ВИМІР ТА ОЦІНКА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧО-ВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ




  • скачать файл:
title:
ВИМІР ТА ОЦІНКА ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ХАРЧО-ВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. У сучасних умовах ключовим напрямком здійснення економічних реформ є активізація інвестиційних процесів. Це визначає необ­хід­ність створення адекватної ринковій економіці організації інвестиційної діяльно­сті на промислових підприємствах і розробки прогресивних методів управління інвестиційним процесом.

В умовах обмеженості інвестиційних ресурсів проблема обґрунтування ви­бору пріоритетного об'єкта інвестування стає актуальною не тільки для по­тенці­йних інвесторів, але й для самих промислових підприємств.

Виникає необхідність вирішення як теоретичних, так і практичних пи­тань, пов'язаних з розкриттям сутності інвестиційної привабливості, її виміру й оцін­ки, як необхідної умови здійснення ефективної інвестиційної діяльності.

Теоретичні і практичні питання інвестування знайшли відображення в нау­кових працях багатьох вітчизняних і закордонних економістів, таких як, на­прик­лад, Бланк І.А., Буркинський Б.В., Герасимчук М.С., Гойко А.Ф., Заїнчковський А.О., Кисіль М.І., Пересада О.О., Рого­жин П.С., Шевчук В.Я., Гітман Л., Джонк М.Д., Норкотт Д., Хавранек П., Шарп У. та інших дослідників.

В теперішній час ще недостатньо вивчені питання виміру й оцінки інве­с­тиційної привабливості промислових підприємств. Традиційні методи оцінки ефективності капітальних вкладень, що використовувались в умовах планової економіки, у ринкових умовах, здебільшого, не можуть бути застосовані. У зв'я­зку з цим важливо дослідити основні принципи і методи оцінки інве­стиційної привабливості промислових підприємств, що використовуються у вітчизняній і закордонній практиці, виявити фактори, що формують рівень інвестиційної при­вабливості в харчовій промисловості, і на цій основі розро­бити методичні поло­ження для виміру й оцінки інвестиційної привабливості промислових об'єктів, надати характеристику рівневі інвестиційної привабливості підприємств деяких га­лузей харчової промисловості і визначити основні на­прямки інве­стиційної діяль­ності в галузях харчової промисловості.

Це й визначило вибір теми дослідження, її актуальність, теоретичну і прак­тичну значимість.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисер­таці­йна робота виконана відповідно до тематики держбюджетної НДР ОНАХТ «Вив­чення та моделювання складних економічних систем та явищ в умовах трансфор­маційних процесів, які відбуваються в харчовій промисловості» (2006–2008 рр., номер державної реєстрації 0105U008939). Автором проведено дослідження проце­сів і явищ, характерних для харчової промисловості в цілому і хлібопекарської і плодоовочеконсервної галузей зокрема, а також спе­цифічних для названих галу­зей тенденцій розвитку, визначено основні фактори інве­стиційної привабливості цих галузей, виявлено основні напрямки ефектив­ного вкладення інвестицій.

Дисертація безпосередньо пов'язана з НДР ДНДПКІ «Консервпромком­п­лекс»: «Розробити національну програму розвитку виробництва продуктів ди­тячого харчування на період до 2015 року» (2004–2005 рр., номер державної реєс­трації 0105U004905). Розроблені автором методичні матеріали з визна­чення рів­ня інвестиційної привабливості підприємств харчової промисловості були ви­ко­ристані в зазначеній роботі при розрахунку фінансових можливостей кон­серв­них заводів для організації виробництва продуктів дитячого харчу­вання.

Матеріали дисертаційного дослідження були використані при виконанні НДР ОНАХТ: «Розробити й апробувати економіко-математичні моделі і методи оцінки й оптимізації економічних процесів в окремих галузях харчової проми­словості» (2004–2005 рр., номер державної реєстрації 0104U009755). Автором розроблено методику оцінки інвестиційної привабливості промислового підпри­ємства, що апробована на деяких підприємствах харчової промисловості Украї­ни.

Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка ме­то­дичних положень щодо виміру й оцінки інвестиційної привабливості підпри­ємств у сучасних умовах, їхнього ранжирування за рівнем інвестиційної приваб­ливості і вияв­лення пріоритетних напрямків інвестиційних вкладень у галузях харчової про­мисловості.

Виходячи з мети дослідження, у дисертаційній роботі вирішено такі за­дачі:

       вивчити теоретичні основи й особливості методичних підходів до виміру й оцінки інвестиційної привабливості підприємств, а також діючу практику ви­зна­чення рівня інвестиційної привабливості на підприємствах харчової проми­сло­вості України;

       виконати порівняльний аналіз методичних підходів до виміру й оцінки інве­с­тиційної привабливості стосовно умов підприємств харчової промисло­вості України;

       вивчити сутність понять «вимір» і «оцінка»;

       сформулювати критерій і розробити систему показників інвестиційної при­вабливості промислового підприємства;

       розробити методику щодо виміру рівня інвестиційної привабливості промис­ло­вого підприємства на основі статистично достовірної системи показни­ків і ап­робувати її;

       запропонувати методичний підхід до виміру ризику зниження ефектив­нос­ті інвестицій, що дозволить більш обґрунтовано і достовірно прогнозувати осно­вні показники діяльності підприємств;

       розробити методичні рекомендації з формування документа, що всебічно від­биває інвестиційну привабливість підприємства;

       розрахувати значення індикатора інвестиційної безпеки України і її харчо­вої промисловості;

       вивчити основні джерела інвестиційних вкладень у підприємства харчо­вої промисловості України;

       проаналізувати ефективність виробництва й інвестиційну діяльність підпри­є­мств харчової промисловості України, визначити її системні і галузеві особливості;

       виявити специфічні фактори, що визначають рівень інвестиційної привабли­вості підприємств харчової промисловості;

       визначити пріоритетні напрямки інвестування підприємств харчової проми­с­ловості України.

Об'єктом дослідження є процеси, пов’язані з інвестиційною діяльністю підприємств харчової промисловості в умовах трансформації економіки.

Предметом дослідження є методи виміру й оцінки інвестиційної приваб­ли­вості підприємств харчової промисловості, і їх використання в сучасних умо­вах.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)