Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води




  • скачать файл:
Название:
Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води
Альтернативное Название: Синтез коагулянтов из алюмината натрия и оценка их эффективности при очистке воды
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

У вступі обгрунтовано актуальність роботи, сформульовані її мета, задачі дослідження, наукова новизна, практична цінність одержаних результатів.


Перший розділ присвячено аналізу патентної та науково-технічної інформації про основні методи отримання реагентів та шляхи їх застосування в процесах водопідготовки та очищення стічних вод промислових виробництв. Розглянуто умови використання кожного із представлених методів, показано їх переваги та недоліки.


У другому розділі представлено об’єкти та методи дослідження. Обєктами дослідження були природні, оборотні та стічні води промислових виробництв, а також модельні суспензії. В розділі приведені методики отримання коагулянтів, оцінки їх ефективності, описується обладнання для проведення експериментів.


Третій розділ присвячено розробці нових методів отримання основних солей алюмінію та вивченню процесів інтенсифікації освітлення та знебарвлення природних вод і модельних суспензій.


Для отримання гідроксохлоридів алюмінію (ГОХА) був використаний доступний алюмінат та гідроксоалюмінат натрію, які утворюються в великих кількостях при виробництві алюмінію та при обробці металевого алюмінію в процесі лужного травлення.


Розроблений метод синтезу базується на переведенні гідроксоалюмінату натрію в нерозчинні у воді гідроксоалюмінати кальцію та магнію. При цьому можна використовувати розчини алюмінату натрію різної концентрації, тому що при використанні солей кальцію та магнію можна вилучати гідроксоалюмінат натрію з розведених розчинів. Це важливо при використанні відходів лужного травлення алюмінію.


2NaAl(OH)4 + Me2+ ® Me[Al(OH)4]2¯+2Na+  ,  Ме – Mg2+ ; Ca2+.


 


Отримання гідроксохлоридів алюмінію при безпосередній взаємодії соляної кислоти з алюмінатом натрію ускладнюється утворенням гідроксиду алюмінію,що погано рзчиняється в соляній кислоті навіть при тривалому нагріванні. Гідроксоалюмінати кальцію та магнію легко взаємодіють з розчином соляної кислоти з утворенням гідроксохлоридів алюмінію. Так, при взаємодії вологого осаду гідроксоалюмінату магнію з 33-% соляною кислотою при температурі 70-1000С і атмосферному тиску утворюється 1/3 гідроксохлорид алюмінію. Синтез 2/3 ГОХА відбувався при температурі 80-900С і атмосферному тиску до повного розчинення осаду гідроксоалюмінату кальцію в соляній кислоті. 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА