УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМ ПІДПРИЄМСТВОМ




  • скачать файл:
title:
УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ УПРАВЛІННЯ ПРОМИСЛОВИМ ПІДПРИЄМСТВОМ
Тип: synopsis
summary:

<!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm; mso-header-margin:36.0pt; mso-footer-margin:36.0pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

 

Актуальність теми. Упродовж останніх років в Україні більш активно впроваджуються економічні реформи, зявляються нові способи управління промисловими підприємствами. В умовах ринкових перетворень результативність роботи промислових підприємств залежить перш за все від уміння керівника бачити перспективу, ухвалювати обґрунтовані управлінські і стратегічні рішення, що впливають на зростання виробничого потенціалу.

У даний час розвиток виробництва неможливий без всебічного дослідження фінансово-економічного механізму підприємства, як основного важеля управління із застосуванням сучасних комп'ютерних технологій, оскільки необхідно швидко і якісно обробити великі масиви даних економічних і фінансових показників для ухвалення своєчасних управлінських рішень.

Достатньо сильно впливають на виробництво зовнішні чинники, такі як соціально-економічні системи, які періодично можуть перебувати у стані якісних стрибків, коли система радикально перебудовує свою структуру і характер економічних процесів. Про актуальність роботи  свідчить дослідження суттєвого впливу зовнішніх і внутрішніх чинників на металургійні підприємства, що дозволяє вдосконалювати управління  фінансово-економічним механізмом та надає можливість уникнути економічні кризи.

Для ефективного управління фінансово-економічним механізмом промислового підприємства необхідний об’єктивний ретроспективний аналіз економічних і фінансових чинників, прогнозування  і планування діяльності підприємства.   

Складність об'єктів дослідження в економіці, недетермінований характер поведінки їх характеристик, висока швидкість змін під впливом зовнішніх і внутрішніх чинників привели до необхідності виділення фінансово-економічного механізму та  управління ним з використанням інструментів прогнозування, які раніше застосовувалися суто для технічних систем.

Підходи до управління фінансово-економічним механізмом знайшли відображення в трудах вітчизняних та  зарубіжних економістів: О. І. Амоші, О. М. Азарян, В. А. Антонюка,  Ю. К. Архангельського,  М. Батті,  М. Г. Білопольського, О. С. Глушкова,  М. М. Єрмошенко,  У. Н. Ешбі, Р. Ф. Енгле, Р В. М. Колосок, Б. М. Панасюка, С. Н. Познія, І. Рейя, І. Ф. Рогача, В. Саллі, М. А. Сендзюка, Р. Солліса, О. І. Терещенко, А.М. Ткаченко,  М. Г.Чумаченко, З. Є. Шершньової.

Проте, не зважаючи на значну кількість досліджень у цій сфері,  проблеми управління фінансово-економічним механізмом підприємства залишаються дискусійними і недостатньо розробленими, що не дозволяє ефективно здійснювати процес управління. Різноманітність альтернативних варіантів ухвалення рішень ускладнює вибір точних, своєчасних і обґрунтованих методів управління металургійним підприємством. Більшість авторів вивчали взаємодію чинників, використовуючи різні методики для конкретних підприємств. Застосування цих методик не враховує особливості металургійних підприємств. Вплив способу вибору та аналізу фінансово-економічних показників на ухвалення оперативних управлінських рішень металургійних підприємств донині не досліджений на належному рівні. У зв'язку з цим виникла необхідність удосконалення фінансово – економічного механізму управління промисловим підприємством з упровадженням інформаційних технологій.

Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану наукових досліджень Приазовського державного технічного університету «Розробка оптимальної математичної моделі і прогнозування економічних показників з метою забезпечення ефективного корпоративного управління УГХТ ВАТ «ММК ім. Ілліча» (номер державної реєстрації 0106U006202), у рамках якої особисто здобувачем розроблені математичні моделі та виконано прогноз економічних показників. 

Мета і задачі дослідження. У даній дисертаційній роботі досліджено вдосконалення фінансово-економічного механізму управління промисловим підприємством з використанням інформаційних технологій. Метою дослідження є розробка і вдосконалення  науково-методичних основ аналізу, планування фінансово-економічної діяльності промислових підприємств з метою підвищення її ефективності.

Для досягнення цієї мети в дисертації поставлено і вирішено такі задачі:

запропоновано комплексний підхід до дослідження механізму управління промисловим підприємством за рахунок використання сучасних компютерних технологій;

проведено порівняння інструментів управління шляхом аналізу фінансово-економічних показників на прикладі промислових підприємств України;

запропоновано використовувати інформаційні технології на промисловому підприємстві для ухвалення управлінських рішень шляхом створення єдиної інформаційної системи з використанням електронного документообігу та сітьових технологій;

запропоновано алгоритм ухвалення управлінських рішень на основі аналізу фінансово-економічної діяльності підприємства шляхом виявлення та комп’ютерної обробки тільки тих чинників, які безпосередньо впливають на дійовість фінансово-економічного механізму;

розроблено і впроваджено програмне забезпечення, що дозволяє проводити багатофакторний аналіз фінансово-економічних показників, підбирати математичну модель, що адекватно описує початкові дані, і на її основі прогнозну модель для ухвалення оперативних управлінських рішень;

визначено критерії порівняння методик аналізу показників, які впливають на фінансово-економічний механізм із застосуванням комп'ютерних технологій на основі програмного забезпечення Microsoft Excel та «Економіст»;

реалізовано методи комплексного аналізу та прогнозування з метою удосконалення  фінансово-економічного механізму в процесі управління промисловим підприємством.

Об’єктом дослідження є процеси управління фінансово-економічним механізмом промислових підприємств, що функціонують у ринкових умовах господарювання із застосуванням сучасних комп’ютерних технологій.

Предметом дослідження є теоретичні, методичні і практичні  основи управління фінансово-економічним механізмом управління промислового підприємства з метою ухвалення обґрунтованих оперативних управлінських рішень.

Методи дослідження. Теоретичною і науковою основою  дисертаційної роботи стали класичні положення економічної теорії, економіки та організації виробництва, діалектичний метод, системний аналіз, праці провідних вітчизняних і зарубіжних учених. Інформаційною базою дослідження є законодавчі акти Верховної Ради України, постанови Кабінету Міністрів України. Джерело аналітичної інформації - матеріали фінансової звітності, офіційні статистичні дані підприємств України, матеріали первинного обліку.

У процесі дослідження використовувалися такі методи: загальнонаукові, теоретичного узагальнення і порівняння, статистичного, графічного і  математичного аналізу. У роботі досліджено поняття «підприємство», «управління промисловим підприємством», «інформаційна система», «фінансово-економічний механізм», «фінансовий механізм», «економічний механізм», які базувалися на принципах фундаментального аналізу. Прийоми порівняльного, математичного і статистичного аналізу дозволили обєктивно оцінити вплив показників фінансово-економічної діяльності і виробничих систем на ухвалення управлінських рішень. Використання методів економіко-математичного аналізу  забезпечило вибір найбільш оптимального варіанта вирішення економічної задачі, виявлення резервів підвищення ефективності виробництва за рахунок більш повноцінного використання виробничих ресурсів.

Наукова новизна одержаних результатів полягає у запропонуванні наукових підходів і практичних рекомендацій, спрямованих на удосконалення фінансово – економічного механізму управління промисловим підприємством за рахунок застосування інформаційних систем для підвищення оперативності ухвалення ефективних і обґрунтованих управлінських рішень.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)