МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В СТРАТЕГІЧНОМУ УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ




  • скачать файл:
Название:
МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ В СТРАТЕГІЧНОМУ УПРАВЛІННІ ПІДПРИЄМСТВОМ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Господарська діяльність підприємств у ринкових умовах ставить перед ними особливі вимоги щодо їх системи управління. Велика кількість чинників, що впливають на економіку підприємства, значна невизначеність цих чинників, відсутність однозначних аналітичних залежностей між параметрами, що характеризують діяльність підприємств, обумовлюють складність задач управління ними. Такий стан справ спричиняє вироблення рішень стосовно вибору стратегії розвитку підприємства, що ґрунтуються на інтуїції, досвіді та кваліфікації експертів і аналітиків. Проте ці рішення мають невисокий рівень наукової обґрунтованості й обтяжені значним ризиком.

В економічній науці проблема стратегічного управління є далеко не новою. В аналіз різних аспектів стратегічного управління зробили суттєвий внесок такі відомі вчені як Ансофф І., Віханський О.С., Друкер П., Каплан Р., Нортон Д., Портер М., Попов С.О., Шершньова З.Є., а у застосування економіко-математичних методів в процеси прийняття стратегічних рішень – Вітлінський В.В., Вовк В.М., Геєць В.М., Заруба В.Я., Лисенко Ю.Г., Клебанова Т.С., Костіна Н.І., Рамазанов С.К., Сергєєва Л.Н., Ситник В.Ф., Сявавко М.С., Черняк О.І., Юринець В.Є.

Незважаючи на особливе місце стратегічного управління у забезпеченні ефективного розвитку підприємства, дотепер залишаються невирішеними багато теоретичних, методологічних та прикладних проблем, які зумовлені передусім складністю, нестабільністю та невизначеністю внутрішнього та зовнішнього середовища функціонування вітчизняних підприємств та значною складністю структури самих підприємств. Вивчення та аналіз опублікованих з цієї проблеми праць дали підстави для висновку про те, що питання застосування науково обґрунтованих методів для вирішення цілого кола задач стратегічного управління підприємством, серед яких найважливішими є методи економіко-математичного моделювання, недостатньо розроблені, як у науковому, так і в практичному аспектах.

Актуальність цієї проблеми на сучасному етапі розвитку економіки України, її теоретичне та практичне значення, необхідність розроблення інструментарію оптимізації стратегічного управління підприємством визначили вибір теми, мети та задач дослідження.

Зв’язок з науковими темами та планами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану наукових досліджень кафедри економічної кібернетики Львівського національного університету імені Івана Франка, зокрема до таких науково-дослідних держбюджетних тем: Ек 221Б “Методи оптимізації управління господарською і фінансовою діяльністю складних економічних систем” (№ДР 0104U002123) та ЕК 99Ф „Математичні методи прогнозування функціонування і розвитку складних економічних систем” (№ДР 0107U002041).

Мета і завдання дослідження. Основною метою наукового дослідження є створення теоретико-методологічних положень і рекомендацій щодо оптимізації стратегічного управління підприємством з використанням економіко-математичного моделювання.

Для реалізації поставленої мети було поставлено та виконано такі основні завдання:

-       дослідити процес прийняття стратегічних рішень на підприємстві в умовах трансформаційної економіки;

-       проаналізувати вітчизняну та зарубіжну практику стратегічного управління підприємством;

-       обґрунтувати необхідність використання методів економіко-математичного моделювання в стратегічному управлінні підприємством;

-       розробити концепцію моделювання стратегічного управління підприємством в конкурентному середовищі;

-       розробити інструментарій економіко-математичного моделювання  стратегічного управління підприємством.

Об’єктом дослідження є процес прийняття стратегічних рішень  на підприємстві.

Предметом дослідження є методологія та інструментарій оптимізації стратегічного управління підприємством в умовах трансформаційної економіки.

Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дисертаційної роботи складають наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених у сферах економіко-математичного, ситуаційного, імітаційного моделювання, прогнозування, економічної динаміки, а також діалектичний метод пізнання, системний підхід до вивчення економічних явищ і процесів та положень економічної теорії.

Інформаційною базою дослідження є теоретичні та методичні розробки вчених, офіційні статистичні матеріали, експертні дані, а також результати проведених автором досліджень.

Наукова новизна одержаних результатів. Проведене дослідження дало змогу створити інструментарій ефективного стратегічного управління підприємством. При цьому отримані такі нові наукові результати:

вперше:

-       розроблено класифікацію стратегічних напрямків та цілей підприємства і запропоновано концепцію стратегічного управління підприємством з використанням методів економіко-математичного моделювання;

-       сформульовано проблему стратегічного управління підприємством і запропоновано економіко-математичний інструментарій пошуку оптимального її розв’язку;

-       розроблено метод визначення ефективної стратегії розвитку підприємства;

удосконалено:

-       методологію стратегічного управління підприємством;

-       методи економіко-математичного моделювання управління підприємством у конкурентному середовищі;

-       теоретичне обґрунтування методів оптимізації розвитку підприємства;

отримали подальший розвиток:

-       методи оптимізації управління економіко-виробничими системами;

-       механізм розробки, вибору і прийняття стратегічних управлінських рішень в економіко-виробничих системах.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА