МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ




  • скачать файл:
title:
МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ ПРОЦЕСОМ ПРИВАТИЗАЦІЇ ЯК СКЛАДОВА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ РЕГІОНУ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми. Приватизаційні процеси в історично стислі терміни – за неповних п’ятнадцять років – докорінним чином змінили українське суспільство.

 Зазнала трансформацій його економічна база. У результаті приватизації в Україні змінили форму власності біля 103 тисяч об’єктів господарської діяльності, в ній з’явилося принципово нове явище – приватний сектор. Станом на кінець 2006 р. у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України об'єкти приватної та колективної власності складали 87,8%, об'єкти державної власності – 4,0%, інші об'єкти – 8,2%. В секторі приватної та колективної власності зайнято більше 82% середньорічної чисельності найманих працівників і створюється більше 99% фінансового результату.

Надзвичайно складні і багатогранні соціальні наслідки приватизації. В Україні спостерігається швидке поглиблення розколу між незначним прошарком багатих і дуже багатих громадян та рештою населення. Більше 70% населення має місячні середньодушові грошові витрати, нижчі прожиткового мінімуму. Співвідношення грошових витрат 20% найбільш та 20% найменш забезпеченого населення (квінтильний коефіцієнт фондів) перевищує 5 разів. Безробіття економічно активного населення у віці 15–70 років перевищує 8,5%.

Приватизація суттєво вплинула на розвиток регіонів, які отримали значний імпульс внаслідок дії факторів, що залежали від умов регіонального рівня. В усьому цьому є як позитивні, так і негативні риси. Забезпечення гармонійного соціально-економічний розвитоку регіонів є нагальною проблемою державної економічної політики, важливе місце в вирішенні якої належить приватизаційним процесам.

Вагомий внесок у розвиток теорії та практики приватизації, регіональних аспектів цієї проблеми зробили науковці, зокрема О.І. Амоша, Г.Я. Аніловська,
Б.Д. Гаврилишин, А.С. Гальчинский, В.М. Геєц, С. А. Давимука, Б.М. Данилишин, Т.М. Качала, В. Т. Лановий, В.С. Ларцев, С.Ю. Лєдомська, Е.М. Лібанова,
С.В. Мочерний,
В.П. Мікловда, Б.Я. Понасюк, О.Й. Пасхавер, І.І. Топішко,
Я.Б. Усенко, В.К. Черняк, М.В. Чечетов, А.А. Чухно, Ю.В. Яковлєв та ін.

Внесок у вирішення зазначених вище проблем зробили такі зарубіжні фахівці, як Л. Бальцерович, М. Блаух, В.В. Витюк, Коупленд Т., Коллер Т., В.А. Мартинов, Мурин Дж. Мизес Л. та ін.

Завданням економічної науки є розробка рекомендацій для відповідних державних установ, які допомогли б спрямувати приватизацію в русло найбільшої суспільної ефективності як з точки зору суспільства в цілому, так і окремих регіонів зокрема.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках науково-дослідних тем: кафедр економіки праці та менеджменту, аудиту та оподаткування Кіровоградського національного техніч-ного університету: “Державне регулювання інноваційного розвитку економіки” (№ ДР 0107U000009); “Аналіз ефективності інвестиційних процесів” (№ ДР 0104U005813), “Планування та адміністрування податкових надходжень до бюджетів різних рівнів” (№ ДР 0206U004428); кафедри менеджменту Черкаського державного технологічного університету “Регіональні аспекти інноваційної та інвестиційної діяльності і їх роль у вирішенні соціально-економічних проблем регіону” (№ ДР 0107U003252).

Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка теоретико-методологічних засад та визначення практичних рекомендацій щодо вдосконалення механізму управління процесом приватизації на основі узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду, які забезпечать якісні зрушення соціально-економічного розвитку регіонів.

Окреслена вище мета обумовила вирішення цілого кола дослідницьких завдань, найголовнішими серед яких є такі:

§          на основі всебічного аналізу феномену приватизації розкрити сутність та економічну природу процесу приватизації як складової соціально-економічного розвитку регіону;

§          дослідити і обґрунтувати:

o        засади внутрішньої, інтеграційної політики держави в галузі приватизації;

o        теоретичні положення, що висвітлюють роль державного апарату в управлінні процесами приватизації, в дотриманні законності;

§          визначити і удосконалити концепцію формування ідеологічної і мето-дологічної бази приватизації;

§          оцінити ефективність структури управління державним майном в процесі приватизації;

§          дослідити і удосконалити:

o        систему контролю за процесом приватизації;

o        методику оцінки соціально-економічних наслідків приватизації з метою визначення її впливу на характер і рівень розвитку продуктивних сил України та її регіонів.

Об’єктом дослідження є відносини управління державним сектором мате-ріального виробництва сучасної України.  

Предметом дослідження дисертаційної роботи є управління процесом приватизації державних і комунальних підприємств в перехідній економіці України.   

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)