СТАН І ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МОЛОЧНОГО ПІДКОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ




  • скачать файл:
title:
СТАН І ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ МОЛОЧНОГО ПІДКОМПЛЕКСУ РЕГІОНУ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Особливості розвитку економічних відносин у молочному підкомплексі характеризуються збитковістю ведення молочного тваринництва, неефективністю системи розподілу доходу від реалізації кінцевої продукції між учасниками процесу створення вартості молока і молокопродуктів, порушенням міжгалузевого балансу, низькою ефективністю дії ринкового механізму, тенденцією концентрації капіталу, ослабленням державного регулювання економічних процесів у сфері АПК. Таке становище зумовило необхідність поглиблених наукових досліджень і спонукало до розробки програми заходів, спрямованих  на вихід із кризового стану і розвиток молочного господарства. 

За підсумками 2006 р. Луганська область займала 21 місце в Україні по виробництву молока з розрахунку на душу населення, рівень споживання молочних продуктів у перерахунку на первинний продукт складає біля 58% від встановленої норми раціонального споживання. За таких умов проблеми розвитку молочного підкомплексу виходять за рамки економічних і стають більш суспільно значущими.

Надалі негативні тенденції розвитку економічних відносин у молочному підкомплексі регіону можуть призвести до того, що цілі райони виявляться економічно неефективними для ведення молочного виробництва, що у свою чергу призведе до поглиблення соціальних проблем на селі, поставить у велику залежність від надходжень молока і молокопродукції з інших регіонів, зведе до мінімуму споживання молочних продуктів певними верствами населення, що вплине на збалансованість раціону харчування і зрештою –  на здоров'я населення.

Питання зниження соціальної ефективності молочного підкомплексу регіону вимагають віднести проблеми розвитку в розряд стратегічно важливих і потребуючих розробки комплексу взаємопов'язаних заходів котрі спрямовані на негайне вирішення зазначених проблем.

Теоретико–методологічні та практичні сторони формування продуктових комплексів і продовольчої безпеки знайшли широке відображення у працях вчених-аграріїв                В.Г. Андрійчука, В.І. Богачова, В.І. Бойко, П.І. Гайдуцького, В.Н. Зимовця, І.І. Лукінова,            В.Я. Месель-Веселяка, Ю.Ф. Наумова, П.Т. Саблука, В.Г. Ткаченко, О.М. Шпичака,                В.В. Юрчишина та ін.

Проблемам функціонування і розвитку молочного підкомплексу присвячені роботи        С.В. Васильчак, М.М. Ільчука, М.В. Калінчика, В.П. Коткова, Т.Л. Мостенської,        М.К. Пархомця, С.О. Шевельової та інших вітчизняних вчених. Проте необхідно зазначити, що економічні відносини в молочному підкомплексі носять динамічний характер, існує необхідність їх постійного і комплексного дослідження в розрізі аграрних і загальних економічних відносин.

Недостатньо освітлені теоретичні та практичні аспекти регіональних особливостей функціонування підприємств молочного підкомплексу; ряд проблем щодо особливостей стратегічного розвитку; питання узгодження взаємин між партнерами в процесі утворення вартості молокопродуктів, регулювання і контролю суб'єктів господарської діяльності в молочному підкомплексі.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до планів науково-дослідницької роботи кафедри економічної теорії і маркетингу Луганського національного аграрного університету за темою: Забезпечення економічної безпеки в умовах трансформації регіону (номер державної реєстрації 0104U005400).

Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає у визначенні теоретичних і практичних аспектів функціонування молочного підкомплексу, у розробці пропозицій щодо вирішення економічних проблем у роботі підприємств, які беруть участь у формуванні вартості молока і молочної продукції.

