УДОСКОНАЛЕННЯ ГАЛУЗЕВОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ




  • скачать файл:
title:
УДОСКОНАЛЕННЯ ГАЛУЗЕВОЇ СТРУКТУРИ ВИРОБНИЦТВА У СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ
Тип: synopsis
summary:

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми дослідження. У результаті реформування на селі відбулися зміни соціально-економічних умов функціонування аграрних підприємств та їх внутрішньої структури. Основою налагодження сталого розвитку ефективного й рентабельного функціонування цих організаційно-правових структур є фактори, пов’язані з виробничим процесом. Виробництво є ядром фінансово-господарської діяльності агроформувань. Підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва шляхом удосконалення його структури пов’язане із необхідністю забезпечення продовольчої безпеки регіону та його економічного розвитку.

Одна з особливостей діяльності сучасних агроформувань – це кількісна і якісна недосконалість галузевої структури виробництва в них, що спричинює випуск неконкурентоспроможної продукції.

Означена проблема особливо актуальна в умовах зростання конкуренції на аграрному ринку, що ускладнює процес реалізації продукції для місцевого виробника та, відповідно, погіршує його фінансове становище. Тому важливого значення набуває розробка теоретичних засад удосконалення організаційно-виробничого механізму функціонування сільськогосподарських підприємств і практичних пропозицій щодо оптимізації галузевої структури виробництва з урахуванням комплексу економічних, соціальних та природно-екологічних факторів.

Розв’язанню проблем удосконалення виробничої структури та спеціалізації агроформувань присвячено низку праць економістів-аграрників А.П. Азізова, В.Я. Амбросова, В.Г. Андрійчука, І.Ф. Баланюка, О.А. Біттера, В.В. Зіновчука, П.К. Канінського, М.Й. Маліка, В.М. Нелепа, П.Т. Саблука, В.І. Ткачука, В.В. Юрчишина та ін. Однак формування оптимально збалансованої структури виробництва в аграрних підприємствах на рівні досліджуваного регіону з урахуванням його особливостей потребує поглибленого вивчення. Залишаються мало дослідженими теоретико-методологічні основи галузевої структури виробництва. У виробничо-галузевій сфері проявляються нові тенденції, проте їх аналітичний моніторинг недостатній, що обмежує можливості з’ясування характеру і глибини їх впливу на розвиток сільськогосподарських підприємств. Мало наукових праць присвячено місцю і ролі процесу вдосконалення галузевої структури у соціальному розвитку сільських територій.

Дисертаційне дослідження спрямоване на розробку оптимальної структури виробництва, що забезпечить зростання ефективності та рентабельності агроформувань.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано як складову науково-дослідної роботи Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника “Підвищення соціально-економічної результативності функціонування виробничо-господарських структур у регіоні” (номер державної реєстрації 0104U002443). У межах наукової програми обґрунтовано напрями удосконалення галузевої структури виробництва в агроформуваннях.

Мета та завдання дослідження. Мета роботи полягає в обґрунтуванні та розробці теоретико-методологічних положень і науково-прикладних рекомендацій щодо вдосконалення галузевої структури виробництва у сільськогосподарських підприємствах.

Для досягнення поставленої мети визначено наступні завдання дисертаційного дослідження:

·        уточнити понятійний апарат, що застосовується при вивченні проблем оптимізації виробничої структури в сільськогосподарських підприємствах;

·        розкрити особливості формування сучасної виробничої структури в агроформуваннях та стратегічні можливості їх зміни;

·        визначити напрями вдосконалення виробничої структури в сільськогосподарських підприємствах;

·        обґрунтувати пропозиції стосовно забезпечення ефективного управління процесом удосконалення галузевої структури виробництва підприємств;

·        розробити економіко-математичну модель оптимізації виробничої структури агроформувань;

·        здійснити прогноз розвитку сільськогосподарських підприємств регіону з урахуванням результатів оптимізації галузевої структури виробництва.

Предмет та об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження є процес удосконалення галузевої структури виробництва в сільськогосподарських підприємствах Івано-Франківської області.

Предметом дослідження є теоретико-методологічні та практичні аспекти формування, функціонування та вдосконалення виробничої структури агроформувань регіону.

Методи дослідження. Теоретичною і методичною основою дослідження є системний метод пізнання закономірностей розвитку аграрних підприємств, а також низка загальнонаукових і специфічних методів, які в сукупності дають змогу детально дослідити процес удосконалення галузевої структури виробництва.

Для досягнення визначеної в дисертаційній роботі мети застосовано такі методи: наукової абстракції – для формулювання теоретичних узагальнень і висновків, уточнення понятійного апарату; економіко-математичний – для оптимізації виробничої структури на підприємствах; монографічний – для вивчення особливостей функціонування окремих аграрних підприємств Івано-Франківської області; розрахунково-конструктивний – для визначення параметрів прогнозної діяльності агроформувань; статистико-економічний, зокрема його прийоми групування і зведення – для встановлення оптимальних розмірів тваринницьких ферм, порівняльного аналізу – для визначення відмінностей функціонування агроформувань у часовому та просторовому аспектах; системного аналізу і синтезу – для вивчення характеру і причинно-наслідкових зв’язків, встановлення тенденцій розвитку явищ і процесів в аграрному секторі та ін.

Інформаційною базою дослідження стали законодавчі та нормативні акти, пов’язані з розвитком сільського господарства, статистичні матеріали, дані обласного і районних управлінь агропромислового розвитку, наукова література, первинні матеріали досліджень автора, звітність сільськогосподарських підприємств тощо.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)