РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ РИНКУ ПОСЛУГ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ




  • скачать файл:
title:
РОЗРОБКА СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ РИНКУ ПОСЛУГ МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Стрімкий технологічний прогрес та глобалізація економічних процесів стискають терміни, які відведені державам для формування політики, яка б дозволила безконфліктно і з вигодою для себе стати на нову сходинку розвитку – інформаційне суспільство. Зовнішні соціально-економічні процеси, що відбуваються в сучасному світі, впливають і на галузь зв’язку України, в наслідок чого відбуваються структурні зміни у споживанні послуг зв’язку: спостерігається зниження питомої ваги доходів від послуг поштового зв’язку, телеграфного зв’язку, міжміського міжнародного телефонного зв’язку, провідного мовлення в загальній структурі доходів. Проте питома вага доходів від послуг доступу до мережі Інтернет збільшується, і за останні пять років більш ніж у три рази. Таким чином, попит у послугах мережі Інтернет зростає з кожним роком все більше. Але, незважаючи на це, Україна відстає від розвинених країн щодо споживання послуг мережі Інтернет. Це свідчить про дію низки негативних чинників, вплив яких на попит у послугах мережі Інтернет значний на даному часовому проміжку.

Успішне вирішення завдання визначення впливу чинників на попит у послугах мережі Інтернет значною мірою залежить від кількості, якості та періодичності збирання інформації про процеси, які відбуваються в різних сферах життєдіяльності суспільства з позиції комплексної оцінки результатів соціально-економічного розвитку й формування регулюючого впливу на підтримку позитивних і усунення негативних чинників розвитку попиту на даний вид послуг. На сьогодні визначення чинників впливу на попит у послугах мережі Інтернет орієнтовано на макроекономічні показники (щільність користувачів телефонних апаратів на 100 жителів, мобільних телефонів на 100 жителів, послуг мережі Інтернет на 100 жителів тощо), а цього, як показали дослідження, не достатньо для прийняття стратегічних рішень учасниками ринку. Таким чином, виникає гостре протиріччя між інформаційними потребами та системою інформаційної підтримки, і особливої актуальності набувають питання щодо розробки системи моніторингу послуг мережі Інтернет з урахуванням чинників впливу на попит.

Актуальність вирішення цього наукового завдання підвищується через те, що функціонування ринку послуг мережі Інтернет значною мірою залежить від ефективного управління, в першу чергу – з боку органів державного управління, робота якого не можлива без забезпечення інформацією щодо тенденцій розвитку ринку; запровадження єдиного підходу до визначення чинників впливу на попит; врегулювання нормативно-правового забезпечення.

Дослідженню систем моніторингу в різних сферах його застосування приділяється недостатньо уваги, але воно знайшло своє місце в працях таких вчених, як С.В. Барабашев, О.Є.Волосович, В.К.Галіцин, М.С. Данько, І.В. Калачової, О.А. Рудич, Л.О. Попової, Ю.В. Мазур, А.Ю. Шевякова. Роботи з питань моніторингу перегукуються в економічній науці з теорією інституцій. Серед усіх робіт з даної тематики слід виділити фундаментальні праці М. Блауга, Д. Еггертсона, Р. Нельсона, Д. Норта, Д. Ходжсона та ін. Проблематика визначення чинників впливу на попит знайшла своє відображення в працях таких вчених-економістів І.К Беляєвського, Л.А. Данченок, О.А Голубицької, Є.Г. Кухаренко, О.А.Лебєдєвої, Н.І. Лигіної та ін.

Питанням розвитку послуг мережі Інтернет та переходу з їх допомогою до інформаційного суспільства присвячені праці зарубіжних та вітчизняних дослідників Д. Белла, О.В. Волокітіна, П.П. Воробієнка, А.К. Голубєва, Д. Еймора, М. Кастельса, О.Л. Нечипорука, В.М. Орлова, К.О. Танащук, Е. Тофлера, Дж. Сороса та ін. Проте варто відзначити, що не всі аспекти побудови і функціонування систем моніторингу висвітлені достатньою мірою. Щодо моніторингу послуг мережі Інтернет, то в даній сфері моніторинг тільки освоюється і на теоретичному, і на практичному рівнях. Розробка системи моніторингу ускладнюється через відсутність чіткого визначення поняття моніторингу послуг мережі Інтернет, при чому на відміну від моніторингу технічної сторони функціонування мережі, повинно розглядатись з точки зору економічного середовища – ринку. Це зумовило вибір теми дисертаційного дослідження та його структуру.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертаційної роботи, мета та основні задачі відповідають тематичному плану наукових досліджень Одеської національної академії зв’язку ім.О.С. Попова та Одеського науково-дослідного інституту зв’язку. Матеріали дисертаційного дослідження (методи організації моніторингу ринку послуг мережі Інтернет, методичні підходи до прогнозування попиту в послугах мережі Інтернет) використані у науково-дослідній роботі "Створити систему пунктів колективного доступу до мережі Інтернет" (номер держреєстації 0103U002201). Робота має безпосередній зв’язок з "Концепцією розвитку телекомунікацій в Україні до 2010 року". Результати роботи спрямовані на реалізацію Закону "Про основні засади розвитку інформаційного суспільства в Україні на 2007-2015 роки

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)