РОЗВИТОК МІЖНАРОДНОЇ КОРПОРАТИВНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ В НАФТОПЕРЕРОБНОМУ БІЗНЕСІ




  • скачать файл:
title:
РОЗВИТОК МІЖНАРОДНОЇ КОРПОРАТИВНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ В НАФТОПЕРЕРОБНОМУ БІЗНЕСІ
Тип: synopsis
summary:

Загальна характеристика роботи

Актуальність теми. Глобалізація є всеохоплюючим динамічним процесом у руслі якого формуються та реалізуються бізнес-стратегії у всіх сферах світогосподарства, прогнозується, визначається і здійснюється зовнішня політика будь-якої держави. Безпосередня і найбільш активна участь у економічній глобалізації належить транснаціональним корпораціям (ТНК), оскільки саме вони виступають головними носіями науково-технологічного прогресу, основними інвесторами в світовій економіці, рушійною силою міжнародної діяльності та інтеграції.

Новітньою та ефективною стратегією розвитку міжнародного корпоративного бізнесу в нафтопереробному секторі стала інтеграція, кінцевою метою якої є підвищення ефективності виробництва, забезпечення стійкості функціонування на ринку нафти та нафтопродуктів, який, будучи критично важливим у сучасній світовій економіці, водночас є кон’юнктурно нестабільним і надто вразливим до регіональних і глобальних політичних впливів. Конкурентоспроможність вертикально інтегрованих корпорацій (ВІНК) у глобальному нафтопереробному бізнесі забезпечується, насамперед, шляхом злиттів і поглинань. Останніми роками в транснаціоналізованій економіці України також інтенсивно створюються крупні ВІНК, що дозволяє у цілому вирішувати проблему енергозабезпечення країни, адаптувати вітчизняний бізнес до світових умов та критеріїв функціонування нафтовидобувних і нафтопереробних корпорацій.

Теоретичні питання економічної мікроінтеграції в глобальних умовах розвитку  бізнесу, проблеми корпоративного стратегічного менеджменту глибоко досліджено в працях Д.Аакера, І.Ансоффа, П.Баклі, І.Владимирової, Г.Гольдштейна, Р.Грос, Дж.Данінга, П.Друкера, М.Кесона, Д.Куджави, Дж.К.Лафта, М.Портера, Д.Прейгера, А.Ругмана, Ф.Хайєка. Дослідницький інтерес учених акцентувався як на проблемах транснаціоналізації та міжнародної конкурентоспроможності, так і на механізмах корпоративного управління і контролю. Праці Д.Джонстона, Д.Ергина, А.Коршака, Я.Куммінса, А.Шаммазова присвячені проблематиці розвитку нафтового та нафтопереробного сектору світової економіки.

Тенденції розвитку бізнесу в умовах глобальних трансформацій тривалий час перебувають у полі зору вітчизняних вчених Л.Антонюк, О.Білоруса, В.Вергуна, З.Луцишин, І.Школи, Ю.Козака, Т.Кальченка, А.Кредісова, Д.Лук’яненка, Ю.Макогона, О.Мозгового, В.Новицького, Т.Орєхової, Є.Панченка, А.Поручника, П.Рогача, В.Рокочої, Л.Руденко, С.Соколенка, А.Філіпенка, Т.Циганкової, В.Чужикова, праці яких висвітлюють виклики і протиріччя економічної глобалізації, наслідки експансії зарубіжних транснаціональних корпорацій на українському ринку, проблеми економічної і, в першу чергу, енергетичної безпеки держави. Роль України у світовій системі видобутку та транспортування нафти, проблеми інноваційного розвитку національного нафтогазового комплексу в контексті глобалізації енергоринку досліджені Г.Бурлакою, О.Гринишиним, В.Зіневичем, Л.Назарчуком, Г.Попом, П.Топільницьким, Р.Шерстюком та іншими.

Разом з тим, як у науковій літературі минулих років, так і в сучасних дослідженнях недостатньо уваги, на наш погляд, приділяється організаційно-структурним трансформаціям корпорацій нафтового та нафтопереробного бізнесу, зокрема вітчизняного, виявленню їх мотивацій у глобальному середовищі, обгрунтуванню шляхів антикризового розвитку вітчизняного ринку нафти і нафтопродуктів. У контексті національних інтересів потребують свого вирішення, у першу чергу, проблеми цінової стабільності нафтового ринку та розвитку його інфраструктури, вирішення яких передбачає консолідацію зусиль держави і бізнесу.

Вище зазначене дає можливість зробити висновок щодо доцільності поглибленого дослідження проблем міжнародної корпоративної інтеграції у нафтопереробному бізнесі, що обумовило актуальність теми дисертаційного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в рамках міжкафедральних науково-дослідницьких тем факультету міжнародної економіки і менеджменту ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана»: «Управління міжнародною конкурентоспроможністю в умовах глобалізації економічного розвитку» (номер державної реєстрації 0101U002948). Особисто автором підготовлено  матеріал до розділу «Дослідження мікро- та макроструктурного розвитку в глобальному середовищі»; «Ресурси і моделі глобального економічного розвитку» (номер держреєстрації 0106U004357). Особисто автором підготовлено матеріал до розділу «Стратегії міжнародної мікроінтеграції і потенціал корпоративного розвитку».

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування ефективних міжнародних інтеграційних стратегій розвитку корпорацій нафтопереробного бізнесу з урахуванням значення нафти як базового енергетичного чинника розвитку світової економіки та закономірностей еволюції корпоративного менеджменту в умовах глобалізації.

Відповідно до поставленої мети дисертаційної роботи визначено і вирішено такі конкретні завдання:

·        дослідити процес мікроінтеграції в глобальних умовах розвитку та  організаційно-структурної трансформації транснаціонального бізнесу;

·        розкрити сутність інтеграції як новітньої та ефективної стратегії розвитку міжнародного корпоративного бізнесу;

·        з’ясувати значення нафтової промисловості в ресурсному забезпеченні світогосподарського розвитку;

·        визначити та структуризувати систему міжкраїнових взаємозв’язків у нафтовій інфраструктурі;

·        виявити пріоритети якісних змін у стратегічному менеджменті світових нафтопереробних  корпорацій;

·        оцінити конкурентні позиції України на світовому ринку нафти і нафтопродуктів в геоекономічних реаліях; 

·        обґрунтувати комплекс мікро- та макроекономічних заходів формування ефективних інтеграційних стратегій корпорацій у нафтопереробному бізнесі України.

Об’єктом дослідження є процес міжнародної економічної мікроінтеграції в умовах глобалізації ринку нафти та нафтопродуктів.

Предметом дослідження є умови та чинники формування міжнародних інтеграційних корпоративних стратегій у нафтопереробному бізнесі.

Методи дослідження. Методологічною основою дисертаційного дослідження  стали фундаментальні праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених, де розкриваються сутність та характер розвитку міжнародної корпоративної інтеграції в умовах глобалізації взагалі та у нафтовому та нафтопереробному секторі світової економіки зокрема.

У процесі вирішення поставлених завдань у роботі застосовано історико-логічний та системний підходи, загальнонаукові та спеціальні методи: статистичних якісних і кількісних порівнянь – при виявленні особливостей мікроінтеграції організаційно-структурних трансформацій транснаціонального бізнесу (Розділ 1), характеристик міжкраїнових взаємозв’язків у світовій нафтовій інфраструктурі (Розділ 2); фактологічного аналізу та експертних оцінювань – при прогнозуванні обсягів видобутку, переробки та споживання нафти, з’ясуванні перспективної цінової нафтової кон’юнктури (Розділ 2); економіко-математичного моделювання – для візуалізації, з метою поглибленого аналізу, загальної потужності нафтопереробних заводів (НПЗ) України, експортно-імпортних потоків нафтопродуктів та при обґрунтуванні пропозицій щодо створення стратегічних запасів нафти та нафтопродуктів в Україні (Розділ 3).

Інформаційною базою дослідження є закони України, укази Президента України, постанови Кабінету Міністрів України, матеріали Держкомстату України, Міністерства економіки України, Міністерства палива та енергетики України, офіційні публікації міжнародних економічних організацій, результати досліджень учених ДВНЗ «Київський національний університет імені Вадима Гетьмана», Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України, Національного інституту стратегічних досліджень НАН України, Українського центру економічних і політичних досліджень ім. О.Разумкова, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, аналітичні оцінки міжнародних асоціацій та рейтингових агентств, інтернет-ресурс, зокрема світових нафтових корпорацій.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)