ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ




  • скачать файл:
Название:
ДИДАКТИЧНІ ІГРИ ЯК ЗАСІБ АКТИВІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ФІЗИКИ В ОСНОВНІЙ ШКОЛІ
Тип: Автореферат
Краткое содержание:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

У вступі обґрунтована актуальність проблеми дослідження, визначені об’єкт, предмет, мета, гіпотеза, завдання, методологічні та теоретичні аспекти, охарактеризована організація, методи дослідно-експериментальної роботи, розкрита наукова новизна, практичне значення роботи, наведені відомості про особистий внесок автора, апробацію та впровадження результатів дослідження.

У першому розділі „Теоретичні засади використання дидактичних ігор під час навчання фізики в основній школі” розкрито результати аналізу філософської, психолого-педагогічної та науково-методичної літератури з проблеми дослідження, які дали змогу визначити сутність поняття „дидактична комп’ютерна гра”, етапи становлення та розвитку дидактичних ігор, їх класифікацію та психолого-педагогічні особливості використання.

В результаті проведеного аналізу були зроблені висновки про те, що на сучасному етапі розвитку суспільства йде активний пошук методів активізації навчально-виховного процесу, пошук демократичних і результативних систем освіти з позицій інтересів школяра.

Одним з шляхів підвищення ефективності навчання та активізації пізнавальної діяльності учнів є впровадження гри у навчальний процес.

Незважаючи на те, що у вітчизняній педагогіці накопичений багатий досвід використання дидактичних ігор в навчально-виховному процесі, чіткої їх класифікації не проведено.

Комп’ютерні ігри входять до числа популярних серед учнів інформаційних продуктів. Однак вони практично не використовуються в навчально-виховному процесі. Впровадження комп’ютерних ігор в навчальний процес сприятиме найбільш ефективному, повноцінному і всебічному навчанню та вихованню учнів.

У практиці навчання використовуються дидактичні ігри в різних формах, однак існує обмежене число дидактичних комп’ютерних ігор, зокрема з дисциплін природничого циклу. Важливо заповнити нішу, яка утворилась внаслідок відсутності дидактичних комп’ютерних ігор предметного змісту.

Другий розділ „Методика використання дидактичних ігор як засобу активізації пізнавальної діяльності на уроках фізики в основній школі” стосується розроблення  дидактичних комп’ютерних ігор, визначення їх місця і ролі у навчальному процесі, методики їх використання під час вивчення окремих дисциплін змістової лінії „Природознавство”.

 

Заказать выполнение авторской работы:

Поля, отмеченные * обязательны для заполнения:


Заказчик:


ПОИСК ДИССЕРТАЦИИ, АВТОРЕФЕРАТА ИЛИ СТАТЬИ


Доставка любой диссертации из России и Украины


ПОСЛЕДНИЕ СТАТЬИ И АВТОРЕФЕРАТЫ

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА