Развитие корпоративных форм государственного управления регионом




  • скачать файл:
title:
Развитие корпоративных форм государственного управления регионом
Альтернативное Название: Розвиток корпоративних форм державного управління регіоном
Тип: synopsis
summary:

Розділ 1. "Особливості регіону як об'єкта соціального управління". На основі вивчення наукової літератури, вітчизняної і закордонної практики розглянутий зміст діяльності держави як суб'єкта соціального управління, і особливості регіону як об'єкта такого управління. Установлено, що незалежно від зміни історичних умов сутністю державного управління є одержання максимального соціального ефекту при наявних економічних можливостях. Трансформація суспільних відносин впливає лише на форми реалізації державою своїх управлінських функцій.


Утвердження ринкових основ у всіх сферах життя українського суспільства вимагає переходу від успадкованого за соціалістичного періоду державного патерналізму до якісно інших форм управління суспільними процесами, що забезпечує одночасне і взаємозалежне рішення задач економічного і соціального розвитку. Прихильність споживання соціальних благ до місця проживання громадян, викликаючи територіальні розходження в умовах виробництва і реалізації цих благ, визначає необхідність децентралізації соціального управління і провідну роль у цьому процесі територіальних органів державної влади.


Регіоналізація державного соціально-економічного управління повинна здійснюватися з урахуванням особливостей, властивих регіону як об'єкту управління. Дослідження показало, що ці особливості полягають у тому, що, з одного боку, регіон являє собою складноорганізовану суспільну систему, з іншого – деяку соціально-економічну цілісність, що складається з різнорідних, але взаємодоповнюючих структурних елементів. Структурування територіальної системи виявило корпоративний характер взаємин між системоутворюючими елементами. Незважаючи на об'єктивну різнонаправленість їхніх інтересів, визначена загальна умова реалізації внутрішньосистемних групових інтересів – стабільний соціально-економічний розвиток регіону. Об'єднуючий характер цієї умови дозволяє вважати його метаінтересом для учасників територіального утворення, а саме утворення – своєрідною регіональною корпорацією (рис. 1).


Реалізація в регіоні корпоративного метаінтересу не тільки необхідна, але й можлива через те, що учасники територіальної системи не просто об'єктивно зацікавлені в досягненні суспільного консенсусу, але в силу своєї твердої територіальної локалізації змушені до нього прагнути в межах даної території.


Виявлення корпоративної сутності регіону дозволяє вважати наявні тут соціально-економічні проблеми наслідком неузгодженості внутрішньо-регіональних інтересів, а основою підвищення ефективності функціонування регіональної корпорації – формування адекватного сприйняття її учасниками як своїх групових інтересів, так і об'єднуючого метаінтересу. Зміст державного управління в регіоні повинен визначатися необхідністю створення умов для конструктивного узгодження внутрішньокорпоративних інтересів. Форми реалізації державних управлінських функцій доцільно розробляти з урахуванням багаторічної господарської практики функціонування корпоративних підприємств, що забезпечують досягнення істотного соціально-економічного ефекту, ріст внутрішньокорпоративної довіри і зниження на цій основі управлінських витрат.


 


Таким чином, у теоретичній частині дослідження розкриті особливості об'єкта державного регіонального управління, необхідні для визначення підходів до підвищення його ефективності: виявлено корпоративну сутність соціально-економічної системи регіону, яка базується на існуванні метаінтересу, як інтегрованого результату інтересів громадян, бізнесу та влади; визначено, що підвищення ефективності державного регіонального управління є необхідним і можливим за створення умов для реалізації позитивного потенціалу, закладеного в корпоративній природі регіону.

Заказать выполнение авторской работы:

The fields admited a red star are required.:


Заказчик:


SEARCH READY THESIS OR ARTICLE


Доставка любой диссертации из России и Украины


THE LAST ARTICLES AND ABSTRACTS

ГБУР ЛЮСЯ ВОЛОДИМИРІВНА АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПРАВОПОРУШЕННЯ У СФЕРІ ВИКОРИСТАННЯ ТА ОХОРОНИ ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
МИШУНЕНКОВА ОЛЬГА ВЛАДИМИРОВНА Взаимосвязь теоретической и практической подготовки бакалавров по направлению «Туризм и рекреация» в Республике Польша»
Ржевский Валентин Сергеевич Комплексное применение низкочастотного переменного электростатического поля и широкополосной электромагнитной терапии в реабилитации больных с гнойно-воспалительными заболеваниями челюстно-лицевой области
Орехов Генрих Васильевич НАУЧНОЕ ОБОСНОВАНИЕ И ТЕХНИЧЕСКОЕ ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ЭФФЕКТА ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ КОАКСИАЛЬНЫХ ЦИРКУЛЯЦИОННЫХ ТЕЧЕНИЙ
СОЛЯНИК Анатолий Иванович МЕТОДОЛОГИЯ И ПРИНЦИПЫ УПРАВЛЕНИЯ ПРОЦЕССАМИ САНАТОРНО-КУРОРТНОЙ РЕАБИЛИТАЦИИ НА ОСНОВЕ СИСТЕМЫ МЕНЕДЖМЕНТА КАЧЕСТВА