ВИЗНАЧЕННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ СТАРОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ




  • скачать файл:
title:
ВИЗНАЧЕННЯ ІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРІОРИТЕТІВ УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ВИКОРИСТАННЯ ПОТЕНЦІАЛУ СТАРОПРОМИСЛОВИХ РЕГІОНІВ
Тип: synopsis
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. На сучасному етапі функціонування світової економіки все більшого значення набуває розвиток інтеграційних процесів. Лише за умов ефективної взаємодії національних економік можливе досягнення найбільших преференцій для окремих країн. Від правильного вибору пріоритетів та векторів інтеграції країн безпосередньо залежить досягнення мети даного процесу та результативна участь держави у відповідних міжнародних об’єднаннях.

Україна, як і більшість країн світу, не має можливості реалізації свого економічного потенціалу повною мірою без участі у міждержавних угрупованнях. При цьому недостатньо розробленою є загальна стратегія інтеграції країни у світове господарство. Базисом української економіки виступають старопромислові регіони, яким належить переважна частка експортно-імпортних операцій через розташовані на їх території підприємства промисловості. Пріоритети міжнародної інтеграції за участю України доцільно визначати з урахуванням потенціалу даних регіональних угруповань.

Дослідженню питань розвитку інтеграційних процесів у системі світогосподарських зв’язків присвячено праці таких учених-економістів, як Є. Авдокушин, І. Багрова, В. Геєць, П. Кругман, А. Кірєєв, Г. Мюрдаль, Д. Мітрані.

Економічні аспекти процесів міжнародної інтеграції на різних рівнях інтеграційної взаємодії розкрито в наукових працях О. Азарян, О. Анісімової, І. Бланка, К. Дойча, Є. Савельєва, Г. Фішера, Г. Черніченка, М. Янковського.

Питання інтеграції окремих георегіональних утворень у світове господарство розглянуто у працях І. Гладій, С. Мочерного, П. Мазура, Ю. Макогона, Г. Савіної, І. Устріча, К. Форбса, І. Хааса.

Разом з тим, незважаючи на наявність досить великої кількості наукових досліджень відносно проблем, шляхів, механізмів, підходів до інтеграції національних економік та їх окремих частин у світове господарство, недостатню увагу приділено визначенню ролі старопромислових регіонів у контексті розбудови міжнародної інтеграції. Вищезазначене обумовило актуальність обраної теми дослідження у теоретичному, методологічному і практичному аспектах.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до планів науково-дослідних робіт Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України: кафедри міжнародної економіки за держбюджетною темою Г-01/3 «Конкурентоспроможність підприємств Донецького регіону на міжнародних ринках і пошук шляхів її підвищення» (номер держреєстрації 0101U005723), у рамках якої досліджено участь старопромислових регіонів України у світових інтеграційних процесах; кафедри маркетингу за держбюджетною темою Г-01/32 «Проблеми розвитку маркетингу і логістики» (номер держреєстрації 0101U005719), в рамках якої запропоновано комплексну систему заходів з підвищення ефективності функціонування підприємств, орієнтованих на роботу на внутрішньому та зовнішньому ринках.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є вдосконалення теоретико-методологичних положень і розробка науково-практичних рекомендацій щодо інтеграції України у світове господарство через використання переваг старопромислових регіонів. Для досягнення поставленої мети вирішено такі задачі:

– дослідити теоретико-методологічну сутність міжнародних інтеграційних процесів;

– визначити напрями розвитку процесів міжнародної економічної інтеграції та участі України у світових інтеграційних процесах;

– оцінити роль старопромислових регіонів в активізації процесів міжнародної інтеграції;

– дослідити міжнародний інтеграційний потенціал старопромислових регіонів України;

 проаналізувати реалізацію міжнародних інтеграційних механізмів на регіональному рівні;

 визначити інтеграційні пріоритети України в контексті використання переваг старопромислових регіонів;

 розробити механізм інтеграції України у світове господарство через використання переваг старопромислових регіонів;

– обґрунтувати напрями підвищення економічного потенціалу старопромислових регіонів України.

Об'єктом дослідження є інтеграційні процеси у світовій економіці.

Предмет дослідження – організаційно-економічний механізм використання потенціалу старопромислових регіонів при формуванні інтеграційних пріоритетів України.

Методи дослідження. Методологічною основою дисертаційної роботи є фундаментальні положення економічної теорії, наукові праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених-економістів з проблем міжнародної економіки, зовнішньоекономічної діяльності, світових інтеграційних процесів, нормативні акти України, програми економічного і соціального розвитку Донецької, Харківської та Волинської областей на 2005-2020 рр., монографії, фахова і довідкова література з питань міжнародної економічної інтеграції, результати власних досліджень автора, які стосуються предмета дисертаційної роботи.

У дисертації застосовано діалектичний метод наукового дослідження та загальнонаукові і спеціальні методи пізнання: системного аналізу і синтезу (для дослідження теоретико-методологічних аспектів інтеграційних процесів у світовій економіці, узагальнення результатів науково-дослідних робіт з проблем міжнародної інтеграції); абстрактно-логічного і діалектичного аналізу (при визначенні складових механізму інтеграції України у світове господарство через використання переваг старопромислових регіонів); статистичного, економічного, порівняльного аналізу та угруповань (для дослідження участі старопромислових регіонів України у світових інтеграційних процесах); стратегічного аналізу (для якісного вираження впливу конкурентних стратегій підвищення ефектів від міжнародної інтеграції територіальних угруповань України); АВС-аналізу (для узагальнення стратегічних пріоритетів розвитку міжнародних економічних відносин за групами товарів і послуг); стандартного розподілу ймовірностей (для кількісного визначення показників досягнення стратегічних цілей при реалізації стратегій інтеграції України у світове господарство через використання переваг старопромислових регіонів).

Інформаційною основою дослідження є дані Державного комітету статистики України і Донецького обласного статистичного управління, матеріали науково-практичних конференцій і семінарів, теоретичні і науково-методичні розробки вітчизняних і зарубіжних учених.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)