ОБЛІК ПРОЦЕСІВ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ХЛІБОПЕКАРНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ :



title:
ОБЛІК ПРОЦЕСІВ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ В СИСТЕМІ УПРАВЛІННЯ ХЛІБОПЕКАРНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

            Актуальність теми дослідження. Хлібопечення завжди було і залишається однією з головних ланок харчової галузі переробної промисловості України. Це пов’язано з багатьма історичними, економічними, соціальними і політичними чинниками. Хліб – стратегічний продукт, його наявність, кількість і якість можуть слугувати своєрідним каталізатором рівня життя населення. Вартість хліба і хлібобулочних виробів прямо залежить від ціни матеріальних ресурсів, що використовують для їх виробництва, оскільки хлібопечення є надзвичайно матеріаломістким.

Матеріальні ресурси як уречевлена основа виробництва визначають важливе значення матеріального забезпечення в сукупному процесі життєдіяльності підприємств, а шляхи його оптимізації безпосередньо пов’язані з розвитком системи управління та обліку як окремої, специфічної його функції.

Облік – виключно важлива функція управління, вона створює інформаційні можливості виконання всіх інших функцій – планування, контролю, аналізу, регулювання, стимулювання, і в цьому своєму значенні визначає існування і цілеспрямованість загального управлінського циклу.

У різний час попередники-дослідники одержали наукові результати, котрі становлять теоретичну основу обліку процесів матеріального забезпечення. Вагомий теоретичний внесок у цій царині належить                 М. Т. Білусі, Ф. Ф. Бутинцю, Б. І. Валуєву, С. Ф. Голову, З. В. Гуцайлюку,     Л. В. Жилкіній, Г. Г. Кирейцеву, Л. М. Крамаровському, М. В. Кужельному, М. С. Пушкарю, В. В. Сопко, Н. М. Ткаченко, В. Є. Трушу, М. Г. Чумаченку та іншим авторам. Проте проблема обліку в її широкому значенні містить ще багато дискусійного та невирішеного як у частині теоретичного обґрунтування положень, що сформовано в обліку процесів матеріального забезпечення в зв’язку з реформуванням бухгалтерського обліку, так і в аспекті впровадження їх у практику конкретної галузі виробництва. Доцільно, таким чином, продовжити дослідження в цьому напрямку.

Ці обставини і визначають актуальність обраної теми дисертації, обумовлюють її теоретичну і практичну значущість.     

Узгодженість із планами науково-дослідної роботи університету. Робота виконана у Кіровоградському національному технічному університеті на кафедрі аудиту та оподаткування. Обраний напрям пов’язаний із науково-дослідними роботами університету за тематикою „Формування довгострокової програми розвитку системи управління в галузях промисловості”, номер державної реєстрації 0106V002964. У межах наукової програми автор виконала дослідження, пов’язане з удосконаленням обліку матеріальних запасів та поглибленням його взаємозв’язку з іншими функціями управління процесом матеріального забезпечення на підприємствах досліджуваної галузі.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є системне дослідження місця і ролі функції обліку в управлінні процесом матеріального забезпечення та створення наукових передумов і розроблення прийнятних для практичного використання рішень, що сприяли б удосконаленню механізму формування і використання запасів хлібопекарних підприємств. Для досягнення поставленої мети визначено наступні основні завдання:

-                     дослідити галузеві особливості хлібопекарного виробництва з точки зору їх впливу на склад і стан запасів;

-                     уточнити класифікації процесів, запасів і витрат сфери матеріального забезпечення, котрі є підґрунтям побудови їх інформаційних моделей,  в тому числі облікових;

-                     обґрунтувати нові положення розробленого попередниками загального підходу, який передбачає посилення взаємозв’язку обліку з іншими функціями управління;

-                     з’ясувати місце і значення обліку в загальній системі управління, визначитися щодо обґрунтованості концепції поділу бухгалтерського обліку на окремі види;

-                     обґрунтувати необхідність відокремлення в просторі витрат сфери матеріального забезпечення, розробити методику їх обліку та доцільні методичні підходи до розподілу;

-                     обрати пріоритетний підхід який сприяв би удосконаленню організації роботи облікового персоналу в системі комплексного управління процесами матеріального забезпечення підприємства.

Об’єктом дослідження є існуюча система бухгалтерського обліку процесів і запасів сфери матеріального забезпечення хлібопекарних підприємств.

Предметом дослідження є концептуальні положення і конкретні  форми організації облікового персоналу, методики обліку запасів і розподілу витрат, підхід до посилення взаємозв’язку обліку з функціями планування, контролю, економічного аналізу, регулювання, стимулювання процесу матеріального забезпечення. 

Методи дослідження засновуються на здобутках класиків економічної теорії, працях вітчизняних і закордонних фахівців із галузевої економіки, управління, системного підходу, обліку, контролю й аналізу, що використано в аналізі процесів матеріального забезпечення і розробці адекватних рішень концептуального характеру; на системному підході до аналізу ключових положень дисертації, методах пізнання: діалектичному, синтезу й аналізу, індуктивному і дедуктивному, спеціальних методах дослідження – моделювання, прогнозування, групування й порівняння, розрахунково-аналітичних та абстрактно-логічних, які застосовано в розробці теоретичних і методичних питань побудови інформаційних моделей бухгалтерського обліку, розподілу витрат сфери матеріального забезпечення відповідно до цільових напрямків, організації праці облікового персоналу за умов його децентралізації.

Інформаційною базою дослідження були законодавчі та інші нормативні документи, статистичні матеріали, матеріали досліджуваних підприємств, праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених із питань економіки й управління в цілому та обліку, зокрема.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины