ПОБУДОВА СИСТЕМИ ОБЛІКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ :



title:
ПОБУДОВА СИСТЕМИ ОБЛІКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ КОМП’ЮТЕРИЗАЦІЇ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Бухгалтерський облік характеризується обробкою великого обсягу інформації, яка потрібна не тільки для функціонування бухгалтерського апарату, а й для ефективного прийняття управлінських рішень. Тому оперативність надходження облікової інформації та її достовірність є одними з основних факторів ефективної діяльності підприємства.

Удосконалення бухгалтерського обліку має передбачати розв’язання, таких завдань, як поліпшення контролю та аналізу одержаних даних, забезпечення більш досконалих форм документів, збільшення оперативності одержаних даних тощо. Впровадження комп’ютеризації дозволяє ефективно вирішити ці завдання.

Теоретичними, методологічними та методичними основами побудови системи облікової інформації в умовах комп’ютеризації  займалися такі вчені, як М.Т. Барановський, Л.Я. Бернстайн, Ф.Ф. Бутинець, М. Вебер, А.М. Герасимович, М.Я. Дем’яненко, П.О. Додонов, В.П. Завгородній, С.В. Івахненков, К.Е. Каллас, Г.Г. Кірейцев, М.М. Коцупатрий, М.Ф. Кропивко, Б. Нідлз, М.Ф. Огійчук, Ю.І. Осадчий, В.Ф. Палій, Н.Л. Правдюк, Р.С. Рашитов, В.С. Рожнов, , С.І. Синяк, Я.В. Соколов, В. Стібіц, М.Г. Чумаченко та інші.

Проте висвітлення методологічних і практичних аспектів побудови системи облікової інформації в умовах комп’ютеризації, особливо в сільсько-господарських підприємствах, є недостатнім. Серед найбільш вагомих слід виділити публікації Ф.Ф. Бутинця, В.П. Завгороднього, С.В. Івахненкова, М.Ф. Кропивка, П.Т. Саблука та деяких інших вчених.

Різноманітність методологічних підходів, великий вибір технічного і програмного забезпечення, недосконалість нормативно-правового забезпечення ускладнили ефективну побудову системи облікової інформації в сільськогосподарських підприємствах в умовах комп’ютеризації. Тому виникла потреба у створенні чіткої, універсальної системи облікової інформації, яка б використовувала новітні комп’ютерні технології. А це потребує відповідних змін у всіх підсистемах системи облікової інформації (методичній, технічній, організаційній), що зумовлює необхідність удосконалення й доповнення методологічних основ обліку, нормативно-правової бази, форм ведення обліку. У сукупності вищевикладене визначило актуальність і спрямованість дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими  програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності з програмою наукових досліджень, що проводяться в Інститетуті бізнесу і фінансів Подільського державного аграрно-технічного університету: „Формування системи та механізмів обліково-аудиторського та інформаційного забезпечення сільськогосподарських підприємств у ринкових умовах” (номер державної реєстрації 0107U002641). У межах програми автором виконано дослідження по удосконаленню побудови системи облікової інформації в умовах комп’ютеризації в сільськогосподарських підприємствах.

 

Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є  опрацювання теоретичних основ і розробка практичних рекомендацій щодо формування й удосконалення системи облікової інформації в сільськогосподарських підприємствах в умовах комп’ютеризації.

Реалізація поставленої мети обумовила необхідність вирішення наступних завдань:

-        визначити зміст терміну „бухгалтерська комп’ютерна система”;

-        систематизувати класифікаційні ознаки бухгалтерської комп’ютерної системи з позиції функціонування облікових процесів;

-        на засадах системного підходу сформувати основні компоненти системи облікової інформації в умовах комп’ютеризації;

-        розробити механізми використання бухгалтерської комп’ютерної системи на основі міжнародних стандартів обліку;

-        дослідити поняття електронного документообігу та розглянути особливості його застосування при бухгалтерській комп’ютерній системі;

-        обґрунтувати підходи до впровадження бухгалтерської комп’ютерної системи в сільськогосподарських підприємствах.

Об’єктом дослідження є організаційно-економічні аспекти побудови системи облікової інформації в сільськогосподарських підприємствах в умовах комп’ютеризації.

