МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ З АЕРОНАВІГАЦІЙНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ




  • скачать файл:
title:
МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ З АЕРОНАВІГАЦІЙНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Розвиток ринкових відносин держави вимагає вдосконалення існуючих методів дослідження та пошуку нових шляхів та підходів до проблеми забезпечення економічної ефективності діяльності підприємств.

В економіці будь-якої країни вагомий внесок в комплексний розвиток продуктивних сил та виробничих відносин здійснює повітряний транспорт. Ефективна діяльність підприємств повітряного транспорту створює важливу умову для зміцнення економічного потенціалу країни, вирішення різних соціальних завдань, розвитку міжнародних та ринкових відносин, а тому має не тільки галузеве, а й суспільне значення.

Розвиток авіаційного транспорту передбачає збільшення обсягів здійснюваних польотів та протяжності повітряних маршрутів в повітряному просторі України. Підвищення ефективності діяльності авіакомпаній, як складової галузі, є можливим за умови надання повітряним суднам якісного та безпечного аеронавігаційного обслуговування (АНО). Тому проблему ефективного функціонування складових ланок авіаційної галузі необхідно розглядати в комплексі з питаннями забезпечення економічної ефективності діяльності підприємств з аеронавігаційного обслуговування, що є необхідною умовою ефективного використання повітряного простору, а отже, і діяльності авіаційної галузі в цілому.

В галузі авіаційного транспорту проблемам ефективності присвячені праці таких вчених як Діброва Г.С., Єлагін В.Т., Загорулько В.М., Коба В.Г., Кулаєв Ю.Ф., Ложачевська О.М., Мова В.В., Петровський О.М., Поліщук К.А., Чередніченко Ю.А., Щелкунов В.І., Юн Г.М., Ященко Л.А. та ін.

Ефективність діяльності підприємств з аеронавігаційного обслуговування визначається протяжністю маршрутів та інтенсивністю повітряного руху над територією України. За умов, коли одиничні ставки збору за АНО встановлені, а знижувати витрати означає скорочувати інвестиції в оновлення системи АНО, постає проблема пошуку нових шляхів забезпечення ефективності діяльності підприємства з обслуговування повітряного руху (ОПР). Одним з шляхів забезпечення сталого розвитку підприємства є створення механізму забезпечення економічної ефективності діяльності, який базується на інтеграції інтересів авіакомпаній, агентств з продажу перевезень та підприємства з ОПР та переході ефекту від споживачів АНО до провайдера аеронавігаційних послуг.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-дослідної роботи Інституту економіки і менеджменту Національного авіаційного університету „Бюджетування в системі управління авіаційних підприємств” (№ 47-ф6/к64).

Мета і задачі дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в розробці теоретичних положень та практичних рекомендацій щодо забезпечення економічної ефективності діяльності підприємств з аеронавігаційного обслуговування польотів повітряних суден.

Досягнення мети дослідження зумовило вирішення наступних задач:

          на основі системного аналізу досліджень, присвячених проблемі ефективності, дослідити суть категорії економічної ефективності діяльності авіапідприємств;

          здійснити комплексний аналіз розвитку цивільної авіації в структурі транспортної системи України;

          визначити шляхи забезпечення економічної ефективності підприємств з аеронавігаційного обслуговування через підвищення ефективності діяльності структурних складових галузі ЦА;

          запропонувати механізм забезпечення економічної ефективності діяльності підприємств з аеронавігаційного обслуговування;

          визначити вплив складових механізму забезпечення економічної ефективності підприємства з аеронавігаційного обслуговування на формування ефективності організації;

          розробити практичні рекомендації щодо впровадження механізму забезпечення економічної ефективності в діяльність підприємства з аеронавігаційного обслуговування;

          здійснити прогноз економічних показників діяльності підприємства з ОПР на перспективу.

Об’єктом дослідження є виробничо-господарська діяльність підприємств з аеронавігаційного обслуговування.

Предметом дослідження є теоретичні та методичні підходи до формування механізму забезпечення економічної ефективності діяльності підприємств з аеронавігаційного обслуговування.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою виконаного дослідження є фундаментальні положення і праці вітчизняних і зарубіжних вчених в сфері економіки та управління повітряним рухом, міжнародний досвід з АНО та законодавчі акти Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО) та Європейської організації з безпеки авіації (Євроконтроль), а також загальнонаукові та спеціальні методи з урахуванням законів ринкової економіки.

Для досягнення поставленої мети використано принципи системного, комплексного та факторного аналізу, методи вирівнювання рядів динаміки, екстраполяції часових рядів, методи економіко-математичного моделювання, статистичної обробки та аналізу інформації та ін.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)