МЕХАНИЗМ РЕГУЛИРОВАНИЯ ПРОЦЕССОВ САМООРГАНИЗАЦИИ В СИСТЕМЕ «ГОРОД»




  • скачать файл:
title:
МЕХАНИЗМ РЕГУЛИРОВАНИЯ ПРОЦЕССОВ САМООРГАНИЗАЦИИ В СИСТЕМЕ «ГОРОД»
Альтернативное Название: МЕХАНІЗМ РЕГУЛЮВАННЯ ПРОЦЕСІВ САМООРГАНІЗАЦІЇ В СИСТЕМІ «МІСТО»
Тип: synopsis
summary:

Розділ 1. Теоретичні основи місцевого самоврядування на рівні міста.             У розділі проведено аналіз еволюції міста як складної відкритої системи, розглянуто поняття міста як муніципального утворення, проаналізовано сутність механізмів соціальної самоорганізації і сформульовано типи поведінки членів територіальної громади, обґрунтовано поняття і характеристики міста як відкритої самоорганізованої системи визначено роль і функції органів місцевого самоврядування.


У процесі аналізу еволюції міста як складної відкритої системи доведено, що первинний процес виникнення міст базувався на процесах самоорганізації. При цьому, вторинний процес формування міських поселень засновано на процесах організації: державного територіального планування і формування міст заданого функціонального призначення (рис. 1). Крім того, у соціальних системах з тоталітарним управлінням міста формувалися на індивідуальне бажання тирана, що також класифікується як «формування шляхом організації», тільки умова формування є суб'єктивною.


Визначено, що основною метою формування міських поселень шляхом самоорганізації є збільшення адаптаційного потенціалу кожного індивіда, що є членом територіальної громади. Основна ж мета організаційного, планового формування міських поселень полягає в збільшенні адаптаційного потенціалу держави і суспільства загалом. Міста, сформовані в результаті організаційних процесів, сприяють усуненню зовнішніх загроз або формуванню нових можливостей для розвитку держави і суспільства.


            Зроблено висновок, що історично місто виникло в результаті процесів самоорганізації населення певної території, зумовлених необхідністю збільшення адаптаційного потенціалу його членів шляхом усунення зовнішніх загроз або використання нових можливостей.


 


У процесі аналізу сутності механізмів соціальної самоорганізації було виявлено, що предметом конкретних теорій самоорганізації, в яких реалізується синергетичний підхід, виступають явища різних сфер діяльності, сутність яких – це мимовільний перехід від менш упорядкованого стану до більш упорядкованого. Так, у процесі самоорганізації територіальна громада повинна перейти від стану механічного об'єднання громадян за місцем проживання до органічного об'єднання, в результаті якого формується цілісна соціальна система з високим рівнем корпоративної поведінки її елементів.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)