ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
title:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ВИКОРИСТАННЯ УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Трансформаційні зміни в сучасному суспільстві, реорганізація всієї економічної системи вимагають вирішення таких важливих економічних і соціальних завдань, як забезпечення конкурентоспроможності персоналу та створення сприятливої соціальної атмосфери на підприємстві. Саме проблеми управління персоналом набувають особливої гостроти і актуальності й багато в чому визначають вектор економічного розвитку як окремого підприємства, галузі так і країни в цілому.

В даний час накопичений суспільством інтелектуальний і матеріально-технічний потенціал створює необхідну основу для трансформації в якісно новий стан розвитку економічної системи, коли домінуючим в стратегії соціального і економічного розвитку стає інтенсивний характер перетворень. Важлива роль у цьому належить управлінському персоналу. Підвищення ефективності господарювання потребує прийняття сучасних і адекватних рішень щодо управління виробничими ресурсами та вдосконалення  методів управління  виробничою діяльністю, що можливе лише за умови органічного включення людини з його ціннісними орієнтаціями і установками, трудовими навичками і кваліфікацією в систему господарського механізму підприємства.

На українських підприємствах машинобудування має місце погіршення  якісного складу управлінського персоналу, зниження ефективності його праці, організації управління виробничою діяльністю, порушення системи відтворення управлінського потенціалу, відсутність кадрового регулювання на всіх рівнях, підвищення складності управлінської праці на промислових підприємствах та вимоги до фахівців, які її виконують. Головним наслідком такого становища є відсутність дієвого механізму розвитку управлінського персоналу.

У цих умовах стає надзвичайно важливим успішне вирішення проблем ефективного формування, діяльності і розвитку управлінського персоналу підприємства і управління цими процесами.

Ученими не визначено єдиного підходу до оцінки використання  управлінського персоналу машинобудівних підприємств. Різні аспекти трактування понять управлінського персоналу, його структури, оцінки трудової мотивації і відношення до праці, методики оцінки продуктивності і ефективності праці, виявлення груп показників результатів  діяльності, розробки процесів атестації працівників висвітлені в працях зарубіжних та українських   вчених   В.  Авдєєнко,   В.  Адамчука,   А.  Акмаєва,  О.  Амоші, Д. Богині,  С. Бандур,  В. Беседіна,  І. Бондар,  Н.  Балтачеєвої,  О.  Єгоршина, Є. Ільіна, Л. Виготського, А. Гальчинського, В. Геєць, О. Грішнової, М.Долішнього, В.   Журавльова, Л.  Івановської, Л.  Калініченка, А.  Колота, О.Крушельницької, В. Потуданської, С. Рубінштейн, О. Румянцева, О.Скрябіної, Н. Смелзер,  Н. Сисоліної,  А. Файоля,  В. Казаніва,  Є. Маслова, Ю. Одегова, М. Крітського, Н. Суслова, Ф. Тейлора, Ф.Хміля,  М.Чумаченко, В.Чекмарєва, А.Чухно Л. Шаульської та інших.

Отже, на сучасному етапі розвитку економічних систем склався цілий комплекс різноманітних наукових напрямів з питань, пов'язаних з використанням трудових ресурсів. Тим часом відсутні наукові дослідження, що  розвивають теорію оцінки ефективності використання управлінського персоналу. У існуючих концепціях спостерігається ряд недоліків, пов'язаних з відсутністю: цілісності знань про управлінський персонал і особливості його формування , ефективності діяльності та ефективності розвитку; однозначної трактовки початкового понятійно-категоріального апарату; методологічної і методичної основ для оцінки і прогнозування ефективності управлінського персоналу з урахуванням особливостей окремих сфер виробництва. Жодна з існуючих методик не враховує в комплексі усіх сторін використання управлінського персоналу, а саме – формування, діяльність і розвиток. Координація процесів формування, діяльності та розвитку управлінського персоналу машинобудівних підприємств на основі сучасних методів управління персоналом дозволить значно покращити стан машинобудівних підприємств і сприятиме підвищенню їх конкурентоспроможності. Це свідчить про актуальність розробки комплексної системи оцінки ефективності використання управлінського персоналу машинобудівного підприємства, що разом з невирішеністю окремих наукових і практичних завдань в цій області зумовили вибір теми, мети і основних напрямків дисертаційного дослідження.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у межах науково-дослідної теми Класичного приватного університету «Організаційно-економічні засади формування та розвитку потенціалу суб`єктів господарювання в умовах ринкової економіки» (№ державної реєстрації 0106U000460), в межах якої автором розроблено напрями підвищення ефективності використання управлінського персоналу машинобудівних підприємств в умовах вітчизняної економіки. Наукові результати, теоретичні положення й висновки дослідження були отримані в межах науково-дослідної теми кафедри економіки підприємства Обласного комунального вищого навчального закладу «Інститут підприємництва «Стратегія» Стратегія розвитку людського капіталу в умовах соціально орієнтованої ринкової економіки” (№ державної реєстрації 0106U004146), де автором розроблено організаційний механізм процесу оцінки ефективності використання управлінського персоналу на машинобудівних підприємствах.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка теоретичних, методичних і практичних рекомендацій щодо ефективного використання  управлінського персоналу машинобудівних підприємств. Для досягнення визначеної мети були поставлені такі наукові завдання:

- провести аналіз теоретичних підходів до визначення категорій «управлінська праця», «управлінський персонал», «ефективність управлінської праці» «ефективність використання управлінського персоналу»;

- здійснити аналіз сучасного стану та ефективності формування, діяльності та розвитку управлінського персоналу машинобудівних підприємств;

-  розробити систему оцінки ефективності використання управлінського

персоналу з урахуванням ефективності їх формування, діяльності і розвитку;

-  обґрунтувати необхідність розвитку потенціалу управлінського

працівника;

-  розробити організаційну модель підвищення ефективності використання

управлінського персоналу;

-  розробити механізм  процесу навчання управлінського персоналу з метою

усунення негативних детермінантів його розвитку;

-  визначити вплив ефективності використання управлінського персоналу

на конкурентоспроможність підприємства в цілому;

Об’єктом дослідження є процес використання управлінського персоналу підприємств машинобудівної галузі.

Предметом дослідження є система оцінки ефективності  використання управлінського персоналу машинобудівних підприємств.

Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дисертаційної роботи є фундаментальні положення економічної науки у сфері управління трудовими ресурсами, розроблені у працях вітчизняних і зарубіжних науковців, нормативні документи, що регламентують трудову діяльність управлінського персоналу. Інформаційною базою дослідження є результати проведених автором наукових досліджень, офіційні статистичні матеріали.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)