Відповідно до поставленої мети були поставлені і вирішені відповідні завдання:

-          дано теоретичне обґрунтування молочного підкомплексу як складової агропромислового комплексу;

-          узагальнено теоретичні та методологічні дослідження функціонування підприємств молочного підкомплексу;

-          досліджено сучасний стан і розвиток ринку молока і молочної продукції;

-          проведено економічний аналіз сучасного стану і тенденцій розвитку підприємств, які забезпечують процес створення вартості молока і молочних продуктів;

-          запропоновано стратегічні напрями розвитку на перспективу підприємств молочної переробки;

-          обґрунтовано концептуальні положення інтеграційних процесів у молочному підкомплексі, проведено оцінку можливості інтеграції для групи підприємств молочної переробки;

-          визначено  положення державного контролю і регулювання господарської діяльності підприємств молочного підкомплексу регіону.

Об'єктом дослідження є сучасні процеси формування і функціонування молочного підкомплексу на сучасному етапі проведення аграрних перетворень, підвищення економічної ефективності господарювання підприємств молочного підкомплексу Луганської області.

Предметом дослідження є теоретичні, методологічні та практичні аспекти роботи підприємств молочного підкомплексу.

Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою проведеного дослідження стали: положення економічної науки щодо функціонування ринкової економіки, теоретичні роботи і практичні розробки вітчизняних і зарубіжних учених-економістів; законодавчі та нормативні акти, ухвали і розпорядження уряду України та інших керівних органів, направлені на розвиток і реформування агропромислового виробництва. У ході дослідження враховувався передовий досвід, набутий вітчизняними і зарубіжними вченими аграріями щодо досліджуваних проблем.

У процесі виконання роботи були використані наступні методи: діалектичний і системний підхід – для вивчення явищ і процесів суспільного характеру ринкових перетворень, що відбуваються на сучасному етапі; абстрактно-логічний – при проведенні теоретичного узагальнення, формуванні висновків і пропонованих заходів щодо поліпшення роботи підприємств молочного підкомплексу; монографічний – при узагальненні передового досвіду, дослідження розвитку молочного підкомплексу як на національному, так і на регіональному рівні; аналізу і синтезу – при вивченні об'єкта і окремих його складових; економіко-статистичний і економіко-математичний із використанням ЕОМ (програмне забезпечення Microsoft Excel, економетричного пакету Sigma) – в ході обробки та аналізу масових статистичних даних, виявлення взаємозалежностей і взаємозв'язків між чинниками впливу на досліджувані показники, моделювання попиту і пропозиції на ринку молока і молочних продуктів; графічний – для наочного відображення результатів дослідження; соціологічний – під час вивчення характеристик попиту на молочну продукцію, стратегічної спрямованості розвитку молокопереробних підприємств; розрахунково-графічний – для визначення рівня забезпеченості молоком і молочними продуктами регіону; розрахунково-конструктивний – в обґрунтуванні розподілу виручки від реалізації кінцевої продукції між учасниками інтегрованого формування та інші методи.

Інформаційно–нормативною базою дослідження і обґрунтування висновків і рекомендацій є чинні законодавчі та нормативно-правові акти, статистичні дані Державного комітету статистики України і Головного управління статистики Луганської області, економічна і статистична інформація Головного управління агропромислового розвитку Луганської облдержадміністрації, статистичні та аналітичні дані асоціації підприємств Луганськмолоко, річна звітна і економічна інформація про роботу окремих підприємств молочного підкомплексу, матеріали анкетного дослідження і експертних оцінок, які організовані автором, нормативні матеріали, науково-методичні та інформаційно-публіцистичні джерела літератури, дані електронних носіїв статистичної інформації та світової інформаційної мережі Inte
et.

Наукова новизна отриманих результатів полягає в наступному:

вперше:

-          проведено оцінку рівня регіональної забезпеченості молоком і молочною продукцією за рахунок власного виробництва підприємств молочної переробки;

-          визначено існуючу стратегічну спрямованість розвитку групи молокопереробних підприємств за відсутності формалізованої стратегії та визначеності функції стратегічного управління на підприємствах, оцінено перспективні напрями стратегічного розвитку з розрахунком прогнозних варіантів реалізації;

-          оцінено можливість інтеграційних процесів у молочному підкомплексі регіону на прикладі групи підприємств відповідно до прогнозних варіантів виробництва молока сільськогосподарськими підприємствами в сировинній зоні;

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)