Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції (на прикладі судової палати Вищого господарського суду України)




  • скачать файл:
Название:
Організація та функціональні засади діяльності касаційної інстанції (на прикладі судової палати Вищого господарського суду України)
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. З прийняттям пакету законів малої судової реформи (2001 р.) та Закону України “Про судоустрій України” (2002 р.) відповідно до Конституції в Україні запроваджено нову систему перегляду судових рішень. Цей, безперечно, прогресивний та необхідний для подальшого демократичного розвитку країни крок обумовив системні зміни як в межах процесуальної форми, так і в площині організаційно-правових зв'язків між судами різних рівнів і юрисдикцій та інституціями системи правосуддя. Зазначені зміни відбулись в умовах динамічного оновлення всіх видів судочинства, значного розширення судової юрисдикції та бурхливого розвитку законодавства при наявних інерційних впливах з боку старих організаційних і функціональних основ, що не могло не спричинити цілу низку ускладнень в сфері правозастосування. Насамперед, в центрі всебічної уваги опинилась касаційна складова системи перегляду, при цьому головним чином її організаційний елемент.

З огляду на вищезазначене, проблематика упорядкування системи касаційного перегляду судових рішень в Україні є нині однією із найбільш актуальних на шляху реалізації завдань судово-правової реформи.

Інститут касації судових рішень є принципово новим для системи господарських судів України, нині він проходить свою практичну апробацію. Як для науки, так і для практики його проблематика є конче важливою. Рівень розробки проблеми залишається  поки що недостатньо глибоким,  комплексні наукові дослідження у цьому напрямі в Україні майже відсутні, хоча в останні роки і опубліковано цілий ряд робіт, присвячених проблемам перегляду рішень судів цивільної та господарської юрисдикції, серед яких слід відмітити сучасні роботи К.М.Біди, Л.Є.Гузя, В.В.Долежана, І.І.Ємельянової, І.Б.Коліушка, В.В.Кривенка, Р.О.Куйбіди, В.Т.Маляренка, В.М.Палій, Д.М.Притики, І.В.Сажинєва, В.В.Сердюка, Н.В.Сибільової, В.С.Смородинського, П.М.Тимченка,  О.В.Фатхутдинової, П.І.Шевчука,        В.І.Шишкіна, О.І.Ющика. Окремі аспекти проблеми висвітлені у загальних працях з судоустрою, господарського права та процесу вітчизняних вчених В.С.Балуха, В.Е.Беляневича, В.Д.Бринцева, С.В.Васильєва, Ю.М.Грошевого, Л.М.Давиденка, В.М.Коваля, В.К.Мамутова, І.Є.Марочкіна, М.М.Міхеєнка, B.B.Молдована, В.Т.Нора, Г.М.Омельяненко, М.В.Оніщука, В.В.Онопенка, І.Г.Побірченка, В.Ф.Погорілка, Г.В.Пронської, В.Г.Ротаня, М.В.Руденка, А.О.Селіванова, В.І.Семчика, M.I.Сірого, В.С.Стефанюка, В.М.Тертишника, М.І.Хандуріна, Г.І.Чангулі, А.В.Чернушенка, І.Б.Шицького, В.С.Щербини, М.Й.Штефана та ін., а також зарубіжних авторів І.Г.Арсьонова, Є.А.Борисової, А.М.Гребенцова, К.Ф.Гуценка, А.С.Кожемяки, Е.Н.Нагорної, М.О.Рожкової.

 Вивчення теоретичних основ інституту касації має глибокі історичні коріння, значний внесок у розвиток цього наукового напрямку зробили такі відомі правознавці дореволюційної Росії як Є.В.Васьковський, К.І.Малишев, І.Я.Фойницький, Г.Ф.Шершеневич та інші.

Вищезазначене підтверджує актуальність здійсненого в роботі комплексного дослідження проблем касації в системі господарських судів та безпосередньо пов'язаних з ними питань здійснення правосуддя в умовах докорінних змін політико-правової та соціально-економічної складових українського суспільства.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження є складовою частиною тематики науково-дослідної роботи Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України з напрямку „Теоретичні і прикладні проблеми розвитку правової системи України” та, зокрема, поточної теми відділу проблем кримінального права, кримінології та судоустрою “Кримінально-правові та кримінально-процесуальні аспекти здійснення правосуддя в Україні” (РК 0104U007591).

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)