ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН СВІТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ




  • скачать файл:
title:
ФОРМУВАННЯ ВАЛЮТНОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇН СВІТУ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

Актуальність теми дослідження. Сучасні міжнародні валютно-фінансові відносини відрізняються надзвичайно швидким розвитком та постійними змінами, що перетворює світову валютно-фінансову систему у найбільш мобільне і динамічне утворення в структурі світового господарства. Місце, яке займає кожна країна у світовій валютно-фінансовій системі, значною мірою залежить від національної валютної політики. Її характер та спря­мованість визначають як внутрішній стан національної економіки, так і зовнішньоекономічні позиції країни, можливості її інтеграції у систему світового господарства.

Зниження результативності валютної політики в країнах світу свідчить про недієвість більшості традиційних важелів валютної політики в сучасних умовах. Це пов’язано з тим, що світова валютна система та національні валютні ринки за останні роки значно змінились, а механізм їх регулювання продовжує функціонувати без відповідних змін. Головним чинником, що впливає на умови функціонування світового валютно-фінансового середовища, є процеси глобалізації. З одного боку, глобалізація світового господарства і зростання відкритості національних економік посилюють взаємозв’язок та взаємозалежність між національними валютними ринками, що сприяє подальшій економічній інтеграції країн світу, уніфікації національних валютних політик. Однак з іншого боку, саме в умовах глобалізації підвищилась нестабільність міжнародних валютних відносин.

Валютні ринки країн з різними типами економічних систем по-різному реагують на зміни у світовому господарстві, спричинені глобалізацією. Водночас, у них з’являється більше спільних проблем валютного регулювання, вирішення яких є завданням міждержавної співпраці. За таких умов виникає необхідність адаптації та пристосування національних валютних політик країн до нових умов глобальної економіки, зростає важливість розробки та реалізації механізму міжнародного валютного співробітництва через багаторівневе узгодження національних валютних політик з метою забезпечення стабільності світової валютної системи.

Теоретичним питанням та практичним аспектам розробки та реалізації національної валютної політики країнами світу присвячені дослідження провідних вітчизняних та зарубіжних науковців: Я.Белінської, О.Береславської, С.Боринця, А.Гальчинського, Л.Красавіної, Ю.Макогона, Є.Савельєва, А.Семенова, В.Стельмаха, А.Філіпенка, Р.Дорнбуша, Г.Кальво, Т.Леттера, Р.Маккінона, Р.Мандела, К.Рейнхарта, С.Фішера, Дж. Флемінга, М.Фрідмана, К.Шулера та інших. Серед досліджень в сфері особливостей розвитку країн з різними типами економічних систем та їх ролі у світовому господарстві необхідно виділити роботи С.Богачова, С.Борисова, А.Булатова, О.Булатової, В.Козика, П.Кругмана, В.Рибалкіна, Г.Савіної та інших.

Наявність значної кількості досліджень свідчить про достатню глибину сучасної наукової думки щодо проблем формування та реалізації валютної політики країн з різним рівнем розвитку. Разом з тим, залишаються недостатньо дослідженими можливості розробки глобальних механізмів валютного співробітництва, які б однаковою мірою сприяли вирішенню валютних проблем країн, що відносяться до різних соціально-економічних типів, а саме: розвинутих країн, ринків, що розвиваються, та перехідних економік. Сучасна практика проведення валютної політики країнами світу свідчить про необхідність подальших досліджень та розробок в сфері удосконалення регуляторного механізму функціонування системи валютних відносин, визначення таких форм та інструментів валютної політики, які, окрім підтримки внутрішньої фінансової стабільності, все більше будуть зорієнтовані на забезпечення стійких зовнішніх позицій держави і захист національного валютного сектору від негативних проявів фінансової глобалізації.

Вищезазначені питання обумовили актуальність теми дисертаційної роботи.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано відповідно до плану науково-дослідної роботи кафедри міжнародної економіки Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України в рамках держбюджетних тем Г-01/3 „Конкурентоспроможність підприємств Донецького регіону на міжнародних ринках і пошук шляхів її підвищення” (номер держреєстрації 0101U005723) –розроблено багатофакторну модель національного валютного ринку України, та Г-06/53а „Підвищення ефективності міжнародної економічної діяльності України в інтеграційних об’єднаннях: регіональний та галузевий аспект” (номер держреєстрації 0106U012484) – поглиблено класифікацію інструментів валютної політики за рахунок виділення додаткових класифікаційних ознак, та тематики науково-дослідної роботи кафедри міжнародної економіки Маріупольського державного гуманітарного університету в рамках держбюджет-ної теми „Проблеми інтеграції України у світовий економічний та політико-правовий простір” (номер держреєстрації 010V008912) – визначено напрямки удосконалення валютної політики в Україні та розроблено механізм міжнародного валютного співробітництва.

Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є удосконалення методологічних та розробка науково-практичних підходів щодо формування валютної політики країн світу в сучасних умовах.

Для досягнення поставленої мети автором було поставлено і вирішено наступні задачі:

проаналізувати теоретико-методологічні засади формування валютної політики;

визначити напрями впливу валютної політики і зміни валютного курсу на розвиток національних економік;

визначити особливості функціонування валютних ринків в країнах з різними типами економічних систем;

проаналізувати валютну політику країн з розвинутою ринковою економікою;

дослідити особливості валютної політики країн, що розвиваються;

оцінити напрями та інструменти валютної політики країн з перехідною економікою;

визначити напрями удосконалення валютної політики країн, що розвиваються, та країн з перехідною економікою, запропонувати механізм забезпечення стабільності національної валютної системи як важливу складову національної валютної політики країн в умовах підвищення ступеню нестабільності світового фінансового середовища;

розробити модель міжнародного валютного співробітництва на сучасному етапі розвитку світового господарства;

розробити напрямки удосконалення стратегії національної валютної політики в Україні.

Об’єктом дослідження є процес формування і реалізації валютної політики країн в кон­тексті сучасних світових тенденцій валютного регулювання в умовах фінансової глобалізації.

Предметом дослідження є організаційно-економічні засади, методичні й практичні аспекти формування валютної політики в країнах з різними типами економічних систем.

Методи дослідження. Методологічною та теоретичною основою дослідження є фундаментальні положення сучасної економічної теорії, міжнародної економіки, наукові праці провідних вітчизняних та зарубіжних вчених в області міжнародних валютно-фінансових відносин.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)