ІНВЕСТИЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ПЛАНІВ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ




  • скачать файл:
title:
ІНВЕСТИЦІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТРАТЕГІЧНИХ ПЛАНІВ РОЗВИТКУ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип: synopsis
summary:

 

ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ

 

Актуальність теми. Сучасний стан виробничо-господарської діяльності промислових підприємств характеризується істотною зміною умов їх функціонування, що пов'язано з розвитком товарно-грошових відносин, різноманітністю форм власності, конкуренцією, збільшенням рівня ризику. Такий стан вимагає відповідного механізму управління виробничо-господар­ською діяльністю підприємства та методів реалізації його основних функцій.

Організаційною основою відновлення виробничої бази, розвитку промислових підприємств, поліпшення фінансово-економічного стану є стратегічне планування, формування планів розвитку підприємств. Найбільш важливу роль у цьому відіграють питання інвестиційного забезпечення планів і програм розвитку. Проблемам теорії, методології та практики стратегічного планування і фінансування реалізації інвестиційних проектів і програм розвитку підприємства присвятили свої наукові праці вітчизняні та зарубіжні вчені-економісти: Р.Л. Акофф, О.І. Амоша, І. Ансофф, А.Я. Берсуцький, І.П. Булєєв, О.Ф. Гойко, А. Зелль, М.М. Лепа, О.О. Пересада, М.Д. Прокопенко, В.М. Хоб­та, М.Г. Чумаченко. У той же час не знаходить належного вирішення комплексний, системний підхід до розробки програм розвитку підприємств, інвестиційного забезпечення їх реалізації, обґрунтування джерел інвестиційних ресурсів і їх оптимальної структури. Недостатньою комплексністю відрізняються наявні розробки щодо потенційних джерел інвестиційних ресурсів для реалізації інвестиційних проектів і планів розвитку підприємства, оптимізації їх структури, оцінки інвестиційних ризиків і надійності. Це викликає необхідність проведення подальшого дослідження питань стратегічного планування розвитку підприємств і фінансового забезпечення їх інвестиційних проектів і програм для розробки дієвого науково-практичного апарату, що забезпечує високий рівень обґрунтованості прийнятих рішень.

Актуальність і значущість проблеми вибору інвестиційних джерел і фінансового забезпечення стратегічних планів розвитку підприємств, а також недостатня розробка її вирішення обумовили вибір  теми дисертації, її мету та задачі.

Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Роботу виконано у Донецькому університеті економіки та права відповідно до науково-дослідної теми “Фінансово-кредитний механізм забезпечення економічного зростання в Україні” (2004-2007 рр., номер державної реєстрації 0105U000478), у рамках якої автором визначено особливості планування розвитку підприємств у сучасний період, методи формування планів розвитку, проаналізовано стан техніко-технологічної бази підприємств і фінансове забезпечення реалізації інвестиційних проектів і програм розвитку підприємств. За результатами дослідження автором розроблено науково-практичні рекомендації щодо формування оптимальної структури джерел інвестиційних ресурсів для фінансового забезпечення інвестиційних проектів розвитку підприємств.

Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є обґрунтування науково-методичного інструментарію вибору оптимальних рішень і розробка рекомендацій щодо вибору джерел ресурсів для забезпечення інвестиційних проектів розвитку промислових підприємств. Для досягнення обраної мети в роботі поставлено і вирішено такі задачі:

визначено особливості стратегічного планування на підприємствах України;

систематизовано основні принципи і методи формування планів розвитку підприємств;

узагальнено методичні основи розробки інвестиційних проектів і програм розвитку підприємств;

проаналізовано стан і фінансове забезпечення реалізації інвестиційних проектів на підприємствах України;

деталізовано й оцінено джерела інвестиційних ресурсів для реалізації планів розвитку підприємств;

запропоновано модель формування оптимальної структури інвестицій у розвиток підприємства;

розроблено методи оцінки інвестиційних ризиків і методичні рекомендації щодо підвищення надійності й оптимальності інвестиційних проектів розвитку підприємств;

розроблено бізнес-план промислового підприємства ДВАТ “Шахта Білицька” ДХК “Добропіллявугілля”.

Об'єктом дослідження є процес розвитку фінансово-господарської діяльності підприємства на базі економічно обґрунтованих рішень із реалізації інвестиційних проектів.

Предмет дослідження – механізм інвестиційного забезпечення стратегічних планів розвитку промислових підприємств.

Методи дослідження. Теоретичною та методологічною основою проведеного дослідження є фундаментальні положення економічної теорії та управління, наукові праці й методичні розробки провідних вітчизняних і зарубіжних учених-економістів із питань підвищення ефективності господарської діяльності промислових підприємств.

