ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ




  • скачать файл:
title:
ФОРМУВАННЯ ТА РОЗВИТОК РЕГІОНАЛЬНОГО РИНКУ ПРАЦІ
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

 

У першому розділі «Теоретико-методичні засади функціонування ринку праці» розкрито зміст поняття «ринок праці» та «регіональний ринок праці», встановлено фактори їх ефективного функціонування, систематизовано теоретичні та методичні підходи до дослідження ринку праці; сформована система загальнонаукових і спеціальних методів оцінки стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці.

Встановлено, що розкриття змісту ринку праці можна здійснювати з різних позицій, акцентуючи увагу на об’єктній (робоча сила) чи суб’єктній (відносини між роботодавцями і найманими працівниками) стороні. Суб’єктно-об’єктний підхід передбачає розкриття взаємовідносин між учасниками ринку праці щодо купівлі-продажу даного специфічного товару. Встановлення тісного зв’язку ринку праці з іншими елементами ринкової економіки є результатом застосування системного підходу, а вивчення його різних ракурсів та аспектів – комплексного підходу.

Зв’язок ринку праці (рис. 1) з ринком товарів та послуг проявляється у необхідності реалізації результатів трудової діяльності на цьому ринку задля отримання роботодавцями прибутку та задоволення потреб споживачів. Зв’язок з ринками капіталу, сировини та матеріалів проявляється через, по-перше, здійснення оплати праці найманих працівників на контрактно-договірній основі та, по-друге, надання фінансового та матеріально-технічного забезпечення виробничого процесу. Тісний взаємозв’язок встановлено з ринками із іншими об’єктами купівлі-продажу.

Аналіз теоретичних підходів щодо розуміння економічної категорії «ринок праці» та розкриття його змісту дозволив сформулювати власне трактування цього поняття з чотирьох різних позицій: соціально-економічної, економіко-географічної, організаційно-трудової та організаційно-правової. При цьому найбільш повним та комплексним є визначення поняття «ринок праці» з організаційно-правової позиції, а найбільш простим та прийнятним – з соціально-економічної позиції, як ринок купівлі-продажу робочої сили.

 

Дослідження ринку праці з економіко-географічної позиції слід здійснювати у галузевому та регіональному розрізі, виділивши поняття «локальний (місцевий) ринок праці», «ринок праці регіону (району)» та «видовий (галузевий) ринок праці», тобто ринок праці, що встановлюється відповідно до Класифікатору видів економічної діяльності.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА