удосконалення процесу виробництва пектинового КОНЦЕНТРАТу та його апаратурне оформлення



title:
удосконалення процесу виробництва пектинового КОНЦЕНТРАТу та його апаратурне оформлення
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ


 


У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, показано етапи вирішення завдання удосконалення процесів екстракції пектинових речовин, мембранної обробки пектинових екстрактів та вибору раціональних параметрів одержання пектинових концентратів на технологічних стадіях їх виробництва. Сформульовано мету та задачі дослідження, визначено наукову новизну і практичне значення одержаних результатів, наведено відомості про апробацію та впровадження отриманих результатів, публікації автора за темою дисертаційної роботи, її структуру та обсяг.


У першому розділі «Аналіз процесів екстракції, концентрування, очистки пектинових речовин з рослинної сировини та обладнання для їх реалізації» проаналізовано сучасний стан процесу екстракції пектинових речовин з пектинвмісної рослинної сировини та встановлено, що він має складний фізико-хімічний характер. Визначено, що сучасні методи екстракції пектинових речовин мають низку істотних недоліків, що пояснюються недосконалістю обґрунтування режимів проведення процесу та перешкоджають їх широкому впровадженню в промисловість.


Встановлено, що якість процесу екстракції з максимальним вилученням цільової речовини залежить від застосування ефективного обладнання. В той же час, відомості про характеристики сучасних екстракційних установок мають обмежений характер, а існуюче екстракційне обладнання не дозволяє отримувати пектинові екстракти високої якості.


Доведено, що застосування баромембранних процесів у виробництві пектинового концентрату дозволить спростити процеси концентрування та очистки пектинового екстракту і надасть можливість отримувати пектиновий концентрат високої якості без суттєвих матеріальних витрат.


Для здійснення процесів концентрування та очистки пектинових екстрактів перспективним є використання мембранного обладнання з плоскими фільтрувальними елементами. В той же час, відомо, що ефективність експлуатації мембранних установок значно знижує утворення гель-шару високомолекулярних речовин на поверхні напівпроникних мембран. Це свідчить про необхідність використання в мембранних апаратах спеціальних конструктивних заходів для запобігання утворення гель-шару на поверхні мембрани.


Таким чином, удосконалення процесу виробництва пектинового концентрату шляхом підвищення ефективності екстракції ПР з подальшим застосуванням баромембранних процесів обробки ПЕ є актуальним завданням, що потребує негайного вирішення.


У другому розділі «Об’єкти, матеріали та методи досліджень» наведено організаційні, методологічні, технічні аспекти виконаних досліджень. Для дослідження процесу екстракції ПР було створено експериментальну установку з комбінованим перемішуючим елементом (рис. 1).


 


Мембранну обробку ПЕ проводили на модернізованому мембранному модулі з вібраційним перемішуванням рідини, що розділяється, з використанням напівпроникних УФ-мембран другого покоління типу ПАН.

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)