МЕХАНИЗМ ФОРМИРОВАНИЯ СОЛИДАРНОЙ СИСТЕМЫ ФУНКЦИОНИРОВАНИЯ ЖИЛИЩНО-КОММУНАЛЬНОГО ХОЗЯЙСТВА




  • скачать файл:
title:
МЕХАНИЗМ ФОРМИРОВАНИЯ СОЛИДАРНОЙ СИСТЕМЫ ФУНКЦИОНИРОВАНИЯ ЖИЛИЩНО-КОММУНАЛЬНОГО ХОЗЯЙСТВА
Тип: synopsis
summary:

ОСНОВНИЙ ЗМІСТ ДИСЕРТАЦІЇ

У дисертаційній роботі обґрунтовано пропозиції щодо розробки механізму формування солідарної системи функціонування підприємств житлово-комунального господарства; визначено підходи до організації систем управління житлово-комунальним господарством; розроблено практичні рекомендації з удосконалення організаційно-економічних методів і напрямів формування солідарної системи управління ЖКГ.

У першому розділі «Підходи до організації систем управління житлово-комунальним господарством» було описано особливості формування систем управління житлово-комунальним господарством в Україні та за кордоном. Встановлено, що Україна належить до країн, в яких собівартість житлово-комунальних послуг та енергоємність їх виробництва є дуже високими, а якість – низькою. Житлово-комунальне господарство поглинає значну частину ресурсів суспільства. Частка витрат на оплату житла та комунальних послуг у структурі сукупних витрат домогосподарств міст в Україні перевищує відповідні показники США і країн Західної Європи. При цьому в Україні тарифи на комунальні послуги не забезпечують погашення всіх витрат підприємств ЖКГ, що викликає необхідність бюджетного фінансування. Тому проблема вдосконалення відносин у сфері надання житлово-комунальних послуг є для нашої країни особливо актуальною. Тим більше, що практично за всіма областями України спостерігається зростання дебіторської та кредиторської заборгованості підприємств житлово-комунального господарства. Дані тенденції пов’язані з низьким рівнем відшкодування затвердженими тарифами фактичної собівартості наданих послуг населенню та підприємствам.

Прибуток завжди розглядалася як головне джерело інвестицій на розвиток і розширення основних фондів підприємств. Однак на сучасному етапі велика кількість підприємств теплопостачання є збитковими, причому вже тривалий час. Тим не менш, деяка частина підприємств має реальний прибуток, але, за наявними даними, більша його частина використовується на стимулювання, а не на інвестиції.

На основі проведеного аналізу особливостей функціонування підприємств ЖКГ в Україні було виділено такі основні проблеми: висока собівартість енергоресурсів для підприємств ЖКГ; відсутність систематичної і цілеспрямованої діяльності щодо відтворення основних виробничих фондів підприємств ЖКГ; недостатній рівень інвестування підприємств ЖКГ; високий рівень заборгованості споживачів послуг перед підприємствами ЖКГ.

Враховуючи досвід реформування систем ЖКГ у таких країнах як Германія, Англія, Франція, США, а також особливості функціонування сфери ЖКГ в Україні на сучасному етапі, можна зробити висновок відносно того, що для України найбільш доцільною є французька модель, що передбачає передачу державної власності в приватне управління на умовах оренди чи концесії. Для успішного впровадження концесійних угод у сферу ЖКГ необхідно сформувати програму бюджетного фінансування з боку держави. Що стосується питань фінансування інфраструктури ЖКГ, світова практика господарювання одним із фінансових посередників фінансування інфраструктури ЖКГ виділяє комунальний банк. В Японії місцеві банки належать приватним фінансовим інститутам, які працюють з вкладами. У Китайській Народній Республіці окремі депозитні, кредитні та розрахункові операції можуть здійснюватися міськими і сільськими кредитними кооперативами, а також міськими кредитними банками, заснованими на пайовий основі.

На основі проведеного аналізу можна зробити висновок, що жодна з розглянутих в роботі моделей управління підприємствами ЖКГ не дозволяє забезпечувати солідарну відповідальність держави, підприємств ЖКГ та споживачів послуг (населення, підприємств), що не дозволяє застосовувати дані моделі для вітчизняних підприємств і вимагає їх удосконалення.

 

Дослідження світового досвіду у сфері реформування комунального господарства показало, що для більшості країн характерним є: розвиток різних форм оренди, концесії, приватизація, стимулювання якості надання послуг і зниження їх вартості, удосконалення системи договірно-правових відносин. В Україні все ще робитися акцент на зростання цін на комунальні послуги, примусове погашення заборгованості, а дії, спрямовані на підвищення якості послуг, поліпшення фінансового стану сфери досі є фрагментарними, непостійними і потребують удосконалення. Для створення необхідних передумов реформування ЖКГ необхідно впровадження економічно обґрунтованих тарифів, стимулювання населення своєчасно оплачувати послуги, створення конкурентних відносин та підвищення якості послуг. 

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА