РОЗВИТОК ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК НА РИНКУ МОЛОКОПРОДУКТІВ




  • скачать файл:
title:
РОЗВИТОК ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕРЕРОБНИХ ПІДПРИЄМСТВ АПК НА РИНКУ МОЛОКОПРОДУКТІВ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ

 

У вступі обґрунтовано актуальність теми дисертаційної роботи, визначено мету, завдання, об’єкт, предмет дослідження, відображено наукову новизну та практичне значення одержаних результатів, їх апробацію, окреслено особистий внесок здобувача.

У першому розділі “Теоретичні засади господарської діяльності підприємств АПК у ринкових умовах” обґрунтовано застосування основних засад маркетингу в господарській діяльності підприємства, розкрито зміст та структуру комерційної діяльності та визначено основні чинники ефективної господарської діяльності молокопереробних підприємств.

Будь-яка господарська діяльність здійснюється на певних засадах, що, по-перше, враховують ринкову орієнтацію вітчизняної економіки, по-друге, встановлення певних обмежень для суб'єктів господарювання з метою врахування суспільних інтересів, що передбачає дотримання суб'єктами господарювання різноманітних вимог. На основі теоретичних узагальнень визначено місце комерційної діяльності підприємств у складі господарської діяльності. Комерційна діяльність – це різновид господарської діяльності, метою здійснення якої є отримання прибутку.  Проте вона прискорено інтегрується з виробничою діяльністю, поширюєть­ся у сфері послуг, на ринку інтелектуальної власності, технологій, цінних паперів.

Також обґрунтовано тісний взаємозв’язок принципів, на яких основана господарська діяльність, принципів комерційної діяльності та принципів маркетингу, адже наукові маркетингові підходи, концепції, програми значною мірою формують теоретичну і методичну базу господарської діяльності. Оскільки маркетинг є суто ринковою концепцією керування господарською діяльністю підприємства, то він дозволяє найбільш гармонійно сполучити ринкові інтереси підприємства і споживача.

Організаційно-економічні умови комерційної діяльності як основної складової господарської діяльності підприємств передбачають у своєму розвитку поєднання різних складових єдиного цілого, механізму, який, в свою чергу, є сукупністю організаційних, економічних, соціальних і правових методів і засобів впливу на зростання виробництва та підвищення його ефективності, що забезпечують максимальне задоволення потреб населення в конкурентоспроможній продукції. Зокрема, основними умовами здійснення комерційної діяльності підприємств, є: якість планування і прийняття господарських та комерційних рішень керівництвом підприємства; якість технологій виробництва та технологічного обладнання; оптимальність структури підприємства; організація виробництва і роботи персоналу; фінансова, кадрова політика підприємства та політика безпеки; наявність ресурсів, сировини та надійних контрагентів і партнерів.

До факторів, що впливають на прийняття комерційних рішень, нами віднесено, насамперед: платіжна криза; незбалансоване співвідношення великого, середнього та малого бізнесу в державі; наявність тіньового сектору економіки; значний обсяг бартерних операцій; агресивність ринків, наявність недобросовісної конкуренції; значні обсяги економічної злочинності; особливості ринків; недосконале законодавство з регулювання економічних взаємовідносин суб’єктів господарювання між собою та з державними інституціями.

У ході дослідження визначено, що одними з основних чинників ефективної господарської діяльності молокопереробних підприємств є якість та безпечність молочних продуктів.  Станом на 01.01.2010 р. загальна кількість стандартів на молоко та молочні продукти, чинних в Україні складає 240, з них: 168 – ДСТУ, 72 – ГОСТ; загальна кількість технічних умов – 1209. Поряд з цим, в результаті проведеного аналізу щодо використання та рівня гармонізації національних і міждержавних стандартів з міжнародними нормативними документами, нами встановлено, що в Україні стандарти на продукцію майже не гармонізовані. Оскільки сучасний споживач почав більш вимогливо ставитися до якості продуктів харчування, нами запропоновано використання у господарській діяльності підприємств додаткових систем забезпечення якості та безпечності харчової продукції (табл.1).

При чіткому та поступовому їх впровадженні відбуватиметься не тільки задоволення потреб споживачів в якісній та безпечній продукції, це дозволить молокопереробним підприємствам розширити ринки збуту якісної продукції, збільшити обсяги продаж, повністю використовувати можливості виробництва, забезпечити стабільність своїх позицій на ринку.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА