ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ




  • скачать файл:
title:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ РИНКУ ПРАЦІ
Тип: synopsis
summary:

 

 

Загальна характеристика роботи

 

Актуальність теми.  Механізм державного регулювання ринку праці має вдосконалюватися відповідно до нових умов розвитку економіки, структурної її перебудови, зміни пріоритетів у соціально-економічній політиці держави. У ринковій економіці рівень зайнятості населення і розподіл робочої сили за сферами і галузями обумовлюються попитом і пропозицією робочої сили. Тому держава повинна підтримувати умови для максимальної відповідності попиту на робочу силу (з боку працедавців) її пропозиції.

Держава також виступає суб’єктом ринку праці, тобто тим інститутом, який провадить за допомогою певних методів визначену політику на ринку праці. Об’єктами ж державного регулювання є увесь спектр трудових відносин на ринку праці, тобто зайнятість населення.

Проблематика щодо основних об’єктивних тенденцій та прикладної стратегії розвитку ринку праці в останні роки активно розробляється вченими, такими як  О. Білорус, В. Близнюк, Д. Богіня, В. Будкін, В. Вергун, А. Дєгтяр, М. Дудченко, В. Єременко, А. Кінах, А. Колот, Б. Кліяненко, В.Колосюк, Л. Лісогор, Д. Лук’яненко, О. Новікова, В. Новицький, О. Павловська, Ю. Пахомов, І. Петрова, С. Писаренко, С. Сіденко, К. Ходзінський, а також інші.

Проблемам державного регулювання ринку праці присвячені роботи таких вчених як В.Бакуменко, В.Дорофієнко, В.Ільяшенко, Л.Костровець, А.Кретова, В.Лобас, А.Мерзляк, П.Надолишній,  О.Черниш, О. Шаптала та інших.

Втім, найбільш значущі концептуальні дослідження, щодо оптимізації ринку праці в Україні як фактору її міжнародної інтеграції, удосконалення діяльності державних органів влади, інноваційні методи розвитку та регулювання ринку праці як умови підвищення міжнародної конкурентоспроможності держави, ще не вийшли за рамки наукового співтовариства і зумовили актуальність даного дослідження.

Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до напряму науково-дослідних робіт Донецького державного університету управління за темою “Інноваційний і стратегічний соціальний менеджмент у регіональному управлінні” (номер держреєстрації 0102U001295). У її межах автором науково обґрунтовано шляхи удосконалення механізму державного регулювання ринку праці.

Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування шляхів удосконалення механізму державного регулювання ринку праці, а також розробка інноваційних методів його розвитку.

Досягнення цієї мети обумовило необхідність вирішення наступних завдань:

узагальнити та систематизувати теоретичні підходи щодо сутності державного регулювання ринку праці в сучасних умовах;

визначити методологічний підхід щодо перегляду ролі держави на ринку праці;

деталізувати напрями державного регулювання на ринку праці, які потребують удосконалення;

аргументувати принципи, згідно з яким здійснюється регулювання ринку праці;

проаналізувати структуру та динаміку зайнятості та безробіття в регіоні з метою визначення інституційних підходів при формуванні параметрів ринку праці та принципів, на яких вони формуються;

обґрунтувати шляхи удосконалення механізму державного регулювання ринку праці;

запропонувати інноваційні методи розвитку та регулювання ринку праці.

Об’єктом дослідження є процеси державного регулювання ринку праці.

Предметом дослідження є шляхи удосконалення механізму державного регулювання ринку праці.

Методи дослідження. Методологічною основою дослідження є об'єктивні закони розвитку трудових ресурсів в умовах ринкової економіки з урахуванням специфічних особливостей України. Для виконання поставлених задач використані методи системності, комплексності, науковості та історизму при розгляді теоретико-методологічних засад дослідження ринку праці та можливостей його регулювання; порівняльного аналізу - при узагальненні робіт зарубіжних і вітчизняних вчених з питань функціонування ринку праці; метод статистичного і економічного аналізу - при дослідженні стану та тенденцій зайнятості населення і ринку праці; математичне моделювання - при прогнозуванні розвитку трудових ресурсів на віддалений період; метод дедукції - при оцінці мотивацій до праці і чинників, які призводять до безробіття.

Наукові результати дисертації базуються на використанні даних Державного комітету статистики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства соціальної політики і соціального захисту, Міністерства фінансів України, Луганської обласної державної адміністрації, законів і постанов Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, міжнародних організацій – ВОЗ, МОП, ООН тощо.

Наукова новизна одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає у розробці та теоретичному обґрунтуванні шляхів удосконалення механізму державного регулювання ринку праці.

Сутність наукової новизни результатів дослідження полягають у такому:

вперше:

визначено методологічний підхід щодо перегляду ролі держави на ринку праці, який полягає в тому, що державне управління, у тому числі й регулювання як функція останнього, повинно бути швидким, ефективним і гнучким. І водночас повинно діяти узгоджено із ринковою регуляцією, утворюючи єдиний відлагоджений механізм, у зв’язку з чим обґрунтовано шляхи удосконалення механізму державного регулювання ринку праці в частині нормативно-правового забезпечення, оптимізації ринку праці в Україні, удосконалення діяльності державних органів;

удосконалено:

інституційні підходи при формуванні параметрів ринку праці, принципи на яких вони ґрунтуються, а також напрями розвитку ринку праці в сучасних умовах міжнародної конкуренції;

напрями державного регулювання на ринку праці, які потребують удосконалення, а саме: нормативно-правове забезпечення та механізм реалізації державного регулювання ринку праці, оптимізацію ринку праці в Україні як фактор її міжнародної інтеграції, удосконалення діяльності державних органів щодо регулювання ринку праці, інноваційні методи розвитку та регулювання ринку праці як умова підвищення міжнародної конкурентоспроможності держави;

дістало подальший розвиток:

завдання у сфері функціонування ринку праці, а саме: перехід до економічної політики, орієнтованої на експорт та створення відкритого ринку, а також перегляд ролі держави у зв'язку з чим нагальною стає вимога перерозподілу трудових ресурсів із не життєздатних секторів економіки в перспективні;

принципи згідно з якими здійснюється регулювання ринку праці, такі як: принцип наукової обґрунтованості, системності, комплексності, взаємоузгодженості дій у часі та просторі, цілеспрямованості, пріоритетності. ефективності, зворотності зв’язку;

інноваційні методи розвитку та регулювання ринку праці у напрямах докорінного реформування державного сектору науки, освіти, впровадження високих технологій на базі виваженої та комплексної оцінки наявних кадрових ресурсів, фінансового, науково-технічного потенціалу,  використання програмно-цільових інформаційних методів планування та розвитку науки, техніки та технологій, які є передумовою підвищення міжнародної конкурентоспроможності держави.

Практичне значення одержаних результатів полягає у тому, що вони сприятимуть збільшенню інноваційної активності персоналу державних установ, які займаються регулюванням ринку праці, дозволять підвищити їх освітній рівень, професіоналізм та укріпити організаційну культуру. Це в сукупності надасть можливість підвищити ефективність державного регулювання ринку праці.

Основні практичні положення дисертаційної роботи стали основою практичних рекомендацій, які стосуються шляхів удосконалення механізму державного регулювання ринку праці, як використані в Програмі соціально-економічного розвитку Луганської області на 2009 рік (Акт про впровадження №22-4/847 від 20.04.2010). Результати роботи використані також в навчальному процесі Донецького державного університету управління (Акт про впровадження №205-12/09 від 07.12.2009).

Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною, завершеною роботою. Опубліковані наукові праці повністю відображають ті положення, висновки і пропозиції, які сформульовані здобувачем, та його внесок у проблему, що досліджується.

Конкретний особистий внесок автора в колективні наукові праці зазначено в переліку основних опублікованих робіт за темою дисертації.

Апробація результатів дисертації. Основні положення та висновки дисертаційного дослідження доповідалися та обговорювалися на ІІІ Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції „Україна конкурентоспроможна: інноваційний ідеї та рішення” (м. Донецьк, 2008р.), ІV Международной научно-практической конференции „Научные достижения-2008” (м. Дніпропетровськ, 2008р.), V Всеукраїнській науково-практичній конференції „Роль менеджмент-освіти в контексті розвитку механізмів  державного управління соціально-економічним розвитком регіону” (м. Донецьк, 2008р.), VI Всеукраїнській науково-практичній конференції „Менеджмент-освіта в контексті соціально-економічних перетворень в Україні” (мм. Донецьк-Святогірськ, 2009р.).

Публікації. За результатами виконаних досліджень опубліковано 8 наукових праць, з них 4 статей у збірниках наукових праць, 4 – у матеріалах наукових конференцій. Загальний обсяг – 1,6 д.а., особисто автору належить – 1,4 д.а.

Структура й обсяг дисертації. Дисертаційна робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, які викладено на 192 сторінках друкованого тексту. Матеріали дисертації містять 6 рисунків, 7 таблиць, які наведено на 8 сторінках, 1 додаток – на 3 сторінках. Список використаної літератури складається із 182 джерела, які наведено на 18 сторінках.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА