СРАВНИТЕЛЬНАЯ ОЦЕНКА ЭФФЕКТИВНОСТИ СРЕДСТВ ДЕКОНТАМИНАЦИИ ИНКУБАЦИОННЫХ ЯИЦ




  • скачать файл:
title:
СРАВНИТЕЛЬНАЯ ОЦЕНКА ЭФФЕКТИВНОСТИ СРЕДСТВ ДЕКОНТАМИНАЦИИ ИНКУБАЦИОННЫХ ЯИЦ
Альтернативное Название: ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ЗАСОБІВ ДЕКОНТАМІНАЦІЇ ІНКУБАЦІЙНИХ ЯЄЦЬ
Тип: synopsis
summary:

Науково-виробничі дослідження виконані у період з 2004 по 2008 рр. у ВАТ «Партизан» (АР Крим). Лабораторні дослідження проведені у відділі вивчення хвороб птахів, а також у лабораторіях клінічної біохімії і патоморфології ННЦ «ІЕКВМ». Схема досліджень подана на рис. 1.


Дослідження з порівняльної оцінки препаратів для передінкубаційної обробки яєць виконані в умовах ВАТ «Партизан» (АР Крим) і ННЦ «ІЕКВМ». Яйця для інкубації відбирали від курей батьківського стада кросу Домінант з урахуванням вимог РСТ УРСР 1924-82 «Яйця курячі інкубаційні. Технічні умови».


Інкубацію яєць проводили в інкубаторах «Універсал 55». Режим інкубації яєць усіх груп стандартний — згідно з методичним посібником «Інкубація яєць сільськогосподарської птиці» під загальною редакцією В. О. Бреславця (Харків, 2001). Для кожної групи виділили по одній інкубаційній і одній вивідній шафах. Кількість яєць, що інкубували, у кожній групі приблизно дорівнювала 15 000 штук.


Перед закладкою на інкубацію яйця обробляли деззасобами згідно з інструкцією на відповідний препарат. При цьому, використовували такі дезінфектанти: формалін — методом газації, решту засобів — методом зрошення з дрібнодисперсного розпилювача «Ураган» розчинами за температури 18–22 °С.


Через добу після початку інкубації від кожної групи брали змиви з поверхні яєць з метою урахування видового складу мікроорганізмів, яке проводили згідно з вимогами ДСТУ «Яйця інкубаційні сільськогосподарської птиці. Методи мікробіологічного контролювання» (2006).


У процесі інкубації категорію відходів визначали методом овоскопії з наступним розтином яєць із загиблими ембріонами. Після зачищення партії проводили розтин «задохликів» згідно з «Рекомендациями по диагностике причин эмбриональной смертности сельскохозяйственных птиц» (Загорск, 1982) з метою з’ясування причин загибелі зародків, а також бактеріологічні дослідження для встановлення більш точного діагнозу (виключення наявності інфекційного збудника). При цьому по кожній групі ураховували: категорію відходів інкубації (незапліднені яйця, кров’яне кільце, завмерлі, задохлики, тумаки, з пошкодженою шкаралупою — бій та насічка, уроди і каліки), причини загибелі зародків, виводимість яєць, кількість виведеного кондиційного та некондиційного молодняку.


Виведений кондиційний молодняк розміщували в кліткових батареях для спостереження за ростом і розвитком та для урахування збереженості поголів’я і динаміки живої маси протягом 56–60 діб вирощування.


Контрольне зважування курчат кожної групи проводили в 1-, 14-, 28- та 56–60-добовому віці. Для порівняльної оцінки ефективності засобів передінкубаційної обробки яєць курей використовували такі дезінфектанти: (віросид, бактерицид, віркон С, ВВ‑1, десподаг, параформалінова суміш, ектерицид, полідез, Desu S, Desu D, Desu R, Desu I). Розчини застосовували у концентраціях, відповідних до вимог кожного дезінфектанту.


Методика проведення бактеріологічного та вірусологічного аналізу. Для відбору проб повітря використовували апарат Кротова, до якого вміщували чашки Петрі з поживними середовищами. Змиви з поверхонь стін, обладнання та шкаралупи яєць відбирали з використанням стерильних ватно-марлевих тампонів і фізіологічного розчину.




 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)