ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
title:
ПІДВИЩЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Ринкова трансформація економіки України пов'язана з кардинальними змінами в управлінні підприємствами, з потребою активізації господарської діяльності, а також інтеграцією у світове господарство. Тому важливим напрямом сучасної економічної науки і практики є вдосконалення методів економічних перетворень на підприємствах. Одним із підходів до ефективного вдосконалення економіки підприємства є використання наукового і практичного досвіду, накопиченого у плановій і ринковій економіці з урахуванням національних особливостей.

Значний внесок у вирішення проблеми підвищення економічної ефективності промислового підприємства зроблено українськими, російськими та зарубіжними вченими, такими як О. Амоша, І. Ансофф, С. Аптекар, М. Веселов, І. Багрова, І. Булєєв, І. Владимирова, О. Галушко, В. Геєць, С. Довбня, Ю. Долгоруков, П. Друкер, В. Дубровський, І. Кретов, К. Ковальчук, Ф. Котлер, В. Ландик, М. Мескон, О. Орлов, В. Панков, Й. Петрович, В. Под­солонко, С. Покропивний, У. Руделіус, О. Савчук, Г. Семенов, Г. Скудар, В. Федоровський, М. Чумаченко.

Серед економічних проблем, що постають перед економікою України, на перший план наукового пошуку виходять питання підвищення економічної ефективності промислового підприємства. За десять останніх років рентабельність промислової продукції в Україні знизилася у три рази. Це пов'язано зі змінами цілей підприємств, їх організаційних форм управління, господарського законодавства, порядку інвестування та інших факторів. При цьому багато промислових підприємств не змогли вчасно адаптуватися до нових умов.

Вирішення даної проблеми – це насамперед обґрунтування шляхів поліпшення функціонування господарського механізму підприємства, пов'язаних із глибокою зміною в методології та методах планування, прогнозування та управління у зв'язку з переходом до ринкових відносин. Такий механізм має бути націлений як на окремі сторони діяльності, так і взагалі на підприємство, а також на гнучкість і пристосованість до зовнішніх змін, що забезпечують максимальну ефективність. Темпи економічного зростання задають підприємства з більш високим техніко-економічним потенціалом і пристосованістю до ринкових умов господарювання. Сучасне підприємство повинно мати достатні і необхідні ознаки у сфері економіки, організації та управління, характерні для конкурентоспроможних підприємств країн із розвинутими ринковими відносинами. Такий підхід кореспондується з напрямами трансформації економіки України, інтеграції її в систему міжнарод­ного розподілу праці та концепцією промислової політики.

Дослідження показали, що статусу сучасного і відповідно промислово-комерційного іміджу набуває те підприємство, де створена ефективна служба маркетингу, удосконалюється система управління на основі широкого використання сучасного менеджменту, комп'ютерної техніки та засобів зв'язку, здійснюється розробка і реалізація стратегічних і тактичних бізнес-планів щодо підвищення економічної та фінансової стійкості за умов жорсткої конкуренції. На таких підприємствах забезпечується екологічна чистота виробництва, вони є, як правило, найбільш інвестиційно привабливими й активними експортерами своєї продукції. Збільшення частки сучасних підприємств забезпечить підвищення економічної ефективності промисловості та суспільного виробництва.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер­тацію виконано відповідно до планів науково-дослідних робіт Дніпропетровської державної фінансової академії за темою «Дослідження потенціалу розвитку малого підприємництва у промислово розвинутому регіоні (на прикладі Дніпропетровської області)», номер держреєстрації 0101U004077, 2000-2003 рр., у якій автором визначено стан малого підприємництва в Дніпропетровській області та запропоновано методику розробки бізнес-плану в умовах малого підприємства, а також Інституту економіки промисловості НАН України за темою «Розробка механізму господарювання підприємств у трансформаційній економіці», номер держреєстрації 0103U007370, 2003-2006 рр., де автором обґрунтовано і виконано розрахунок синергетичного ефекту підвищення економічної ефективності підприємства.

Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка цілісної наукової концепції підвищення економічної ефективності промислового підприємства й обґрунтування системи заходів для досягнення сучасного рівня за умов перехідної економіки.

Для реалізації поставленої мети сформульовано і вирішено такі задачі:

узагальнено і систематизовано фактори, що забезпечують підвищення економічної ефективності промислових підприємств;

обґрунтовано категорію «сучасне підприємство» і запропоновано метод визначення рівня сучасності підприємства;

розроблено економіко-математичну модель оптимального вкладення інвестицій у промислове підприємство для досягнення сучасного рівня за умов перехідної економіки;

розроблено метод оцінки соціально-економічної результативності промислового підприємства;

обґрунтовано комплексну систему планування на промисловому підприємстві, адаптовану до умов змішаної економіки;

удосконалено метод розробки бізнес-планів на промисловому підприємстві;

запропоновано механізм управління маркетингом на промисловому підприємстві на основі комплексу маркетингу;

удосконалено алгоритм менеджменту промислового підприємства за умов перехідної економіки та розроблено кількісну оцінку рівня менеджменту на основі його функцій;

розроблено і реалізовано методику оцінки розвитку потенціалу малих промислових підприємств регіону;

узагальнено методи вимірювання ризиків у малому бізнесі за умов невизначеності.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)