Еволюція поглядів на сутність інтелектуального капіталу




  • скачать файл:
title:
Еволюція поглядів на сутність інтелектуального капіталу
Тип: article
summary:

 

З розвитком інформаційного постіндустріального суспільства в економічній науці з’явилось нове поняття – інтелектуальний капітал. Інтелектуальний капітал – є новим й водночас складним поняттям, що породжує суттєві відмінності в трактуванні його економістами.

На превеликий жаль, сьогодні існують досить суперечливі висловлювання та трактування науковців з приводу розуміння сутності інтелектуального капіталу. З одного таку ситуацію можна пояснити новизною даної проблематики та змінами в сутності суспільно-економічного розвитку останніх десятиліть. Проте, з іншого боку, неможливо не помітити глибину та системність трансформацій на сучасному етапі, що вимагає від нас комплексного аналізу розвитку еволюції економічних відносин та місця і ролі людини у виробництві.

Інтелектуальний капітал, як самостійне поняття в економічній теорії та практиці з’явилось не так давно – наприкінці ХХ століття. Проте, вже сьогодні досить активно використовується економістами в обґрунтуванні суспільно-економічних процесів сучасності.

А. Чухно зазначає, що …до розкриття цієї категорії вчені йшли, починаючи з аналізу певних часткових рис, що врешті решт привело до більш широких теоретичних узагальнень, які набагато повніше розкривають зміст інтелектуального капіталу” [185, с. 356 – 357].

Перші спроби визначити сутність інтелектуального капіталу припадають на 60 роки ХХ століття. М. Фрідмен, досліджуючи дану категорію, визначив джерело, специфіку руху (кругообороту), структуру та деякі особливості інтелектуального капіталу, але комплексного уявлення щодо сутності даного поняття сформовано так і не було [201, с. 115 – 144].

До 1990 року визначення інтелектуального капіталу не існувало, і лише протягом останнього десятиліття групи дослідників, що займались найрізноманітнішими сферами діяльності, постали перед проблемою єдиного визначення даного поняття. Значний вклад у розвиток та уточнення концепції інтелектуального капіталу належить таким зарубіжним дослідникам як:          Л. Прусак,   І. Роос,   К. Свейбі,   П. Салліван,   П. Страссман,   Т. Стюарт,     Е.  Тоффлер,    Т.  Фортюн,   І.  Хіроякі, Л.  Едвінсон,    В.  Гойло,                    В. Іноземцев, Р. Капелюшніков та таким українським вченим, як:  А. Чухно, В. Базилевич, В. Кондрашова-Діденко, В. Сизоненко, О. Бутнік-Сіверський, О. Морозов, І. Яремко, О. Кендюхов в Україні.

 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА