, розробці рекомендацій для оптимального технологічного та апаратурного оформлення процесу.


На лабораторній установці досліджено залежність швидкості процесу хлорування суспензії каустичного магнезиту в розплаві KClNaClMgCl2 від складу і дисперсності шихти. Експерименти здійснювали в кварцовому реакційному сосуді діаметром 40 мм, вихідна маса розплаву - 160 г при масовій частці MgCl2 - 18 % і співвідношенні KCl : NaCl = 5:1. Шихту із свіжовипаленого подрібненого магнезиту Киргитейського родовища (мас. частка ,%: MgO - 87,2 ; CaO - 1,4 ; SiO2 - 1,0 ; Fe2O3 - 0,4 ; Al2O3 - 0,07 ; в. п. п. - 10,0) і нафтового коксу марки КЗ-0 (ГОСТ 22898-78 ) при (С: MgO) = 0,4 хлорували в ізотермічному режимі при температурі 800 ºС. Хлор використовували рідкий за ГОСТ 6718-86. Об'ємну витрату хлоро-повітряної суміші (75 % Cl2) підтримували реометрічним методом на рівні 40 дм3 / год. Тривалість експерименту – 30 хв. Швидкість хлорування розраховували за зміною масової частки MgCl2 і MgO в розплаві.


 


Графіки отриманих кінетичних залежностей узгоджуються з уявленнями про дифузійний механізм процесу. Розчинність MgO в хлоридних розплавах незначна, процес хлорування локалізується на поверхні частинок MgO. Масова швидкість хлорування Vm у інтервалі мас. частки MgO в розплаві від 3 до 18 % (рис. 1а) практично лінійно зростає із збільшенням масс. частки MgO і сумарної поверхні його частинок згідно з рівнянням VMgO = 0,7464 CMgO + 1,8857 (R2 = 0,9356). При цьому, питома швидкість хлорування Vs знижується внаслідок зростання дифузійного гальмування із зростанням кіліькості частинок оксиду в суспензії. Зі збільшенням діаметра частинок оксиду D (рис. 1б) масова швидкість Vm знижується внаслідок зменшення сумарної площі поверхні частинок MgO. Розрахункова питома швидкість Vs при цьому зростає, що, очевидно, обумовлено дисоціацією залишкового карбонату в каустичному магнезиті та диспергуванням частинок магнезита в розплаві у ході процесу. Відхилення Vm від прямолінійної залежності також обумовлено зміною характеру дифузії хлору до поверхні частинок при зменшенні їхнього розміру, переходом до нестаціонарної напівнескінченної сферичної дифузії.

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА