ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ




  • скачать файл:
title:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ СУДНОПЛАВНИХ КОМПАНІЙ УКРАЇНИ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Транспорт виконує інфраструктурну роль у світовій економіці. Створення динамічно розвинутої, стійко функціонуючої й збалансованої національної транспортної системи є важливим напрямком державної політики України. Інтернаціональний характер фрахтового ринку сприяє залученню судноплавних компаній до сфери конкурентних стосунків. В основі конкурентоспроможності має бути здатність судноплавної компанії адаптуватися до змін зовнішнього і внутрішнього середовища, забезпечуючи при цьому більш високий рівень конкурентних переваг з метою отримання певного прибутку і задоволення потреб клієнтів.

Сучасний стан морського транспорту характеризується втратою торговельного флоту внаслідок його старіння, нестачі коштів національних судноплавних компаній для відновлення флоту, відсутності державної підтримки та закриття суднобудівних і судноремонтних заводів. Зазначені явища - це головні причини зниження рівня конкурентоспроможності судноплавних компаній України.

Для підвищення конкурентоспроможності потрібні відновлення й зміцнення конкурентного потенціалу і позицій на фрахтовому ринку, для чого варто сформувати судноплавну політику, що забезпечить ефективне функціонування національного флоту, розвивати в Україні фрахтову діяльність, відроджувати будівництво нових суден. Основою забезпечення конкурентоспроможності судноплавних компаній має бути постійне формування їхніх конкурентних переваг.

Значний внесок у вивчення проблем становлення і розвитку конкуренції в ринкових умовах внесли Азоєв Г.Л., Астахова І., Градов А.П., Зав’ялов П.С., Мінько Е.В., Портер М., Робінсон Дж., Томпсон А., Сміт А., Стрікланд А., Юданов А.Ю., Фатхутдінов Р.А., Шинкаренко В.Г., Яновський А. Однак ці вчені досліджували питання конкуренції без урахування галузевих особливостей функціонування морського транспорту і судноплавних компаній.

Вивченню питань забезпечення конкурентоспроможності на морському транспорті, у тому числі судноплавних компаній присвячені роботи вітчизняних та іноземних вчених, серед яких Бакаєв В.Г., Буркинський Б.В., Вензік М.Г., Вінніков В.В., Дергачов В.О., Котлубай М.І., Котлубай О.М., Лапкіна І.О., Левіков Г.А., Махуренко Г.С., Панарін П.Я., Пантін Т.А., Постан М.Я., Примачов М.Т., Раховецький А.М., Рилов Ю.М., Степанов В.М., Чекаловець В.І., Муссо Е.

Однак, незважаючи на детальне вивчення теоретичних питань оцінки і аналізу конкурентоспроможності продукції, дослідження не можна вважати закінченими, що визначає актуальність теми дисертації та необхідність проведення наукових досліджень у цій сфері.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з науково-дослідною роботою кафедри «Економіка підприємства і підприємництво» Одеського національного морського університету за темами: «Розробити теоретичні основи функціонування морського транспорту України в ринкових умовах (економічний аспект)» (номер держреєстрації 0101U001486, 2001 - 2005 рр.), «Розробка методологічних основ формування цін на продукцію морських торговельних портів і судноплавних компаній в умовах жорсткої конкуренції на світовому ринку транспортних послуг» (номер держреєстрації 0103U003591, 2003 - 2005 рр.), «Методологічні основи функціонування і розвитку морського транспорту України в ринкових умовах» (номер держреєстрації 0106U003475, 2006 - 2008 рр.).

В цих роботах автором дисертації розроблено розділи «Основні поняття конкурентних відносин на підприємствах морського транспорту», «Конкурентні стратегії судноплавних компаній», «Особливості виробничо-економічної діяльності морських торговельних портів, підприємств портової діяльності та судноплавних компаній», «Сутність, класифікація, групування та облік витрат», «Оцінки діяльності конкурентів судноплавної компанії». Зазначені теми мають безпосередній зв’язок і з Законом України «Про Комплексну програму затвердження України як транзитної держави у 2002 – 2010 рр.».

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка теоретичних і методичних основ та практичних рекомендацій щодо забезпечення необхідного рівня конкурентоспроможності судноплавних компаній України, які працюють на локальному фрахтовому ринку.

Для досягнення мети в дисертації були поставлені та вирішені такі завдання:

- проаналізувати сучасні тенденції розвитку світового торговельного судноплавства та стан вантажного транспортного флоту судноплавних компаній України;

- дослідити особливості визначення рівня конкурентоспроможності судноплавних компаній на фрахтовому ринку;

- вивчити теоретичні положення формування конкурентного середовища судноплавних компаній;

- виявити особливості формування і реалізації конкурентних стратегій судноплавних компаній;

- розвинути організаційні основи забезпечення рівня конкурентоспроможності судноплавної компанії;

- удосконалити методичні підходи до оцінки рівня конкурентоспроможності судноплавних компаній;

- вивчити теоретичні основи формування конкурентних переваг судноплавних компаній.

Об’єктом дослідження є процес формування конкурентних відносин між судноплавними компаніями у трамповому судноплавстві.

Предметом дослідження є організаційно-методичні основи забезпечення необхідного рівня конкурентоспроможності судноплавних компаній у трамповому секторі фрахтового ринку.

Методи дослідження. Методичну і теоретичну базу проведеного дослідження складають закони і закономірності економічного розвитку, сукупність підходів до наукового дослідження, наукові праці вітчизняних та іноземних учених, які присвячені питанням забезпечення рівня конкурентоспроможності на транспорті.

У дослідженні для вирішення завдань використані такі методи: метод аналізу-синтезу результатів і ретроспективи (дослідження особливостей розвитку морських перевезень, оцінка рівня конкуренції на ринку судноплавної продукції), логіко-аналітичний метод (діагностування стану світового судноплавства та ринку діяльності судноплавних компаній України), метод теорії статистики (обробка статистичних даних роботи флоту, вантажообороту), метод наукового абстрагування (введення і розкриття змісту ряду понять: «конкурентоспроможність», «конкурентне середовище судноплавних компаній»).

Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає у розробці організаційно-методичних основ забезпечення необхідного рівня конкурентоспроможності судноплавних компаній. Отримано такі нові наукові результати:

Вперше:

- виявлено особливості формування конкурентного середовища судноплавної компанії, що є сферою конкурентної взаємодії суб’єктів підприємницької діяльності, які діють на одному локальному ринку, з урахуванням кількості компаній, що існують, бар’єрів входу та виходу, тенденцій зміни обсягів попиту та потреб клієнтів.

Удосконалено:

- методичні основи формування конкурентних стратегій судноплавних компаній, які передбачають удосконалення класифікації та характеристику конкурентних стратегій з урахуванням особливостей та ризиків діяльності компаній. Визначена, у тому числі, генеральна стратегії, під якою мається на увазі пошук і заняття такого становища на локальному фрахтовому ринку, коли компанія щонайкраще захищена від негативної дії сил конкурентної середи або має можливість обернути ці сили на свої переваги;

- систему забезпечення конкурентоспроможності судноплавної компанії на фрахтовому ринку, дія якої спрямована на одержання прибутку компанії та яка розглядає способи впливу на результати її функціонування з урахуванням економічних законів, національних і правових норм з метою забезпечення бажаного рівня конкурентоспроможності компанії та завоювання певної позиції на ринку.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)