У процесі дослідження було використано загальнонаукові методи пізнання, формальної та діалектичної логіки, якісного аналізу й синтезу (для уточнення економічної сутності стратегічного планування, інвестиційного забезпечення, визначення його ролі в загальній системі управління капітальними вкладеннями); системного підходу (при виділенні основних етапів розробки інвестиційних програм і проектів); економіко-математичного моделювання (у процесі розробки рекомендацій щодо формування оптимальної структури інвестиційних джерел, формування інвестиційного бюджету, оцінки якості інвестиційних програм підприємства).

Інформаційну базу дослідження становлять законодавчі та нормативні акти України з питань інвестицій, функціонування і розвитку підприємств, офіційні дані Держкомстату України, звітна і проектна документація окремих вуглевидобувних підприємств Мінвуглепрому України, результати авторських досліджень.

Наукова новизна одержаних результатів полягає у розвитку методичних основ і практичних рекомендацій зі стратегічного планування на підприємствах на основі вибору й оптимізації структури та обсягів джерел інвестиційних ресурсів і зводиться до такого:

уперше розроблено концепцію забезпечення розвитку промислового виробництва, яка дозволяє оптимізувати структуру й обсяги необхідних інвестиційних ресурсів і обумовлює ефективне виконання стратегічних планів підприємства;

удосконалено:

методичний підхід до планування розвитку вуглевидобувних підприємств в українській економіці, який ураховує техніко-економічний стан підприємства та можливості його реструктуризації;

процедуру формування планів розвитку підприємства на основі обґрунтування набору адекватних інструментів прийняття рішень залежно від умов господарювання стратегічних об'єктів і цілей розвитку, що дає можливість одержувати більш реальні планові показники;

методичний підхід до системи обліку та звітності шляхом використання у планових розрахунках поряд з економічною також податкової амортизації, що дозволяє деталізувати складові елементи й урахувати різні методичні підходи до формування узагальнюючих економічних характеристик;

дістали подальшого розвитку:

пропозиції щодо використання нових перспективних джерел інвестиційних ресурсів, які можуть включати кошти, одержані на фінансовому ринку, і застосування приватного та іноземного капіталів, що розширює масштаби інвестиційного потенціалу підприємства;

рекомендації щодо оцінки інвестиційних ризиків шляхом виявлення найбільш впливових на результат вихідних показників і визначення їх критичних значень, що сприяє підвищенню ефективності й надійності інвестиційних рішень.

Практичне значення одержаних результатів полягає в обґрунтуванні й апробації рекомендацій щодо стратегічного планування розвитку підприємств, використання яких забезпечує ефективну стратегію розвитку на базі включення потенціалу інвестиційних ресурсів, що сприяє вирішенню питань зміцнення ринкових позицій підприємства.

Практична значущість результатів дисертаційної роботи і можливість їх використання в господарській діяльності підприємств підтверджується відповідними довідками: Міністерства вугільної промисловості України (№ 04-02/605 від 19.07.2006 р.); ВП “Шахта Білицька” ДП “Добропіллявугілля” (№ 3662 від 20.11.2006 р.).

Окремі положення дисертації використано в навчальному процесі Донецького університету економіки та права (довідка № 2.01-213/1 від 14.05.2007 р.) при викладанні дисциплін “Економіка та організація інвестиційної діяльності”, “Обґрунтування господарських рішень і оцінювання ризиків”.

Особистий внесок здобувача. Дисертація є завершеним дослідженням, усі результати одержано автором роботи самостійно. Внесок автора в колективно опубліковані роботи конкретизовано у списку публікацій. Особистим внеском дисертанта в цих роботах є обґрунтування лізингу як одного з найважливіших джерел інвестиційних ресурсів розвитку підприємства, формулювання та обґрунтування комплексу умов для активізації діяльності організованого ринку цінних паперів як інвестиційного ресурсу.

Апробація результатів дисертації. Основні положення, висновки і рекомендації, викладені в дисертації, були представлені й одержали схвалення на трьох міжнародних, всеукраїнських і регіональних науково-практичних конференціях: “Сучасні проблеми гуманізації та гармонізації управління”
(м. Харків, ХНУ ім. В.Н. Каразіна, 2002 р.); “Управління розвитком соціально-економічних систем: глобалізація, підприємництво, стале економічне зростання” (м. Донецьк, ДонНУ, 2002 р.), “Інвестиційні стратегії підприємств України на міжнародних товарних і фінансових ринках” (м. Дніпропетровськ, ДНУ, 2006 р.).

Публікації. Основні ідеї, положення і результати дисертаційної роботи відображено в 10 наукових публікаціях, із них 7 статей у спеціалізованих наукових виданнях, 3 − у матеріалах конференцій. Загальний обсяг публікацій складає 5,0 д.а., із них особисто авторові належить 4,1 д.а.

Структура і обсяг роботи.  Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, 9 додатків на 11 сторінках, списку використаних джерел із 172 найменувань на 14 сторінках. Основний зміст дисертації викладено на 189 сторінках, робота містить 44 таблиці, 7 рисунків.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)