ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ДИСТРИБУЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА




  • скачать файл:
title:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ СИСТЕМОЮ ДИСТРИБУЦІЇ ПІДПРИЄМСТВА
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКАРОБОТИ

 

Актуальність теми. Сучасна парадигма управління в ринковій економіці визначається інтеграцією процесів управління на різних рівнях економіки. Саме це спостерігається і в економіці України. Так, з 2006 р. спостерігається позитивна динаміка розвитку сфер промисловості (темп приросту на 03.2008 р. складає 8,8%) та торгівлі (29,3%).  Це є свідченням посилення інтеграції виробничих підприємств з комерційними організаціями та споживачами, що забезпечує надійний рух готової продукції від "точки виробництва" до "точки споживання" і підвищує рівень якості обслуговування споживачів. Ці функції, насамперед, покладаються на розподільчі канали, які складаються з власних комерційних служб підприємства і філій, торговельних представництв, розподільчих центрів, афільованих і незалежних торговельних підприємств. При цьому процес реалізації продукції та послуги, що підтримують та супроводжують цей процес, все частіше розглядаються споживачами у вигляді єдиного комплексного продукту, що формує нову сутність збутової діяльності й ускладнює взаємодію суб'єктів у каналах збуту. Тому ефективність збутової діяльності підприємства значною мірою визначається якістю управління дистрибуцією продукції, зокрема, функціональністю дистрибутивних каналів, оптимальністю структури логістичних схем постачань, прибутковістю дистрибутивних каналів, адекватністю стратегії розвитку системи дистрибуції, здатністю створення споживчої цінності в процесах забезпечування продукцією й обслуговування клієнтів.

Питанням організації функціональних елементів системи дистрибуції, роботи комерційних підприємств (дистриб’юторів і логістичних організацій) розробки принципів і механізмів управління підприємствами з використанням концепцій логістики й маркетингу як наукових напрямків, так і механізмів господарювання, застосуванню інструментів контролінгу, фінансового аналізу та планування в оптимізації розподільчо-збутових процесів, методам прийняття рішень в управлінні комерційною діяльністю, моделюванню поставок у виробничих і торговельних мережах присвячені роботи вітчизняних і закордонних учених, таких як: І.О. Александров, В.Н. Амітан, О.О. Бакаєв, Д.Дж. Бауерокс, М.Н. Бідняк, В.М. Бурков, А.М. Гаджинський, В.М. Геєць, В.В. Гнатушенко, М.Ю. Григорак, М.Г. Гузь, В.А. Забродський, В.Я. Заруба, Д.Дж. Клосс, Ф. Котлер, Є.В. Крикавський, Дж.К. Лафта, М.М. Лепа, Х. Лі, Ю.Г. Лисенко, М.А. Окландер, А.І. Пригожин, О.І. Пушкар, А.В. Сидорова, В.П. Стасюк, О.М. Тридід, Д. Уотер, Й. Чанг, С. Чопра, М. Чухрай та ін.

Разом з тим слід зазначити, що у більшості сучасних публікацій, присвячених дослідженню розподільчо-збутових процесів, предметною областю є потоки товарів народного споживання. Найбільш досліджуваними суб'єктами господарської діяльності, які здійснюють процеси дистрибуції продукції, є дистриб’юторські компанії та складські комплекси логістичних організацій. Питанням управління системою дистрибуції на підприємствах – виробниках продукції промислового призначення у роботах названих авторів приділяється недостатньо уваги. В них, як правило, розглядаються окремі питання дистрибуції, які не відокремлюють її в самостійний напрямок економічної діяльності, бо елементи управління системою дистрибуції поділені між системами маркетингу, збуту і логістики. Тому науково-практичне завдання обґрунтування, розробки і впровадження на промислових підприємствах організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції є актуальним, що обумовило вибір теми дисертації, її мету і завдання.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано в межах науково-дослідної роботи Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України "Інноваційні методи управління підприємствами" (Г-07/33, номер державної реєстрації 0107U004651, в якій автором розроблено концепцію синтезу організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції підприємства і механізм синтезу структури системи дистрибуції промислового підприємства); науково-технічної роботи «Моделювання логістичної системи підприємства (04-1/27, номер державної реєстрації 0104U009167, в якій автором розроблено управлінську технологію адаптивної взаємодії систем виробництва та дистрибуції та інструменти щодо підтримки прийняття рішень в управлінні системою дистрибуції).

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка наукових та методичних засад щодо підвищення ефективності управління системою дистрибуції промислового підприємства. Для досягнення цієї мети в дисертаційній роботі поставлено і вирішено такі задачі:

аналіз проблем в управлінні процесами розподілу готової продукції промислових підприємств України, а також дослідження існуючих підходів щодо організації системи дистрибуції та управління розподільчо-збутовими процесами на підприємствах різних галузей;

розробка концепції синтезу організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції підприємства;

формування механізму синтезу структури системи дистрибуції промислового підприємства;

удосконалення технології взаємодії систем виробництва та дистрибуції на підприємстві;

розробка інструментів підтримки прийняття рішень в управлінні системою дистрибуції на підприємстві;

визначення методів аналізу й оцінки ефективності розвитку та функціонування системи дистрибуції;

виявлення особливостей інформаційного забезпечення організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції;

реалізація організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції на ВАТ «Артемівський завод з обробки кольорових металів».

Об'єкт дослідження – процеси організації та управління системою дистрибуції підприємства.

Предмет дослідження – методи та механізми управління системою дистрибуції промислових підприємств.

Методи дослідження. Для досягнення поставленої у дисертації мети використано наступні методи: логіка, системний аналіз і синтез, сучасні інформаційні технології – для аналізу систем дистрибуції, виявлення важливих проблем і обґрунтування рекомендацій щодо їх рішення; механізми управління процесами розподілу й організаційними змінами в системах збуту та ланцюгах постачань для дослідження підходів до синтезу організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції; методологічні здобутки в сферах логістики, маркетингу, контролінгу та виробництва – для побудови технологій інтеграції системи дистрибуції з іншими системами підприємства; структурно-функціональне моделювання і методи прийняття рішень – для формування механізму синтезу структури системи дистрибуції промислового підприємства; підходи щодо вирішення складних управлінських завдань – для розробки інструментів підтримки прийняття рішень в управлінні системою дистрибуції.

Теоретичну базу та методологічну основу дисертації склали монографії, статті, наукові дослідження вітчизняних і закордонних учених з проблем організації та управління системою дистрибуції, застосування в процесах розподілу та постачання продукції підходів, принципів, методів управління ланцюгом постачань, промислової і комерційної логістики, маркетингу, управління збутової діяльністю.

Інформаційна база дисертаційного дослідження складається з аналітичних матеріалів і статистичних даних Державного комітету статистики Украиїни, ДАК "Укррудпром", ДП "Держзовнішінформ", а також інформація, що зібрана автором на ВАТ "Артемівський завод з обробки кольорових металів" (м. Артемівськ) і мережі Інтернет (металургійні портали "Ugmk.info", "Ukrmet.com.ua", "Metalloprokat.ru", "Infogeo.ru", інші).

Наукова новизна одержаних результатів. У дисертації здійснено постановку та вирішення нової актуальної задачі розробки організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції підприємства. При цьому отримано такі основні наукові результати:

вперше розроблено:

концепцію синтезу організаційно-економічного механізму управління системою дистрибуції підприємства, що реалізує процедуру інтеграції методів, технологій і інструментальних засобів різних сфер управління діяльністю підприємства на основі організаційних підходів, які забезпечують адаптивність збутових процесів щодо змін споживчих вимог, і дозволяє підвищити надійність постачань продукції, якість обслуговування споживачів і рентабельність продажів на підприємстві;

механізм синтезу структури системи дистрибуції промислового підприємства, який базується на ситуаційному підході до організаційних змін і управління розподільчо-збутовими процесами, дозволяє досягнути високого рівня ефективності обслуговування споживачів завдяки вибору адекватних моделей управління дистрибуцією, знизити обсяги запасів на складах, забезпечити гнучкість асортиментної пропозиції;

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)