Предметом дослідження є теоретичні, методичні та практичні аспекти побудови системи облікової інформації в умовах комп’ютеризації.

Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою дисертаційного дослідження є діалектичний метод пізнання та системний підхід, що дало змогу дослідити поняття системи та форми обліку, а також адаптувати поняття бухгалтерської комп’ютерної системи в методології бухгалтерського обліку. В процесі дисертаційного дослідження використовувалися такі загальнонаукові методи: абстракція, узагальнення, аналогія і зіставлення (формування теоретичних узагальнень і висновків), аналіз і синтез (аналіз ринку програмного забезпечення), монографічний (вивчення позитивного досвіду щодо ефективної побудови систем облікової інформації в сільськогосподарських підприємствах), економіко-математичний (розрахунок ефективності впровадження бухгалтерської комп’ютерної системи в сільськогосподарських підприємствах), економіко-статистичний, розрахунково-конструктивний (аналіз стану та прогнозування розвитку використання комп’ютерних технологій в бухгалтерському обліку сільськогосподарських підприємств).

Інформаційною базою дисертаційного дослідження були: Закони України, Укази Президента України, Акти Верховної Ради України, Накази Міністерства агарної політики України, Накази Міністерства фінансів України, матеріали Державного комітету статистики України, міжнародні та національні стандарти бухгалтерського обліку, статистичні видання, періодична преса, спеціальна вітчизняна й іноземна література, звітні дані досліджуваних сільсько-господарських підприємств.

Наукова новизна дисертаційного дослідження полягає в теоретико-методичному обґрунтуванні та практичному вирішенні питань, пов’язаних з побудовою системи облікової інформації в сільськогосподарських підприємствах в умовах комп’ютеризації. Найважливіші результати дослідження, що характеризують наукову новизну і виносяться на захист, полягають у наступному:

вперше:

-        запропоновано до застосування термін „бухгалтерська комп’ютерна система”, як система бухгалтерського обліку з можливостями самоконтролю, що використовує людську і машинну працю та складається з відповідних підсистем, що групуються в методичну, технічну та організаційну підсистеми. Задачами цієї системи є збирання, реєстрація, обробка, систематизація, зберігання та передача необхідної облікової інформації за допомогою сучасних технічних, програмних і технологічних засобів та рішень;

-        систематизовано складові бухгалтерської комп’ютерної системи у вигляді ієрархічної структури підсистем, що знаходяться у тісному взаємозв’язку;

удосконалено:

-        оцінку електронного документообігу з позицій не тільки руху документів, а й передачі прав на їх використання з повідомленням про це користувачів;

-        процес нормування робочого часу працівників облікового апарату шляхом залучення нових поправочних коефіцієнтів з метою зниження трудомісткості при впровадженні бухгалтерської комп’ютерної системи;

одержало подальший розвиток:

-        класифікаційна оцінка програмного забезпечення з комп’ютеризації бухгалтерського обліку в різних за розмірами сільськогосподарських підприємствах, а також  рекомендації щодо його застосування;

-        механізм впровадження автоматизованих облікових систем через розроблення Технічного завдання по створенню бухгалтерської комп’ютерної системи;

-        принципи побудови електронного документа шляхом надання переліку обов’язкових реквізитів, необхідних для отримання юридичного статусу електронного документа, в якому, крім реквізитів характерних для паперових документів, повинні міститися власні: електронний підпис, відповідні посилання, позначки про зміни та доповнення в ньому, рівні доступу тощо;

-        оцінка економічної ефективності від впровадження бухгалтерської комп’ютерної системи, що дозволило визначити структуру основних витрат підприємства при її впровадженні.

Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що впровадження розроблених теоретичних, методичних і практичних рекомендацій сприятимуть підвищенню ефективності побудови системи облікової інформації в сільськогосподарських підприємствах в умовах комп’ютеризації.

Рекомендації можуть бути впроваджені в практичну роботу різних за розміром сільськогосподарських підприємств, а також використані для розробки нормативно-правових актів України та впроваджені в навчальний процес вищих аграрних учбових закладів України.

 

 


Обновить код

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины