АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ




  • скачать файл:
title:
АКТИВІЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Розвиток економіки характеризується зміною  техніки і технологій, ростом конкуренції, скороченням сфери некваліфікованої і малокваліфікованої праці, що свідчить про потребу суспільства в активних суб’єктах підприємницької діяльності, здатних постійно розвиватися та зростати. На основі цього виникає необхідність пошуку можливостей для формування напрямів прояву, розвитку і реалізації активності підприємств, оскільки основні виробничі функції в економічній системі пов’язані саме з підприємством.

Безперечно, значні можливості щодо активізації діяльності підприємств має держава, яка повинна враховувати цей мікроекономічний фактор при формуванні макроекономічної політики. Однак існуюча державна політика не стимулює структурні зміни на виробництві, а фінансові та податкові важелі не стають каталізаторами селекції ефективних видів виробництва. Тому назріла необхідність переосмислення економічної політики та управління підприємством з метою формування та впровадження комплексних заходів зі створення джерел виходу з існуючої рецесії, забезпечення відповідності матеріально-технічної бази досягненню світової науки і техніки та активізації економічного зростання в умовах оновленої стратегії діяльності підприємств.

Зважаючи на актуальність активізації діяльності підприємств в умовах ринкових перетворень, слід відзначити зростання кількості наукових досліджень в даній галузі знань. Питання активізації діяльності мають комплексний характер, а тому досліджуються з організаційного, правового, фінансового та економіко-статистичного боків. Деякі практичні і теоретичні аспекти активізації діяльності підприємств знайшли відображення в наукових працях багатьох провідних учених-економістів: І. Ансоффа, М. Армстронга, А. Богданова, О. Віханського, М. Воєйкова, В. Гончарова, В. Іскри, М. Кагана, М. Круглова, Г. Мінцберга, М. Мескона, С. Мочерного, Б. Прикіна, Б. Райана, Д. Сінка, М. Сичевського, О. Сологуб, Н. Тарнавської,В. Томашкевича,  Ю. Шарова, Ф. Шумпетера,  Р. Фатхутдинова   тощо.

            Зазначені розробки дозволяють глибше пізнати загальні принципи і методи активізації діяльності підприємства. Однак розмаїття теоретичних підходів до її вивчення, дискусійний характер багатьох її аспектів суттєво ускладнює процес системного використання наукового знання у практичній діяльності. Фрагментарний характер теоретичних напрацювань щодо організаційно-економічного механізму активізації діяльності підприємств у ринкових умовах не може розв’язати проблему  поєднання елементів ринкової економіки і гнучких важелів державного регулювання, що визначає потребу створення на основі комплексного підходу цілісної системи активізації діяльності підприємства. Недостатньо відпрацьовані концептуальні питання та такі напрями, як податкове регулювання підприємницької активності, формування активної системи  стратегічного управління та результативної системи мотиваційного забезпечення активізації діяльності підприємства.

            Зазначені проблеми обумовили об’єктивний характер актуальності теми  дисертації, мету і напрями даного дослідження.

            Зв’язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в межах наукової теми Національного університету харчових технологій “Розроблення економічного механізму функціонування підприємств харчової промисловості та перероблення сільськогосподарської продукції” (номер державної реєстрації  0107U000475). Автором досліджено вплив менеджменту на активізацію діяльності лікеро-горілчаних підприємств та сформовано активну систему  стратегічного управління.

            Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є узагальнення теоретичних засад активності матеріальної системи, а також виробничої системи (підприємства) та теоретико-методичне обґрунтування і розробка рекомендацій щодо вивчення особливостей, стану та формування методичних підходів до активізації діяльності підприємств харчової промисловості та, зокрема, підприємств лікеро-горілчаної галузі в ринкових умовах.

            Відповідно до мети роботи визначено та вирішено такі методичні та практичні завдання:

            - проведено узагальнення змісту економічної категорії  “активізація діяльності” та дано науково-обґрунтоване визначення активного підприємства та активізації діяльності підприємств харчової промисловості;

            - визначено теоретичні аспекти класифікації резервів реалізації активності  підприємства;

            - запропоновано систему активізації діяльності підприємства;

            - побудовано матричну модель оцінки результатів діяльності підприємства та реалізації активності на базі існуючої методики;

            - розроблено організаційно-економічний механізм активізації діяльності підприємства в ринкових умовах;

            - визначено основні методичні аспекти податкового регулювання як інструменту  активізації  діяльності підприємства;

            - обґрунтовано та запропоновано методичні підходи до удосконалення процесу формування активної системи стратегічного управління на підприємствах харчової промисловості;

            - удосконалено методичні підходи до формування результативної системи мотиваційного забезпечення активізації  діяльності підприємства.   

            Об’єктом дослідження є система управління активністю підприємств з позиції стратегічного та мотиваційного забезпечення.

            Предметом дослідження є теоретико-методичні й практичні аспекти та інструменти забезпечення процесу активізації діяльності підприємств у ринкових умовах.

            Методи дослідження. При виконанні дисертаційного дослідження була використана сукупність загальноприйнятих і спеціальних методів та прийомів наукового дослідження, використання яких зумовлене поставленою метою та завданнями, а саме: дедукції та індукції, аналізу та синтезу, абстрактно-логічний, діалектичний та системного аналізу (теоретичні узагальнення і формування висновків), статистико-економічний (аналіз стану та оцінки тенденцій формування та реалізації активності харчових підприємств і лікеро-горілчаних, зокрема), експертний (при дослідженні впливу менеджменту на активізацію діяльності лікеро-горілчаних підприємств) та інші.

            Інформаційну базу дослідження складають законодавчі та нормативні акти, якими регулюється господарська діяльність в Україні, звіти та статистичні матеріали національних і міжнародних організацій, матеріали періодичних видань, а також інформація,  зібрана автором безпосередньо на підприємствах лікеро-горілчаної галузі.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)