МЕХАНІЗМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ З РОЗВИТКУ ТУРИСТСЬКО-РЕКРЕАЦІЙНИХ ТЕРИТОРІЙ




  • скачать файл:
title:
МЕХАНІЗМИ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ З РОЗВИТКУ ТУРИСТСЬКО-РЕКРЕАЦІЙНИХ ТЕРИТОРІЙ
Альтернативное Название: МЕХАНИЗМЫ ПРИНЯТИЯ РЕШЕНИЙ ОРГАНАМИ ГОСУДАРСТВЕННОГО УПРАВЛЕНИЯ Из РАЗВИТИЯ ТУРИСТСКО-РЕКРЕАЦИОННЫХ ТЕРРИТОРИЙ
Тип: synopsis
summary:

Розділ 1. Теоретико-методичні засади удосконалення механізмів прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій. Туристсько-рекреаційна сфера регіону є складною галуззю, симбіозом економіки, політики, екології, культури. Посилення на неї впливу органів державного управління обумовлено роллю туристсько-рекреаційних територій, що зростає в соціальному житті суспільства. Адже такий важливий аспект життєдіяльності людини як відпочинок і характер проведення дозвілля потребують державного управління та регулювання. З іншого боку, посилення уваги держави до проблем відпочинку населення викликано прагненням підвищити якість і кваліфікацію робочої сили до рівня відповідності вимогам виробництва у період ринкової трансформації.


Саме тому на сучасному етапі розвитку туристсько-рекреаційної сфери, який характеризується зростанням конкуренції та комерціалізації, необхідно запровадження у практику органів державного управління теоретико-методичних засад удосконалення механізмів прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій, перш за все, для ефективного задоволення публічних та інвестиційних потреб.


Теоретико-методичні засади удосконалення механізмів прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій досліджуються з метою забезпечення стабільно високої якості практичних державних управлінських дій та інтелектуалізація праці фахівців шляхом їхньої реалізації як єдиної системи за рахунок підвищення відкритості та ефективності розв’язання державно-управлінських задач, поширення доброзичливості державних органів у ставленні до публіки та збільшення швидкості інформаційних процесів у їх роботі.


До складу теоретико-методичних засад удосконалення механізмів прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій віднесено теоретичні напрями дослідження туристсько-рекреаційної сфери як об’єкту державного управління та механізмів прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій, аналіз світового досвіду, визначення суб’єктного складу державного управління та комплексний аналіз використання туристсько-рекреаційних ресурсів.


В результаті дослідження теоретичних напрямів визначено та структуровано за функціональною ознакою складові механізмів прийняття рішень державними органами з сукупністю правил їхнього вилучення щодо вибору пріоритетних для інвестування туристсько-рекреаційних територій. Ще розглянуто питання забезпечення чіткості понятійного апарату державних органів, оптимізації складу чинників їхнього інформаційного забезпечення з урахуванням  міжгалузевого характеру туристсько-рекреаційної території та структури доходоформуючих чинників її туристсько-рекреаційного ринку.  


Питання забезпечення чіткості понятійного апарату досліджено на літературних джерелах. Охарактеризовано стан прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій. Визначено, що для досягнення на території позитивного туристсько-рекреаційного ефекту необхідна тісна координація зусиль підприємств різних галузей господарства. Показано, що координація починається з визначення мети державних управлінських рішень з розвитку конкретної території та регулювання зацікавленості публіки стосовно неї.


Отже, першочерговими є питання забезпечення чіткості понятійного апарату державних органів з систематизацією та обґрунтуванням доцільності використання понять: «Державне управління», «Державне регулювання», «Туристсько-рекреаційний продукт», «Туристсько-рекреаційний ринок», «Вільний час населення». Ці питання визначено з урахуванням певних особливостей, які пов’язані з характером туристсько-рекреаційної діяльності.


Щодо складу чинників інформаційного забезпечення прийняття державних рішень, то показано, що у державному управлінні розвитком туристсько-рекреаційних територій він має широкий спектр альтернатив. Його оптимізація є складовою теоретичних напрямів дослідження туристсько-рекреаційної сфери як об’єкту державного управління та механізмів прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій. Вона можлива тільки на основі системного аналізу, що формує наукове підґрунтя державного управління в межах єдиної стратегії розвитку територій.


З урахуванням у державному управлінні міжгалузевого характеру туристсько-рекреаційних територій визначено, що туристсько-рекреаційний розвиток останніх позитивно впливає на використання їхніх ресурсів та диверсифікацію економіки в цілому. Бо надає певний обсяг діяльності для суміжних галузей господарства, які безпосередньо беруть участь в обслуговувані споживачів.


Інформаційне підґрунтя механізмів прийняття рішень державними органами та необхідні для розвитку туристсько-рекреаційних територій обсяги інвестиційних ресурсів визначено на основі чинників туристсько-рекреаційних пропозицій територій та поглиблення факторизації туристсько-рекреаційного ринку Донецької області. Щодо потенціалу попиту туристсько-рекреаційного ринку, то його у дослідженні визначено, з одного боку, недиференційованим типом цільових потенційних споживачів туристсько-рекреаційних послуг, тобто споживачами, яким можна надавати одні й ті ж стандартні послуги з однакових цін, але при цьому відсутня інформація про доходи бюджету від використання цією групою туристсько-рекреаційних ресурсів територій, з іншого – структурою пропозицій ринку, що складається з структури ринку та туристсько-рекреаційних ресурсів.


На основі аналізу світового досвіду прийняття рішень державними органами з розвитку туристсько-рекреаційних територій визначено, що основними напрямами підвищення ефективності рішень є багатофункціональне дослідження територій. Воно відбивається у напрямах інвестиційних потреб і виконується із застосуванням системного аналізу до механізмів прийняття таких рішень та використанням в державному управлінні формально-логічних методів і моделей.


 


Визначення суб'єктного складу державного управління розвитком туристсько-рекреаційних територій є підставою для додаткового включення до теоретичних напрямів дослідження наступних питань: використання потенціалу вільного часу населення, міжгалузевого характеру туристсько-рекреаційної діяльності, поглиблення структури доходоформуючих чинників туристсько-рекреаційного ринку (рис.1). Їх розробка дозволяє підвищити ефективність політики державного управління розвитком туристсько-рекреаційних територій.  

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА