ОРГАНІЗАЦІЙНО-ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА (за видами економічної діяльності)




  • скачать файл:
title:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА УПРАВЛІННЯ ЗНАННЯМИ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА (за видами економічної діяльності)
Тип: synopsis
summary:

 

У дисертаційній роботі на основі проведеного автором дослідження захищаються такі основні положення.

Розділ 1. Теоретичні основи управління знаннями промислового підприємства. За теперішніх умов функціонування вітчизняних підприємств окремим вагомим джерелом їхніх конкурентних переваг є знання, які в сучасній економічній системі світу є важелем, що здатний забезпечити довгостроковий успіх на новому етапі конкурентної боротьби. З метою визначення поточного стану та перспектив управління знаннями опитано керівників вищої управлінської ланки та провідних фахівців ряду машинобудівних підприємств Львівської та Луганської областей, які оцінювали управління знаннями. Аналіз отриманих результатів свідчить, що, незважаючи на розбіжності у виробничо-господарській діяльності означених підприємств, управління знаннями на них не має суттєвих відмінностей.

За результатами проведеного опитування керівників і фахівців підприємств уточнено склад чинників, вплив яких спричиняє стан і тенденції управління знаннями вітчизняних промислових підприємств. До таких чинників віднесено: проблеми, що зумовлюють необхідність удосконалення управління знаннями; особливості управління знаннями на вітчизняних підприємствах; завдання, що виникають у процесі управління знаннями; принципи та функції управління знаннями; передумови ефективного управління ними; основні напрями вдосконалення процесу управління знаннями.

Дослідження особливостей управління знаннями на вітчизняних підприємствах засвідчило, що найбільшої уваги потребує розв’язання проблем, пов’язаних з удосконаленням інформаційного забезпечення управління знаннями та створенням належних організаційних умов для здійснення цього процесу. Це зумовлює необхідність розроблення питань щодо організаційно-інформаційної підтримки процесу управління знаннями.

Удосконалення інформаційного складника управління знаннями підприємства потребувало, зокрема, дослідження взаємозв'язку категорій "дані", "інформація" та "знання". Поняття "знання" визначено як синтез понять "дані" та "інформація" за умови висунення певних додаткових вимог, а саме: у визначенні знань підприємства має бути відбитий той факт, що дані та інформація, які формують його, повинні мати практичну цінність з погляду використання в процесі управління підприємством. Отже, знання підприємства визначено як динамічну сукупність даних та інформації, отриману в результаті практичної діяльності та на основі професійного досвіду персоналу, що є цінністю з погляду використання в процесі управління підприємством.

Найважливішою умовою ефективного управління знаннями підприємства є їхня структуризація, яка, перш за все, передбачає вибір критеріїв, відповідно до яких здійснюватиметься управління знаннями та їхнє використання. За результатами аналізу основних підходів до класифікації знань її вдосконалено за рівнем складності та пріоритетом з погляду використання знань для розв’язання проблемних ситуацій в управлінні підприємством: базові знання, практичні знання, теоретичні (системні) знання та стратегічні знання. Розроблена класифікація за рівнем складності й установлені пріоритети різних рівнів знань є підґрунтям для визначення їхнього місця та ролі в процесі управління знаннями підприємства.

Розмаїття підходів до визначення поняття "управління знаннями" зумовило його розгляд як процесу, технології, засобу досягнення цілей та ін. За результатами дослідження, систематизації й узагальнення основних підходів до трактування поняття "управління знаннями" запропоновано його визначення як процесу, що є послідовністю певних взаємопов’язаних дій, спрямованих на надання знанням додаткової управлінської цінності, та визначено послідовність етапів процесу управління знаннями (рис. 1). За кожним етапом визначено перелік послідовних управлінських завдань, що підлягають вирішенню і деталізовані до рівня окремих компонентів.

У роботі проаналізовано два основні підходи до управління знаннями – персоніфікований та інформаційний. Персоніфікований підхід виходить з того, що головним чинником ефективності управління знаннями є створення умов для обміну працівників підприємства індивідуальними неформалізованими знаннями. Інформаційний підхід як передумову досягнення цілей управління знаннями розглядає використання інформаційних технологій, які забезпечують трансформацію накопичених підприємством даних та інформації в масив формалізованого знання. Оскільки відчужене знання набуває більшого ступеня достовірності та піддається багаторазовому використанню, для вітчизняних підприємств, що функціонують в умовах дефіциту достовірної інформації, пріоритетним є застосування саме інформаційного підходу до управління знаннями.

Установлені особливості управління знаннями українських промислових підприємств є основою для дослідження існуючих інструментів організаційно-інформаційної підтримки управління знаннями та визначення напрямів їхньої адаптації до умов діяльності вітчизняних підприємств.

Розділ 2. Дослідження інструментів організаційно-інформаційної підтримки управління знаннями промислових підприємств. Функціонування вітчизняних промислових підприємств в умовах невизначеності інформаційного поля й обмеженості достовірних інформаційних ресурсів зумовило необхідність розроблення специфічного інструментарію управління знаннями. В роботі обґрунтовано доцільність формування моделі організаційно-інформаційної підтримки управління знаннями підприємства (ОІПУЗП), що базується на засадах інформаційного підходу (рис. 2) та складається з 4 блоків, які відповідають установленим у роботі основним аспектам управління знаннями підприємства: інформаційних технологій в управлінні знаннями; організації управління знаннями; культури управління знаннями; інформаційного забезпечення управління знаннями. Кожний з елементів моделі конкретизовано до рівня окремих складників, підґрунтям для визначення яких послугували ключові характеристики відповідного аспекту управління знаннями підприємства. Розроблена модель є основою для оцінювання стану інформаційного забезпечення управління знаннями, 

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)