ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ПОДАТКОВОГО РЕФОРМУВАННЯ




  • скачать файл:
title:
ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ ПОДАТКОВОГО РЕФОРМУВАННЯ
Тип: synopsis
summary:

 

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

 

У дисертаційній роботі обґрунтовано пропозиції щодо вдосконалення методів формування стратегії розвитку підприємств в умовах податкового реформування; розроблено науково-методичні підходи та моделі для оцінки наслідків податкових реформ та вироблення на них адекватних реакцій підприємствами; запропоновано практичні рекомендації щодо використання розроблених інструментів на українських металургійних підприємствах за допомогою інформаційного та організаційного забезпечення.

У першому розділі «Теоретико-методичний аналіз розвитку підприємств в умовах податкового реформування» досліджено загальні принципи розвитку підприємств, основні підходи до формування стратегії розвитку та оцінки наслідків податкових реформ; розроблено концепцію формування стратегії розвитку підприємств в умовах податкового реформування.

У результаті аналізу понять розвитку підприємства, запропонованих різними дослідниками, обґрунтовано, що основним недоліком цих трактувань є їх надмірна відірваність від сутності діяльності підприємства, вони не відповідають на питання, яким чином можна виміряти й оцінити розвиток підприємства, а також як із цієї оцінки одержати необхідні для розвитку заходи. Щодо підприємства не можна говорити однозначно про регресивний або прогресивний розвиток, оскільки, маючи прогрес в одних сферах діяльності, підприємству може виявитися вигідно мати регрес в інших, тобто розвиток підприємства розуміється як досягнення певної мети, яке може бути об'єктивно виміряне.

Запропоновано таке визначення: розвиток підприємства – це процес зміни елементів системи підприємства, який дозволяє підвищити його можливості щодо досягнення поставлених цілей. Виявлено основні наслідки податкових реформ, що впливають на розвиток підприємства: зміна легкості сплати податків; зміна сукупної податкової ставки; зміна корупційного навантаження на бізнес; загальна зміна економічної активності в країні. Залежно від того, яким є поточне становище підприємства і які перспективні зміни стануться в зовнішньому середовищі після початку реалізації податкових реформ, підприємство може визначити, який тип стратегії обрати. З точки зору впливу податкових реформ виділено такі типи стратегій: розширення ринку; інноваційного зростання; перехідного періоду; виживання.

У результаті аналізу підходів до формування стратегії розвитку підприємств в умовах податкового реформування визначено дві основні групи підходів. Перша включає різні методи оцінки впливу податкової системи на підприємництво в цілому або на окремі галузі та регіони. Ці оцінки можуть бути використані конкретними підприємствами для розробки своєї стратегії. Друга група підходів містить різні методи управління фінансами підприємства на базі методів податкового планування і податкового менеджменту. Причому велика частина нових підходів розроблена в країнах пострадянського простору. Це пояснюється тим, що в західних країнах податкова система досить давно устоялася, тому немає необхідності досліджень у даному напрямі.

Визначено три методичних напрями формування стратегії розвитку підприємств в умовах податкового реформування: методи оцінки впливу податкової системи на підприємництво в цілому або на окремі галузі та регіони і використання цих оцінок конкретними підприємствами для розробки своєї стратегії розвитку; методи управління фінансами підприємства на базі методів податкового планування і податкового менеджменту; загальні методи формування стратегії розвитку підприємства.

Виявлено недоліки цих методичних напрямів, що обумовлюють необхідність розробки такої концепції формування стратегії розвитку підприємства, яка враховує наслідки податкових реформ і їх вплив як на зовнішнє економічне середовище підприємства, так і на функціонування всіх його сфер діяльності.

У процесі аналізу наслідків податкових реформ доведено, що підприємство, яке зможе оцінити якщо не точну величину впливу податкових реформ на ринки збуту своєї продукції та ринки виробничих ресурсів, то хоча б загальний напрям цих змін, одержить значну конкурентну перевагу, оскільки прогноз збуту продукції та вартості сировини дозволить йому раніше відре-
агувати на ці зміни. Для здійснення таких оцінок необхідно проаналізувати, як саме відбувається зміна ціни на продукцію і сировину певних галузей, з урахуванням можливості заміщення імпортними товарами, а також коефіцієнтів перехресної еластичності товарів-субститутів.

Для вирішення вищенаведених завдань розроблено концепцію формування стратегії розвитку підприємств в умовах податкового реформування, яка на теоретико-методологічному рівні включає системний, ієрархічний, ситуаційний підходи, а також теорію оподаткування.

Із теорії оподаткування використано методи оцінки податкового тягаря, які дозволяють сформувати науково-методичні підходи до оцінки впливу податкових реформ на ринки виробничих ресурсів (сировини) і збуту готової продукції. У свою чергу, на базі методів прийняття рішень і методу сценаріїв розроблено механізм формування стратегії розвитку підприємств в умовах податкових реформ. Для практичного впровадження запропонованої концепції на організаційному рівні розроблено інформаційне та організаційне забезпечення формування стратегії розвитку підприємств в умовах податкового реформування.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА
Антонова Александра Сергеевна СОРБЦИОННЫЕ И КООРДИНАЦИОННЫЕ ПРОЦЕССЫ ОБРАЗОВАНИЯ КОМПЛЕКСОНАТОВ ДВУХЗАРЯДНЫХ ИОНОВ МЕТАЛЛОВ В РАСТВОРЕ И НА ПОВЕРХНОСТИ ГИДРОКСИДОВ ЖЕЛЕЗА(Ш), АЛЮМИНИЯ(Ш) И МАРГАНЦА(ІУ)
БАЗИЛЕНКО АНАСТАСІЯ КОСТЯНТИНІВНА ПСИХОЛОГІЧНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ СОЦІАЛЬНОЇ АКТИВНОСТІ СТУДЕНТСЬКОЇ МОЛОДІ (на прикладі студентського самоврядування)