ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ У СКОТАРСТВІ




  • скачать файл:
title:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ У СКОТАРСТВІ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми.      Ресурсозбереження є один з найбільш ефективних напрямів підвищення конкурентоспроможності продукції і засіб активізації структурної перебудови, визначальний чинник довготермінової дії, який характеризує економічний ефект для сільського господарства і всього народного господарства країни. Воно сприяє зниженню витрат на виробництво продукції, підвищенню ефективності і прискоренню темпів зростання виробництва, досягненню високих кінцевих результатів господарювання і на рівні підприємства, і в сільському господарстві в цілому.

Однією з найважливіших галузей сільського господарства є скотарство, оскільки воно – джерело продуктів харчування, сировина для легкої і переробної промисловості, а також постачальник органічних добрив для рослинництва. Низький рівень ресурсозбереження та використання застарілих технологій виробництва в цій галузі призводять до високого споживання трудових, матеріальних та енергетичних ресурсів.

В нових умовах господарювання ресурсозбереження перетворюється в один з основних напрямів діяльності підприємств та органів управління всіх рівнів для забезпечення нової якості росту економіки. Воно стає провідним фактором інтенсифікації виробництва, забезпечує підвищення його ефективності.

Проблема ефективного використання ресурсів у цілому по агропромисловому комплексу та щодо скотарства зокрема привертає увагу дослідників. Великий внесок в її розв’язання внесли такі науковці-аграрники: В.Я.  Амбросов, В.Г. Андрійчук, П.С. Березівський, В.В. Гришко, М.В. Зубець, І.І. Лукінов, О.В. Мазуренко, П.М. Макаренко, А.В. Македонський, В.Я.  Месель-Веселяк, О.А. Омельяненко, В.І. Перебийніс, В.М. Рабштина, І.І. Ревенко, В.Г. Рижков, П.Т. Саблук, О.І. Сокол, М.Ф. Соловйов, В.М. Трегобчук, В.Й. Шиян, О.М. Шпичак та ін.

Проте система формування раціонального використання ресурсів, їх збереження, використання нетрадиційних екологобезпечних ресурсів для виходу галузі скотарства з кризового стану досі потребує більш глибокого вивчення та наукових розробок.

Звязок роботи з науковими планами, програмами, темами. Дослідження виконане відповідно до наукових планів науково-дослідної роботи кафедри виробничого менеджменту та агробізнесу Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва згідно з темою: „Розробка пропозицій по економічному механізму господарювання в реформованих сільськогосподарських підприємствах” (№ державної реєстрації 0101U006663).

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є теоретико-методологічне обґрунтування економічних основ та практичних засад ефективного використання ресурсів у галузі скотарства в сільськогосподарських підприємствах в умовах ринкового механізму господарювання.

Відповідно до визначеної мети у дослідженні були поставлені і вирішувалися такі завдання:

·         узагальнити теоретичні дослідження і розкрити сутність понять „ресурсозбереження” і „ресурсовикористання”;

·         розглянути і теоретично узагальнити критерії та показники ефективності використання ресурсів у скотарстві;

·         провести поглиблений аналіз сучасного стану скотарства;

·         проаналізувати стан ресурсів, які мають найбільший вплив на ефективність скотарства в сучасних умовах господарювання;

·         визначити вплив кормових ресурсів на ефективність скотарства та розробити рекомендації з удосконалення їх використання;

·         провести дослідження щодо збільшення поголів’я та продуктивності тварин на підставі впровадження у виробництво ресурсозбереження в контексті вирішення продовольчої проблеми забезпечення населення молоком і м’ясом;

·         розробити пропозиції щодо технологічних чинників підвищення ефективності використання ресурсів у скотарстві;

·         виявити ефективність і обґрунтувати необхідність використання нетрадиційних ресурсозберігальних та екологобезпечних технологій у скотарстві.

Об’єктом дослідження є процес підвищення ефективності використання ресурсів у скотарстві, реалізація якого розглядається і в цілому по сільськогосподарських підприємствах України, і на регіональному рівні. Поглиблене вивчення проблеми дослідження проведено за матеріалами господарств Харківської області.

Предметом дослідження є теоретичні, методичні і практичні аспекти ефективного та раціонального використання ресурсів у галузі скотарства аграрних підприємств, які функціонують в умовах ринкового механізму господарювання.

Методологія і методика дослідження. Теоретична та методологічна основи досліджень побудовані на використанні базових положень економічної теорії, наукових працях вітчизняних та зарубіжних учених-економістів з проблем раціонального та ефективного використання ресурсів в умовах розвитку ринкових відносин.

В роботі використовувалися такі методи досліджень: абстрактно-логічний (теоретичні узагальнення і формулювання висновків), факторний аналіз (дослідження зв’язків між явищами, що впливають на ефективність використання ресурсів у скотарстві), економіко-статистичний (зокрема його прийоми – порівняння, групування, табличний, графічний, індексний, кореляційно-регресійний), економіко - математичний (прогнозування мінімально допустимого рівня ціни реалізації одиниці продукції скотарства) розрахунково-конструктивний (обґрунтування і розрахунок натуральних і вартісних нормативів виробничих витрат у результаті збільшення поголів’я великої рогатої худоби і підвищення її продуктивності для вирішення продовольчої проблеми), монографічний (вивчення технології й організації виробництва продукції скотарства у сільськогосподарських підприємствах) та інші економічні методи дослідження.

Інформаційна база: законодавчі акти України, укази Президента України, постанови Верховної Ради та Кабінету Міністрів України, інформаційно-аналітичні збірники Державного комітету статистики України, управління статистики Харківської області, наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених, статистичні та звітні дані аграрних підприємств Харківської області, дані первинного обліку сільськогосподарських підприємств Харківської і Полтавської областей, власні спостереження.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)